Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chatka Azymutów- komentarze


mocca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niech Święta Bożego Narodzenia

i Wigilijny wieczór upłyną Wam

w szczęściu i radości

przy staropolskich kolędach

i zapachu świerkowej gałązki.

Nowy Rok zaś niech przyniesie szczęście i pomyślność

 

Serdecznie pozdrawiam Magda.

 

http://www.przedszkole.tox.pl/images/mikolaj_gify_dodatki_org12.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kupiłam bezowe bo one chyba najbardziej mi kolorystycznie jeszcze pasują, u Ciebie mi się podobają a byliśmy niedawno u znajomych którzy tez takie mają i się przekonałam. Kwiatowe super ale dla mnie bardziej letnie no i tak jak piszesz- ciągle sie coś przydarza. Co prawda gonię rodzinę do stołu obok i na jedzenie na kanapach nie pozwalam ale wystarczy, że rączka brudna albo syn z dworu latem wpadł i nóżkami się przebiegł raz i drugi... :)

Zauwazyłam też że nowe pokrycia tak nie łapią brudu a z każdym praniem robią się bardziej takie "szmaciane" i łatwiej zabrudzają, no i kolory tez lekko blakną.

Czerwony mam podnóżek :) i poduchy, też fajne ale nie wiem, czy ten kolor nie przytłoczyłby za bardzo mojego niezbyt wielkiego pokoju. Faktycznie najlepiej mieć ze 2-3 zmiany, jak latem prałam schło mi wszystko błyskawicznie ale prasowanie zajmowało duzo czasu i czasami i tak czekalismy na pokrycia kilka dni. A może wypuszczą jeszcze jakiś nowy kolor...? Kusi mnie jeszcze biały bo najtańszy a w razie awarii byłby, z tym ze to chyba jednodniówki by były ;). Widziałam też w dekorii pokrycia na wszystkie ektorpy, może i tkaniny dobre ale niestety wg mnie i tak bardzo drogie są.

Jutro zmieniam kolorystykę na bezową i nie mogę się doczekać jak to będzie wyglądało :)

 

 

Jak zobaczyłam u Ciebie Mocca te sofy to też je kupiłam: 2 podwójne i podnóżek - kremowe!!!! Raz nieopatrznie dałam Gabrysi czekoladkę do rączki ..... podnózek był do prania, a boki sofy zapierałam tylko. Ja nie prasuję tych pokryc. Nakładam lekko wilgotne , naciągam i same się ukłądaja. Do tego dokupiłam w Ikei pledy czerwone i mam je poukładane na sofach i dokupiłam poduchy w Dekorii ( pasujące do pokryc na krzesłach) więc więszkośc sof jest przykryta. Dla swojego spokoju nie zaglądam pod pledy ;-)) Jak sie ogarnę z kasa to dokupię takie jak Ty beżowe, u mie też będa pasowały. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka, musisz koniecznie zamiescić jakieś nowe fotki, najlepiej kanap z Gabrysią razem :)

 

moje beżowe juz założone ale chyba nie do konca kolorystycznie mi pasuja, myślę że jak się spiorą będzie lepiej. No i ogólnie chyba przywykłam do jasniejszych. Póki co na większą zarzuciłam jaśniutką narzutę "przeciwdzieciową" bo też szkoda mi ich za chwilę ściągać, a na gładkich mimo że ciemniejszych tez widac kazdą plamkę.

My mamy jeszcze narożnego ektorpa, z fajnym pokryciem beżowym w jasne wyciskane kwiaty (niestety już wyszły ze sprzedazy) ale ta kanapa jest wciąż zapakowana i czeka na naszym ogromnym rozrywkowym poddaszu które robimy w doskokach, latem były tynki, malowanie, sa już lampy i muza rżnie, a teraz czeka sobie na podłogę no i rozpakowanie kanapy. Pewnie na wiosnę będzie gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, też mam wrażenie, że moje pokrycia są ciemniejsze niż myslałam, że będą. Moja tkanina to idemo jasnobrązowy i pewnie dlatego, beżowy byłby jasniejszy. Dorbie, Twoje to jeszcze są z tą białą lamóweczką, niestety już ich nie ma w sprzedaży. W ogóle w większości przypadków mam takie szczęście w ikei, że co sobie umyślę to albo własnie wycofują albo właśnie wycofali. Mam nadzieję, że moje pokrycia po praniu choć trochę wypłowieją :)

 

kominek zaś na żywo troche inaczej sie prezentuje, jest piękny. Jakos nie potrafie go dobrze sfotografować...

olorobal, Amelka ma ci lata :) własciwie to już 3,5. Trzpiotek z niej niezły, właśnie dzisiaj wrócilismy z basenu z rozciętym łukiem brwiowym... całe szczęscie skończyło się na plasterkach bo przy szyciu rozniosłaby szpital ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój synio też ma blizne dokładnie w tym samym miejscu, identyczną, pamiątka po blokowej klatce schodowej. Całe szczęscie, że teraz wymyslili te plasterki, to super sprawa bo szycia sobie nie wyobrażam. Sama tez to przezyłam i do dziś pamiętam ból i krew, jak na zakonczeniu przedszkola wyrżnęłam w stół... i taka to była impreza na szpitalnej sali ;)

To w sobotę hucznie swiętujecie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezki w domu nie bedzie, bo ma byc 14go w KidsPlayu i na drugi dzien jedziemy na narty, a poza tym w niedziele mam dyzur, urodziny Huberta sa w poniedzialek. za duzo wszystkiego.

A dzisiaj poszusowalismy sobie na naszej Kaszubskiej gorce w Trzepowie jako trening i nawet fajnie bylo, mąż sie poswiecil i szkolil mlodego, wszyscy jedziemy do Laskowej Kamionnej kolo Bochni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super macie z wyjazdem, my niestety nartowo rodzinnie jeszcze jakiś czas nie pojeździmy, dziewczynki są za małe. Ale z okazji ferii wybieramy się mniej wiecej w tym samym terminie na slowackie termy :) bardzo lubimy tam bywać i praktycznie od kilku lat co roku na kilka dni sie tam wyrywamy. Właśnie dziś od rana myślałam, czy w drodze powrotnej nie zostac 2-3 dni gdzieś w naszych górach i jak już nie na nartach to chociaż na sankach niech dzieciaki pouzywają zimy... No ale na tą chwilę martwię się, żeby głowa się zagoiła bo z raną na baseny nie bardzo.

 

W takim razie jak będziecie jechać z tej swojej północy na południe tzw krajowa jedynką to może na rozgrzewkę na górce w Kamieńsku się zatrzymacie? podobno bardzo dobre warunki :) i z całej centralnej Polski tu zjeżdzają, a rzut beretem świetny basen (z ktorego to właśnie wrócilismy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Ja troche nie na temat.

Widzziałam na zdjeciach ,że masz okna kolankowe - jak one się sprawują - zwłaszca zimą .

My planujemy tylko jedno - i też wychodzi nam prawie do podłogi będzie . Więć kaloryfer obok. Czy nie jest zimno od niego.

 

Mamy projekt Natalia z MG projekt i pzrerabiamy go tak , by w pokojach dzieci mozna byo wyjrzec.

Pozdrawiam Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Kamieńsk prawie po drodze, bo my z trasy 1 skrecilismy na A4, moze troche wczesniej. Ale zajechalismy do Krakowa na Stare Miasto i na Wawel. Z tego co dzis patrzylam to trasa w Kamieńsku zamknieta. Tu pojezdzilismy, warunki byly calkiem dobre, dzis zaczal padac deszcz, ale pod wieczor ma byc juz snieg i ma zmrozic, miejmy nadzieje. Ale juz sie zajezdzilismy, Hubi juz zasuwa ze szok, dwa dni pracy Krzyska i sukces - dzieciaczki male sa swietne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorbie, jak z 1 na A4 to skręciliście chyba sporo dalej za Kamieńskiem, bo myślę że w Katowicach, bynajmniej my z jedynki tam zjezdzamy na Kraków i dalej. No i w sumie dzisiaj też będziemy tam jechac więc Ci pomacham :) właśnie kończę pakowanie, czekam na Azymuta jak wróci z pracy i ruszamy na południe do Popradu. Nie będziemy prawdopodobnie używać na nartach (bo z Nina nie ma mowy) ale planujemy wymoczyc się w Tatrzańskich termach, najeść zupy czosnkowej i pierogów z bryndzą. Chyba mi język do d.py ucieknie :p a zaległosci mam ze 3 sezony ;) kilka dni odpoczniemy trochę... az ciekawa jestem jaką pogode zastaniemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja troche nie na temat.

Widzziałam na zdjeciach ,że masz okna kolankowe - jak one się sprawują - zwłaszca zimą .

My planujemy tylko jedno - i też wychodzi nam prawie do podłogi będzie . Więć kaloryfer obok. Czy nie jest zimno od niego.

 

Mamy projekt Natalia z MG projekt i pzrerabiamy go tak , by w pokojach dzieci mozna byo wyjrzec.

Pozdrawiam Małgorzata

 

gosa31 witaj w naszych skromnych progach :)

 

okna jak najbardziej na temat ;) ogólnie jesteśmy zadowoleni, z mankamentów moge wymienić dość kłopotliwe mycie, nie ma chyba mozliwości założenia moskitier (cale lato kombinowaliśmy i nie wykombinowaliśmy) no i cena... zimą przy tych obfitszych opadach troche zalegał śnieg ale to chyba przypadłość wszystkich okien połaciowych. Nasze są od strony południowej wiec wyszło lekkie słoneczko i snieg spłynął. Co do temperatury nie mamy zadnego problemu, nie było chłodniej niż w pozostałych pokojach. Zreszta to pokoje dzieci i muszą mieć cieplutko :) grzejnik z boku nie robi wg mnie zadnego problemu.

Generalnie ich walory przewazają nad mankamentami, nie ma osoby, która by nie zwróciła na nie uwagi bo i nie są zbyt popularne i czesto spotykane. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOCCA - Dięki za odpowiedź - mi w szcególności chodziło o te okna w pionie - zwane inaczej kolankowymi.

Okna połaciowe sama mam w mieszkaniu w wiem jakie mają wady.

A te kolankowe masz nie otwierane??

Bo ja właśnie dlatego chce kolankowe - jak zwykłe , żeby właśnie zamontować moiskitiery - bo córka uczulona na urządlenia wszelkiego robactwa a przy połaciowych nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

gosa31, nasze kolankowe okna wszystkie są otwierane ale one są uchylne do wewnątrz a nie otwierane normalnie czyli na bok. Są 3 stopnie otwarcia przy czym 2 pierwsze uchylenia są za pomocą klamki natomiast samo otwarcie do najszerszej pozycji jest dość trudne z powodu blokady otwarcia z boku ramy, trzeba się tam dostać a że jest obudowa okna jest to dośc wąska szczelina, ręką nie ma szans i my opracowaliśmy już patent ze starym skrzywionym kluczem. Nie mam pojęcia jak to jest rozwiązane u innych. Żeby wszystko działało jak powinno rama okna powinna być od strony wewnętrznej mniej więcej zlicowana ze ścianą, nie wiem czy tylko u mnie tak wyszło ale nasze ściany są sporo grubsze niż rama okna, zlicowanie jest do zewnętrznej (plus ocieplenie więc i tak są zagłębione) a same okna przedzielone są belką która została obudowana KG żeby wszystko było równe i symetryczne.

Co do moskitier to niedawno rozglądałam się za roletami do tych połaciowych i rzuciły mi się w oczy moskitiery ale gdzies uciekł mi ten temat i juz nie miałam czasu szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...