Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SKRZAT - komentarze do dziennika Kasi i Łukasza


kasia w

Recommended Posts

mannmy też trzymam kciuki za ciebie i pamiętaj full kontrol :wink: :lol:

 

Romek do jesieni jeszcze daleko...Może jakieś nowe tryndy :wink: przyjdą do nas.... :wink: :lol:

 

Małgosiu jak będziesz miała jakieś ciekawe zastawienia jasnej elewacji i ciemnego dachu to chętnie skorzystam. :lol:

 

Dominika z tym klinkierem to jeszcze nie wiemy.

Fajnie, że mamy podobne upodobania, będziemy mogły od siebie odgapiać :wink: i nawzajem się inspirować. No ale to za jakiś czas....

 

Mariusz dzięki :lol:

 

Świercz to jest wbrew pozorom bardzo bezpieczne zestawienie i dla mnie też bomba :wink: :lol:

Wcześniej myslelismy o ciepłych, jesiennych kolorach ziemi. O coś takiego

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_374_8.jpg

Brązowa dachówka, żółta elewacja.

Mając te dwie opcje do wyboru (bo w sumie żadne inne nie wchodziły w grę) zdecydowaliśmy na tą, którą pokazałam w dzienniku.

 

Mikopiko witaj u mnie :D

Masz rewelacyjny podpis :lol:

A z tymi drzewami na działce to może nawet więcej. Moja ukochana babcia sadziła je z dziadkiem chyba z 20 lat temu. Będziemy budowali dom na ziemi, która ma swój kawałek historii.... :roll:

 

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bosszzzz, Kasia, u ciebie w dzienniczku taki tłum ludzi a u mnie coś pustki... chyba za mało się rozpisuję ostatnio. Ale w każdym razie a propos elewacji - według mnie będzie super :) Mówię tak, szczególnie, że my też coś takiego planujemy - znaczy dach antracytowy matowy (prawie na 100% Braas frankfurter), okna złoty dąb lub orzech (dwustronnie PCV), brama garażowa pod kolor okien. Tynk jakaś kość słoniowa (wiem że brudzące ale trudno ma być ładnie, najwyżej Kerchera (czy jak to się tam piszę) od taty pożyczę i będziem czyścić). Do tego słupy i kominy z ręcznie formowanej cegły niezbyt ciemnej coś jak tu http://www.andbud.pl/cegla/kolorystyka/cegla_recznie_formowana

numer 0849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAsiu emblemat - rewelacja :D

 

:oops: :lol: :oops:

 

Bosszzzz, Kasia, u ciebie w dzienniczku taki tłum ludzi a u mnie coś pustki... chyba za mało się rozpisuję ostatnio. Ale w każdym razie a propos elewacji - według mnie będzie super :) Mówię tak, szczególnie, że my też coś takiego planujemy - znaczy dach antracytowy matowy (prawie na 100% Braas frankfurter), okna złoty dąb lub orzech (dwustronnie PCV), brama garażowa pod kolor okien. Tynk jakaś kość słoniowa (wiem że brudzące ale trudno ma być ładnie, najwyżej Kerchera (czy jak to się tam piszę) od taty pożyczę i będziem czyścić). Do tego słupy i kominy z ręcznie formowanej cegły niezbyt ciemnej coś jak tu http://www.andbud.pl/cegla/kolorystyka/cegla_recznie_formowana

numer 0849

 

Witaj mamamatinka :D

Ty u mnie, a ja u Ciebie :wink: :lol:

Cieszę się, że Ci się podoba zestawienie. Masz rację ma być ładnie :wink: :lol:

Jak się pobrudzi to się umyje...

Ale Ci zazdroszczę tego pozwolenia.... :roll:

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kręgu Skrzatowców,

 

Zdaje się, że jesteśmy dokładnie na tym samym etapie "przed budowy". Zazdroszczę szczerze czasu... Wierm, że przy małym dziecku tylko się tak wydaje jednak zawsze łatwiej niż kiedy się pracuje od 8:30 do 17:30 :(

 

Powinny być specjalne (płatne oczywiście) urlopy budowlane :) W każdym razie chętnie będę zaglądać i podpatrywać wybory forumowiczów. Zawsze zaoszczędzę trochę czasu na szukaniu. Ze swojej strony oczywiście deklaruję chwalić się tym co uda mi się znaleźć ciekawego w zalewie firm, produktów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAsiu strasznie jestem ciekaw tej adaptacji poddasza. No i czekam z niecierpliwością na jego rysunek.

Pamietam jak to było ze mną - zanim domek nie stał to ciągle sobie wyobrażałem jak to będzie mieszkać w nim na codzień, jak będzie umeblowane.

Teraz po pewnym czasie emocje juz opadły ale jak czytam dzienniki wszystkich zaczynających to pamiętam że było tak samo. Tak samo się ekscytowałem tym wszystkim. I to jest w tym piekne :D Teraz narzekasz pewnie na brak czasu, cały czas podwyższony pozim adrenaliny. Ale zobaczysz potem - jak fajnie sie wspomina czas budowy.

HaHa piszę jakbym juz skończył :lol: A to pewnie nastąpi za kilka lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kręgu Skrzatowców,

 

Zdaje się, że jesteśmy dokładnie na tym samym etapie "przed budowy". Zazdroszczę szczerze czasu... Wierm, że przy małym dziecku tylko się tak wydaje jednak zawsze łatwiej niż kiedy się pracuje od 8:30 do 17:30 :(

 

Powinny być specjalne (płatne oczywiście) urlopy budowlane :) W każdym razie chętnie będę zaglądać i podpatrywać wybory forumowiczów. Zawsze zaoszczędzę trochę czasu na szukaniu. Ze swojej strony oczywiście deklaruję chwalić się tym co uda mi się znaleźć ciekawego w zalewie firm, produktów itd.

 

Witaj BungoI :D

Wiesz ten mój etap "przed budowy" ciągnie się u mnie już prawie od roku. Mam nadzieję, że za niedługo w końcu się to zmieni.

Z tym czasem to nie do końca tak jest, wszystko zależy jak sobie ułożę plan dnia.

Ale ogólnie to mój synek rozumie, że czasem musi pojechać z mamą do architekta i że tam jest takie malutkie akwarium z rybką i że nie wolno mu go dotykać......Że nie może rozrabiać, bo mamusia ważne sprawy załatwia :wink: :wink: :wink: :lol: :lol:

Pozdrawiam kasia

 

 

KAsiu strasznie jestem ciekaw tej adaptacji poddasza. No i czekam z niecierpliwością na jego rysunek.

Pamietam jak to było ze mną - zanim domek nie stał to ciągle sobie wyobrażałem jak to będzie mieszkać w nim na codzień, jak będzie umeblowane.

Teraz po pewnym czasie emocje juz opadły ale jak czytam dzienniki wszystkich zaczynających to pamiętam że było tak samo. Tak samo się ekscytowałem tym wszystkim. I to jest w tym piekne :D Teraz narzekasz pewnie na brak czasu, cały czas podwyższony pozim adrenaliny. Ale zobaczysz potem - jak fajnie sie wspomina czas budowy.

HaHa piszę jakbym juz skończył :lol: A to pewnie nastąpi za kilka lat :D

 

Cześć Romek :D

Jutro wieczorem wkleję te rzuty...

Powiem Ci jedno ta budowa daje mi niesamowitego kopa do działania. Mamy jakiś cel do osiągnięcia. Wszystko fajnie się układa...

Lubię sobie w tym moim bidnym dzienniczku pisać, czytać forum no i w ogóle być w temacie...

Pozdrawiam bardzo kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Fajnie te kostruktorskie rysunki wyglądają. Życzę szybkiej budowy. Po tylu perypetiach i przeciwnościach losu w dalszym ciągu masz w sobie taki optymizm i "ciąg na bramkę" (sorry za typowo męski porównanie), że pewnie koło sierpnia będzie pierwsza "skrzacia" parapetówka. :wink:

 

dzięki kertoiP68 :D

Też cię pozdrawiam i szybko szukaj tej swojej działeczki :wink: :lol:

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Fajnie te kostruktorskie rysunki wyglądają. Życzę szybkiej budowy. Po tylu perypetiach i przeciwnościach losu w dalszym ciągu masz w sobie taki optymizm i "ciąg na bramkę" (sorry za typowo męski porównanie), że pewnie koło sierpnia będzie pierwsza "skrzacia" parapetówka. :wink:

 

dzięki kertoiP68 :D

Też cię pozdrawiam i szybko szukaj tej swojej działeczki :wink: :lol:

kasia

Kasiu składaj papierki i do przodu! :wink:

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, ze etapowo idziemy łeb w łeb ;) :lol:

ja mam już komplet papierów wraz z projektem w ręku a jutro będzie się składał do pozwolenia. Ale nie uprzedzam faktów, jutro wszystko opiszę w dzieninku. cieszę się że "perypetie" z architektem mam juz prawie za sobą ;)

ale moj jest jednoczesnie konstruktorem więc co rysował to od razu liczył i w tym zaoszczędzilismy(?) na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...