Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SKRZAT - komentarze do dziennika Kasi i Łukasza


kasia w

Recommended Posts

Witaj Kasiu,kibicuję Wam przez cały okres budowlanych perypetii,na bieżąco śledzę wykończeniowe postępy i po przeczytaniu ostatniego postu najnormalniej w świecie zdenerwowałam się :( . O gustach się nie dyskutuje ale zrób wszystko aby przekonać męża do swojego typu kominka :wink: . Mam nadzieję,że mężulek zmieni zdanie :D .Pozdrawiam Was serdecznie i gratuluję tak zaawansowanych prac :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no piekne maja te komini w romotop, nie wszystkie sa duze

ale tez nie wiem jak maja sie ceny do devro :roll:

 

http://www.tapis.pl/piece-piecyki/realizacje/

 

Małgosiu, te piece z Romotopa są super, ceny podawane są w euro. Rok temu taki fajny piecyk to był wydatek około 5000zł. Teraz pewnie mniej bo euro spadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecyk fajny, ja teraz też zastanawiam się nad takim bo koszt wybudowania kominka jest troszkę duży a jak nie będzie się nam chciało palić to że tak powiem zbędnie wydana kasa, a taka koza to koszt mniejszy

 

tylko boję się co to będzie przy kontakcie z dziećmi

pewnie jakiś parawan trzeba metalowy tam dawać i grodzić to

 

myslałaś o tym ?

acha a rurę proponuje koleś taką zwykłą stalową do tego czy mają jakies cudaczne co to jakoś wnętrze upiekszą ?

 

Łukasz koza na pewno jest tańsza niż kominek, jest mniejsza i bardziej pasuje do niedużych salonów :roll:

Jak dziecko dotknie rozgrzanego pieca to trzeba zbierać na przeszczep skóry, lub operację plastyczną :roll: Jak sobie wyleje gorącą zupę, albo przytuli się do piekarnika to również....Także pilnować trzeba bardzo i od małego uczyć, że nie wolno dotykać kominka, piekarnika, itd

 

Rura będzie zwykła stalowa w kolorze czarnym - ale nawet ładna :lol: :lol:

 

Pozdrówki, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy od 8 lat na poddaszu, mamy wyłącznie okna połaciowe. Przetestowaliśmy wszelkiego rodzaju "przesłony" okienne. Zdecydowanie wybierzcie markizy zewnętrzne. Polecam na Allegro, oryginalne do Fakro po 199 PLN. Wszystkie markizy, rolety wewnętrzne i takie tam wynalazki to pieniądze wyrzucone w błoto. Jak przyjdą upały to się zrobi sauna.

Ja tylko żałuję, że dopiero w tym roku je zamontowaliśmy i męczyliśmy się przez tyle lat wcześniej. Te zewn. są po prostu genialne.

 

W kuchni będziemy mieć applada z IKEI czyli ciepły, ciemny brąz z białymi blatami i stalowymi wykończeniami. Do tego biały błyszczący gres.

Jak już jesteśmy przy odgapianiu, to byliśmy z małżonkiem w Castoramie i chcieliśmy wybrać farbę do kuchni/salonu. Tych odcieni cafe latte jest tyle ile firm produkujących farby. Mnie najbardziej przypadł do gustu Beckers. Zależy mi żeby był to raczej chłodny odcień. Jakiej firmy jest wasze caffe latte?

 

O zewnętrznych roletach w ogóle nie myślałam.

Jak się je zasłania??? Są sterowane czy jak?

Wszystkie farby mamy z beckersa :roll:

Caffe late spodobał się nam najbardziej i mamy go w kuchni, salonie i naszej sypialni. Jest bardzo stonowany, on jest takim odcieniem pośrodku, nie jest zimny, ani tym bardziej ... Taki wszędzie pasujący i uniwersalny kolorek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu,kibicuję Wam przez cały okres budowlanych perypetii,na bieżąco śledzę wykończeniowe postępy i po przeczytaniu ostatniego postu najnormalniej w świecie zdenerwowałam się :( . O gustach się nie dyskutuje ale zrób wszystko aby przekonać męża do swojego typu kominka :wink: . Mam nadzieję,że mężulek zmieni zdanie :D .Pozdrawiam Was serdecznie i gratuluję tak zaawansowanych prac :lol: :lol:

 

Hej jarosia3 :lol:

No nie denerwuj się tu u mnie :wink: :lol:

Tylko spokój :lol: :lol: :lol:

Miło mi, że się ujawniłaś :lol: zaglądaj częściej i wpisuj swoje uwagi - będzie mi bardzo miło :lol:

Co do mężuśka to jestem dobrej myśli :)

Dzięki za gratulacje.

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zewnętrznych roletach w ogóle nie myślałam.

Jak się je zasłania??? Są sterowane czy jak?

Wszystkie farby mamy z beckersa :roll:

Caffe late spodobał się nam najbardziej i mamy go w kuchni, salonie i naszej sypialni. Jest bardzo stonowany, on jest takim odcieniem pośrodku, nie jest zimny, ani tym bardziej ... Taki wszędzie pasujący i uniwersalny kolorek :lol:

 

Zdaje się, że mogłybyśmy występować w jakimś programie gdzie się zgaduje co się tej drugiej osobie najbardziej spodoba .... :)

 

Markizy zewnętrzne zasłania się bardzo prosto, przekręcasz okienko, zaciągasz i tyle. Na czas letni można je zostawić na stałe zaciągnięte ponieważ przepuszczają światło a zatrzymują ciepło na zewnątrz (nie dospuszczają do nagrzania szyby) - to jest właśnie ich podstawowa zaleta. Szczególnie, że my mamy połaciówki równieżw pokojach całodziennych. Wcześniej mieliśmy rolety wewnętrzne (różnego typu), markizy wewn. (róznego typu) i były uciążliwe a pomieszczenia i tak się nagrzewały ponad miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - jeżeli już wybierasz kozę zamiast kominka to napewno ten co 100 % forumowiczów Ci radzi , czyli ten co sama wybrałaś.Jeżeli zas chodzi o małe dzieci ,to przy kominku jak i przy kozie dziecko może ulec poparzeniu.Córeczka znajomej tylko raz poparzyła sobie lekko paluszki i od tego czasu wie ,że nie może blisko podchodzić i dotykac szyby pieca kominkowego.Napewno bardziej niebezpiecznej jest przy kozie ,bo to z kazdej strony trzeba uważac, ale jak dzieci nauczyc i pokażesz ,ze nie mozna tego dotykac , to napewno zrozumia. KOminek wynosi duzo drożej ,też sama sie zastanawiam co wybrać. Oglądałam też piecyk- kozę i też mi sie zaczyna podobać ( oczywiście z powodów mniejszych kosztów ? ). Nawet znajomi podgrzewaja na kozie wodę itp..Trzymaj sie i wybieraj to co dla Was bedzie praktyczniejsze.maria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że mogłybyśmy występować w jakimś programie gdzie się zgaduje co się tej drugiej osobie najbardziej spodoba .... :)

 

:lol: :lol: :lol:

 

Markizy zewnętrzne zasłania się bardzo prosto, przekręcasz okienko, zaciągasz i tyle. Na czas letni można je zostawić na stałe zaciągnięte ponieważ przepuszczają światło a zatrzymują ciepło na zewnątrz (nie dospuszczają do nagrzania szyby) - to jest właśnie ich podstawowa zaleta. Szczególnie, że my mamy połaciówki równieżw pokojach całodziennych. Wcześniej mieliśmy rolety wewnętrzne (różnego typu), markizy wewn. (róznego typu) i były uciążliwe a pomieszczenia i tak się nagrzewały ponad miarę.

 

Faktycznie zasłanianie bardzo proste

Jedyną wadą jest to, że takie rolety zewnętrzne przepuszczają światło - może się okazać, że dzieci będą się budzić o 5 rano razem ze słońcem....

Ale poza tym to z tego co piszesz są rewelka :lol:

Będę myśleć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu - jeżeli już wybierasz kozę zamiast kominka to napewno ten co 100 % forumowiczów Ci radzi , czyli ten co sama wybrałaś.Jeżeli zas chodzi o małe dzieci ,to przy kominku jak i przy kozie dziecko może ulec poparzeniu.Córeczka znajomej tylko raz poparzyła sobie lekko paluszki i od tego czasu wie ,że nie może blisko podchodzić i dotykac szyby pieca kominkowego.Napewno bardziej niebezpiecznej jest przy kozie ,bo to z kazdej strony trzeba uważac, ale jak dzieci nauczyc i pokażesz ,ze nie mozna tego dotykac , to napewno zrozumia. KOminek wynosi duzo drożej ,też sama sie zastanawiam co wybrać. Oglądałam też piecyk- kozę i też mi sie zaczyna podobać ( oczywiście z powodów mniejszych kosztów ? ). Nawet znajomi podgrzewaja na kozie wodę itp..Trzymaj sie i wybieraj to co dla Was bedzie praktyczniejsze.maria

 

Dokładnie - dzieci (czasem wbrew pozorom :wink:) to myślące istotki, inteligentne, sprytne i przewidujące...Trzeba tylko uczyć, uczyć i jeszcze raz uczyć i powtarzać, że pewnych rzeczy po prostu nie wolno robić i już :roll:

Koza górą!!!!!

Pozdrówki, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fajnie ,że już masz panele na podłogach.Ach ta Zosia ślicznie na nich wygląda i może sobie po nich raczkować i miejsca tyle...............Pozdrawiam maria

 

Hej Marysiu :)

Też się cieszę z tych paneli :lol:

Z betonów :wink: został nam jeszcze przedpokój na górze.

Ale niestety okazało się, że wylewka w przedpokoju robiona przez pana G. trzeba skuć bo normalnie po stuknięciu gumowym młoteczkiem rozwalają się na drobny pył :roll:

Jestem wściekła :evil:

 

ehh, całe życie z partaczami :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...