Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chatka Azymutów- komentarze


mocca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 597
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Bardzo dziękuję wszystkim za pamięć i te przemiłe życzenia świąteczne

A korzystając z okazji wszystkim zaglądającym do naszego dziennika, kibicującym i podglądającym życzę spełnienia marzeń, zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym 2009 Roku!

 

http://blog.wiara.pl/benia/files/2007/12/1392_nr61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocca, ależ z Ciebie pracowita kobieta!! Z sypialnią ładnie sobie poradziłaś i jak bialutko się od razu zrobiło. Co z łazienkami? Masz już materiały? Glazurnik szaleje? A może ..... masz już gotowe ?

 

pozdrawiam :D

 

TomKa, łazienki są jeszcze w fazie zamysłów... Glazurnik umówiony na przełom stycznia i lutego a ja wciąż nabieram koncepcji co gdzie i ile :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

 

Super wybory. Strasznie mi sie podobaja, a ten kominek jest rewelacyjny, jak cenowo?

A miska jest Olimpia?

Mam ja w gornej lazience, ale powiem szczerze ze duzo wygodniejsza jest miska Wiktoria ktora mam w dolnej lazience. Jeszcze pol roku temu byl sie w glowe pukala czy wygodny kibelek czy nie, ale teraz mam porownanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

dziewczyny, jak to się dzieje ze ostatnio nie dostaje powiadomien ze ktoś coś u mnie napisał? :-? :( czy to w komentarzach czy innych wątkach...

 

bardzo dziękuję Wam za miłe słowa,

super to podnosi na duchu w takich chwilach jak wykańczanie ;)

 

Dorbie, takie kaflowe kominki/ piece są w składach budowlanych na Słowacji w różnych wersjach i kombinacjach również z płaszcsem wodnych ale mnie interesuje najprostsza wersja bo instalacje CO mamy dobrą i sprawną ;) a kominek ma być dla przyjemności. Cena pokazanych przeze mnie wczesniej piecyków to przeliczając z koron na nasze 3,5-4 tys, ale ceny sprawdzałam w ubiegłym roku teraz nie wiem, po ich euro i naszych kryzysach... pewnie sporo więcej. Jednak chyba się zdecydujemy bo nam tez się bardzo podobają i gabarytowo pasują. Chyba że znajdę zduna co mi taki wystawi...

 

Miska tak- Koło Olimpia i dzięki za cenne wskazówki które z pewnością wezmę pod uwagę. Wiktoria faktycznie jest ładna, muszę się tylko zorienować czy jest opcja deski wolnoopadającej bo to warunek kibelka u dzieci. Na Olimpię się nie upieram, szukam podobnego stylowo zestawu z jak najgładszą miską (tzn bez zakamarków do mycia)

 

ten kółkowy wzorek na ścianie naprawdę jest sliczny, odwiedziła nas znajoma, która jest również w trakcie wykańczania domku i jak to zobaczyła wzięła ode mnie trochę tyknu, narzędzia i pojechała robić u siebie to samo :D

moj będzie przeciągnięty bejcą w kolorze pomarańczowo- ceglastym takim, który będzie pasował do kwiatków na płytkach kuchennych i chyba podłogi :D ale sprobuję w taki sposób aby bejca wypełniła tylko zagłębienia. Myślę ze z werniksem rówież będzie super bo wzorek jest super :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocca - świetne kafle!!!!!!!!! Te postarzane wyborne, a te trawertynowe to szczegolnie urokliwe :wink: :wink: :wink: Dobre w utrzymaniu - gwarantuję. Buziaki

 

edytko, przyznam szczerze ze trawertyny bardzo mi się u Ciebie spodobały więc jak je wyczaiłam to właściwie juz zadne inne mi jakos nie chciały pasować ;) później miałam chwilę wątpliwości bo kiedy położył je na scianę były szaro- pomaranczowe co mi się niekoniecznie podobało... ale teraz łazienka jest gotowa, doszły jaśniutkie fugi i tak też pomaluję scianę i jest naprawdę ladnie.

 

Powiem więcej... parę dni temu kupiłam po jednej płytce jasnej i ciemnej żeby zdecydowac się na coś na podłogi bo te pokazane w dzienniku chyba nie wypalą (a szkoda). No i wiedziałam, ze gdzieś już te płytki widziałam ale nie wiedziałam gdzie. No i wczoraj obczaiłam, ze dokładnie te płytki masz u siebie na podłogach... :o :D takze powiedz mi, jak one się sprawują i czy jesteś zadowolona zakupu? Póki co kupiłam jasnych 12 m2 do męzowego pomieszczenia biurowego a do korytarza i kuchni wciąż się zastanawiam czy jasne czy te same tylko ciemniejsze w kolorze "cotto" bo równiez bardzo mi się podobają...

 

takie dylematy wykańczania chaty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajosko u Ciebie :)

 

Czym robiłaś te wzorki?

Szkoda, ze ja wszędzie gładzie mam, też bym pokombinowała ze strukturką.

 

premium, nie mogę Ci powiedzieć czym robiłam te wzorki bo się wszyscy ośmieją... ale jak przyjedziesz na oględziny to Ci pokażę narzędzie :lol:

 

a na poważnie to gładzie nie przeszkadzają strukturkom a przecież to co już masz też jest super! szczególnie ściana w salonie ktorą też chciałam ale mnie postraszyłaś ze trudna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podloge w korytarzu i kuchni to obstawiam jasna!!! Ma maziaje, wiec nic nie bedzie na niej widac i jasne plytki sprawia, ze pomieszczenie wyda sie wieksze.

 

Co do plytek kuchennych na scianie to podoba mi sie ulozenie numer 1, bo lubie prostote, sama mam tak polozone plytki w kuchni, z tym ze ja dekory dalabym o jeden rzad nizej. Na takiej wysokosci jak pokazalas moga byc malo widoczne stojac blisko blatu, przyslonia je gorne szafki.

 

A tak w ogole to chcialam sie przywitac :p , czytam Twoj dziennik od poczatku tylko nie komentuje :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocca - świetne kafle!!!!!!!!! Te postarzane wyborne, a te trawertynowe to szczegolnie urokliwe :wink: :wink: :wink: Dobre w utrzymaniu - gwarantuję. Buziaki

 

edytko, przyznam szczerze ze trawertyny bardzo mi się u Ciebie spodobały więc jak je wyczaiłam to właściwie juz zadne inne mi jakos nie chciały pasować ;) później miałam chwilę wątpliwości bo kiedy położył je na scianę były szaro- pomaranczowe co mi się niekoniecznie podobało... ale teraz łazienka jest gotowa, doszły jaśniutkie fugi i tak też pomaluję scianę i jest naprawdę ladnie.

 

Powiem więcej... parę dni temu kupiłam po jednej płytce jasnej i ciemnej żeby zdecydowac się na coś na podłogi bo te pokazane w dzienniku chyba nie wypalą (a szkoda). No i wiedziałam, ze gdzieś już te płytki widziałam ale nie wiedziałam gdzie. No i wczoraj obczaiłam, ze dokładnie te płytki masz u siebie na podłogach... :o :D takze powiedz mi, jak one się sprawują i czy jesteś zadowolona zakupu? Póki co kupiłam jasnych 12 m2 do męzowego pomieszczenia biurowego a do korytarza i kuchni wciąż się zastanawiam czy jasne czy te same tylko ciemniejsze w kolorze "cotto" bo równiez bardzo mi się podobają...

 

takie dylematy wykańczania chaty ;)

 

 

Kochana kafle na podłodze sa rewelacyjne!!!!!!!!!!!! Od nowego wyglądały jak zniszczone i brudne. Nawet nie wiesz ile mi odeszło nerwów - sama nie widzę czy one sa już brudne czy tak ma byc. Myje podłoge raz w tygodniu i jest super. A w domu bywa pies no i nie mam polozonego polbruku wiec cały piach lezie do domu. Dopiero jak zamiatam to dochodzi do mojej swiadomosci ze mieszkam z szufla piachu w domu. To byl dobry zakup. Moi sasiedzi maja drewniana podloge i dywany i rece załamują. Do tego 2 psy w domu wiec wyobraź sobie ile km bije tam odkurzacz.....

buziaki kupuj jasne!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie101 toż to zaszczyt gościć Cię u się! ;) i to bywałaś tak po kryjomu... hmm...

witaj i komentuj częsciej :D

 

Dziewczyny, decyzja podjęta: będą jasne podłogi z tym, ze będziemy je układać za jakieś 1-1,5 mies. Te płytki faktycznie są tak maziate i kropkowane że chodziłam wczoraj i dziś po nich brudnymi buciorami naprzemian z kurzem gipsowym itp i niewiele było to widać. Takze 3 dzieci, nas i zwierzątka tez przeżyją...

edyta_10 dziękuję za inspirację i poradę. Choć moje wybory to przypadek i zbieg okoliczności to jednak kiedyś może mnie odwiedzisz a wtedy będziesz się czuła prawie jak u siebie :p

 

Natomiast co do kuchni to wciąż nie wiem jak się sprawa skończy, wlasnie chcę usiąść nad projektem i przerysować go w wersji odwrotnej ustawu mebli bo nie mam pewności, czy będzie dobrze tak jak planowałam. Do jutra do 8 mam czas, poźniej najwyżej będę zrywać bądź kafelkować całe ściany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyta_10 dziękuję za inspirację i poradę. Choć moje wybory to przypadek i zbieg okoliczności to jednak kiedyś może mnie odwiedzisz a wtedy będziesz się czuła prawie jak u siebie :p

 

Mocca czuję się zaproszona :D :D :D

 

 

Natomiast co do kuchni to wciąż nie wiem jak się sprawa skończy, wlasnie chcę usiąść nad projektem i przerysować go w wersji odwrotnej ustawu mebli bo nie mam pewności, czy będzie dobrze tak jak planowałam. Do jutra do 8 mam czas, poźniej najwyżej będę zrywać bądź kafelkować całe ściany ;)

 

Ja bym kafle w kuchni ułożyła w wersji chyba 3 - tej która Tobie najbardziej pasuje. Ale to są dylematy co??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mebli kuchennych to gorne szafki zrobilabym w linii prostej bez naroznika i otwartych polek - wszystkie z szybami sadzac po projekcie wyszlyby pewnie 4 szafki po 40-45 cm.

Tam gdzie jest miejsce na plyte do gotowania to co bedzie pod spodem w tej dziurze?

No i odnosnie lodowki, widze, ze stoi osobno, nie bedzie Ci ciezko sie do niej przeciskac obok stolu, pytam bo nie wiem jaki tam jest wymiar.

 

Jeszcze co do ulozenia plytek na scianie, jesli w szafkach gornych bedziesz miec szybu ze szprosami to plytki na scianie uluz jak najbardziej prosto bez udziwnien. Szprosy sa proste i jesli plytki ulozysz tak jak w propozycji numer 3 to jak dla mnie bedzie sie to gryzlo.

 

Napisz czy nadal chcesz biala kuchnie i jakie beda blaty. Mi biala bardzo sie podoba taka w stylu sielsko anielskim czyli wiejskim jak ja to mowie :p .[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...