Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pod?oga pod kominkiem


Gość

Recommended Posts

gregg - czy musi to być wewnętrzna strona ściany? Planuję dać płaski kanał na zewnątrz muru i przykryć styropianem przy ocieplaniu ściany.

Opisałeś zetkę. Z tego co pisali w muratorze, to wysokość słupa powietrza powinna wynosić ok 1,5-2m. Czy przy 1m to też działa? Ja właśnie tyle planuję dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

On 2003-04-08 13:36, gregg wrote:

 

"śluzą" jest ok. 1 metrowy słup powietrza w rurze na wewnętrznej stronie ściany,

to działa,

pozdr,

coś jak kanał zetowy, tak?

 

a czy wiesz coś nt. gotowych klapek zamykających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważacie że można przerwać izolację termiczną podłogi na gruncie, przez kominek.Od tego żeby wszystko wytrzymało jest styropian FS-30. I ja tak będę miał. Na razie na takim styropianie stoi u mnie 2 rok komin (od piwnicy jakieś 10 m do góry)i nie widzę żeby się skarżył że stoi na styropianie.Fachowcy się śmiali przy stawianiu, ale inspektor mówił mi wcześniej że będą się śmiali. Jednak mimo to kazał tak robić i ja robiłem. Za to dziś mam ciągłość izolacji termicznej.

W zwykłych hurtowniach ciężko trafić FS-30 bo za drogi i nikt nie kupuje. Jednak do zadań specjalnych (np kominek) jest na pewno dobry.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2003-04-09 11:56 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years później...
Zastanów się też nad tym jakiego rodzaju podłogę będziesz miał przy kominku. Weź pod uwagę, że jednak ciągle jest tam ogień, popiół, jakieś iskry. Może warto zastanowić się na kafelkami albo kamieniem zamiast drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...