Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rzecz o tym gdzie dobrze zje??


ketiso

Recommended Posts

Ostatnio wracając z Lublina przyszło mi do głowy stworzenie takiej listy ,która rekomendowała by miejsca gdzie można "dobrze zjeść" przy właściwym stosunku jakości i ceny.

Ja ze swojej strony rekomendować mogę ze wszech sił karczmę Bida ,która mieści się około 10 km od Lublina w stronę Warszawy.

Tak dużych porcji jak tam jeszcze nie widziałem(zdecydowanie odradzam obiad dwudaniowy-chyba,że na dwie czy trzy osoby).

Ja zjeść mogę dużo ,ale dwudaniowy obiad przerósł moje możliwości.

Jedyny mankament lokalu był taki ,że stało przy nim mnóstwo samochodów i było w nim pełno zajadających się smacznościami ludzi.

Drugi równie dobry lokal mieści się przy tej trasie tuż przy rzece Wieprz. Jest to Zajazd .......-wypadła mi nazwa z głowy.

 

HEJ!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga 35

Zamysł takich miejsc (rekomendowanych)związany jest także ściśle z ceną(czytaj oszczędzanie).

Jasną sprawą jest ,że można wybrać się do np Belvedere(Pomarańczarnia w Parku Łazienkowskim) i "wrzucić" smaczne danko za np 150 zł zapijając kawką za 30 zł (dla niektórych to może nie być dużo).

Znajomość takich miejsc pozwala oszczędzić sobie rozczarowań.

Oczywiście jadąc np z Wawy do Zakopanego mijamy po drodze pewnie ze 100 miejsc gdzie można się zatrzymać na małe co nieco,z których tylko około 10 jest godnych polecenia.

HEJ!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketiso - masz rację - dobry pomysł zważając nie tylko na oszczędności.

Tylko mam nadzieję, że nie zostanie wykorzystany przez właścicieli lokali w wiadomym celu.

 

Ze swojej strony - polecam 'Chatę Polską' w Opocznie, przy wyjeździe na Radom. Polecam żurek z kiełbasą i jajkiem - rewelacja, oraz świeżonkę (mięsko, które samo rozpływa się w ustach).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jadąc z Warszawy trasą na Katowice,tuż przed Piotrkowem Trybunalskim po prawej stronie znajduje się Bar górski. Jest to kompleks budynków z drewna krytych gontem i strzechą-jest co podziwiać(obecnie trwają jeszcze prace infrastruktury zewnętrznej).Miejsce bardzo ciekawe,nie tylko z powodu budownictwa ale także z powodu różnych pyszności.

Niewstąpienie tam chociaż na małą czarną to duża strata dla naszych oczu i podniebienia.

HEJ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ta podlubelska Karczma Bida to faktycznie rewelacja, ja ze swej strony uczciwie polecę "Tokaj" w OLsztynku po prawej stronie w kierunku na Gdańsk, węgierskie jedzonko palce lizać, porcja nie do przejedzenia, ale można zamawiać po pół, przejeżdżając nie potrafię sobie odmówić, a w Warszawie np. Kompania Piwna Podwale albo El Corazon na Rozbrat, mniam no i podobno, nie byłem, restauracja bułgarska na osiedlu dyplomatów bułgarskich, czy może ktośto potwierdzić ?

pzdr

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Smaczny temat.

Jadąc z Warszawy do swej chałupy na Mazurach, lub wracając, rzadko kiedy odmawiam sobie przyjemności odwiedzenia Karczmy "Pod Topolami"

Ten przybytek miesci się, jadąc od Warszawy, po lewej stronie między Ostrowią Maz. a Łomżą, kilkaset metrów za miejscowością Ratowo Piotrowo. Porcje wyjątkowo duże (nie ma talerzy tylko półmiski) dania bardzo smaczne i ciekawe. Czekając można zjeść chlebek z domowym smalcem + ogóreczek, lub kaszaneczkę. Palce lizać.

Ceny więcej niż umiarkowane. Tzn niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teska, wprawdzie dziś lepszy chłodnik lub truskawki z lodówki, ale dobrze wiedzieć gdzie dają taką gorącą zupkę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karczma "Bida" w podlubelskim Bogucinie jest rzeczywiście fantastyczna! Jadłem tam i piłem małe co nieco - mam rodzinkę w tej miejscowości i często tam bywam.

Mogę polecić również placki po węgiersku w "Chacie za wsią" między Jelenią Górą a Karpaczem oraz świeżonkę w barze "Podjadek" w Osjakowie (połowa trasy Wrocław-Bełchatów). Smacznego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Świeżonka-to słowo chodzi za mną od dawna,ale nikt nie jest mi wstanie powiedzieć co to jest.Więc też chętnie się dowiem.MIeszkam teraz w Warszawie, ale wspominam czasy kiedy mieszkałam na Śląsku,POLECAM grecką knajpkę w Zbrosławicach,koło Gliwic.Takich porcji nigdzie nie widziałam.Ogromną frajdę mi sprawiało wrażenie jakie robiło na osobach które się tego nie spodziewały.MOgę powiedzieć że prosiłam dla siebie porcje dziecięce,a zjeść potrafię dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżonka

Składniki:

 

0,6 kg łopatki lub karczku wieprzowego

4 cebule

maggi, pieprz. vegeta.

 

Sposób przygotowania:

 

Mięso kroimy w kosteczkę i podsmażamy na silnym ogniu w rondlu, doprawiając przyprawami. Po 10 min dodajemy pokrojoną cebulę podlewamy wodą i dusimy dotąd , aż cebula będzie miękka. Nie przyprawiam żadnymi ziołami i nie duszę bardzo długo. Tajemnica tej potrawy polega na prostocie składników.

 

SMACZNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie proste, ale piwo do tego niezbędne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...