Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł MCI R-ECO Automat - stało się :) - FOTKI, Opinnie


Wojtek86

Recommended Posts

W sumie piec jest wygodny, mnie spala około 25 kg/dobę węgla RETOPAL Czeczott, sezon 6 ton około 150 m2

Zawory termostatyczne to podstawa, tania i skuteczna regulacja w wybranym pomieszczeniu, również 2 pompy (jedna dla c.o. druga dla c.w.u.) zalecam zastosować. Taki układ eksploatuję od 3 lat i efekt jest pozytywny. Dodatkowo cyrkulacja c.w.u. jako grawitacyjna.

Podstawą ekonomicznej eksploatacji kotła jest częste czyszczenie.

O zakupie kotła zdecydował sterownik, wtedy był to chyba najlepszy sterownik na rynku, obecnie (z funkcją pogodówki i pewnymi poprawkami) myślę że również zajmuje czołowe miejsce.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tego kociołka.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie Łukaszu, dziękujemy za przekazanie informacji o forum muratora dotyczącego naszych produktów.

 

Do tej pory nie uczestniczyliśmy w tego typu inicjatywach, jednak na bieżąco analizujemy Państwa wypowiedzi oraz poruszane na nim tematy.

 

Pomysł utworzenia strony wsparcia technicznego użytkowników naszych kotłów był już wcześniej rozważany, jednakże rozwiązania jakie Państwo znajdują są jak najbardziej trafne i logiczne.

 

Ponadto, jako producent obawialiśmy się posądzenia o stronniczość oraz skrajny marketing uprawiany na tego rodzaju stronach, co można zaobserwować przez poczynania innych producentów, dystrybutorów itp. odnośnie promowania własnego produktu.

 

Po analizie ostatnich wpisów można stwierdzić, iż warto takie wsparcie powołać i w krótkim czasie znajdą Państwo nasze sugestie, które będą zamieszczone przez nasze służby wsparcia technicznego

 

 

 

Wiele z wątków dotyczy indywidualnych spostrzeżeń oraz doświadczeń użytkowników. Z tego co widzimy dobrze sobie Państwo radzą z dążeniem do osiągnięcia optymalnych parametrów pracy kotła zgodnie z instrukcją obsługi, własnymi odczuciami, czy sugestiami bezpośrednio otrzymanymi z firmy.

 

 

 

Jak Państwo sami obserwują parametry pracy kotła zależne są od kilku czynników zewnętrznych, na które jako producent kotłów nie mamy wpływu, a które mogą być dalece różne nawet w podobnych obiektach.

 

Spotykamy się tutaj z kombinacją takich czynników jak:

 

- jakość opału od tego zależy bardzo wiele – określamy, że ok. 90% problemów związanych bezpośrednio z pracą kotła oraz doborem optymalnych ustawień poprawnego działania kotła związanych jest z tą zmienną. Jakość węgla, szczególnie w ostatnim czasie jest żenująca, pomimo iż wszyscy zapewniają, że sprzedają węgiel z Piekar Śląskich (osobiście raz w roku mam dostawę węgla, unikając tym samym wielu problemów z jego odpowiednią wartością energetyczną, ilością zanieczyszczeń, wodą czy z zwykłą nieuczciwością pośredników mieszających węgiel z różnych kopalń bądź dokładających do węgla Bóg wie czego np. żwiru, piasku)

 

- podłączenia do instalacji – fizyki nie da się oszukać, jednak założone przez siebie cele należy realizować (poprawnie zrobiona instalacja, odpowiednie zastosowanie zaworów, dobór pomp, filtry)

 

- ustawienia pracy kotła

 

- środowisko pracy kotła – komin, wentylacja, dopływ powietrza, jak i kontrola zużywających się elementów eksploatacyjnych wraz z konserwacją urządzenia

 

- odpowiednio dobrana wielkość kotła,

 

- przeznaczenie kotła – przemysłowe, indywidualne

 

§ ilość zużycia wody, kwestie temperatury w pomieszczeniach

 

§ ocieplenie domu (okna, ściany, stropy)

 

- umiejscowienie budynku - pojedynczy budynek znajdujący się np. na górce, jest bardziej narażony na straty ciepła niż budynek znajdujący się w skupisku domów wybudowanych na płaskim terenie

 

- inne indywidualne czynniki - z żartobliwych przypadków spotkaliśmy się z uszkodzonymi przez gryzonie kablami

 

Wymienione czynniki mają wpływ na poprawną pracę kotła, a dostarczony dla Państwa sterownik posiada rozbudowane menu dzięki któremu możemy optymalnie dostosować parametry jego pracy do indywidualnych potrzeb.

 

 

 

Z założenia parametry ustawień kotła nie zostały w sposób sztywny narzucone (oprócz parametrów fabrycznych, które powstały na podstawie badań oraz sugestii klientów), gdyż nie potrafimy sztywno odczytać Państwa indywidualnych potrzeb jak i parametrów w jakich będzie funkcjonował nasz kocioł.

 

 

 

Tworząc oprogramowanie, daliśmy Państwu produkt w którym można dostosować do indywidualnych potrzeb wszystkie parametry mające wpływ na funkcjonowanie kotła. Kierowaliśmy się przy tym zasadą, by w standardowo wykonanej instalacji ustawienia fabryczne były dla większości użytkowników wystarczające.

 

 

 

Nasza praca polega również na udoskonalaniu istniejących rozwiązań oraz tworzeniu nowych i nie jest prawdą, że nie uwzględniamy sugestii naszych klientów – patrz wersja oprogramowania. Rozwój wersji bardzo często był związany stworzeniem oprogramowania pod indywidualne potrzeby klientów, a po okresie testów i korekcie zbędnych odchyleń niektóre rozwiązania zostały wprowadzone w ramach seryjnej produkcji.

 

 

 

Z tego co widzimy nasz serwis firmowy znajduje rozwiązania i nikt nie pozostaje w uzasadnionych przypadkach bez wsparcia.

 

 

 

W tym roku przygotowujemy poszerzenie oferty handlowej kierowanej również do naszych obecnych klientów. Dodatkowo zmianie ulegnie struktura organizacyjna działu handlowego oraz serwisowego pod kątem udoskonalenia kontaktu z klientem (m.in. pojawi się forum na stronie producenta)

 

 

 

Do czasu wprowadzenia zmian nurtujące pytania proszę bezpośrednio kierować, na mail: [email protected] z podaniem numeru telefonu, co ułatwia szybsze przekazanie informacji w sposób werbalny.

 

 

 

 

 

Licząc na owocną współpracę pozdrawiam,

 

Janusz Kasza

 

Prezes Zarządu

 

==============================================

MCI Sp. z o.o.

ul. Stawowa 71

43-400 Cieszyn

tel. +48 (33) 479 74 70

faks +48 (33) 479 74 71

Spółka zarejestrowana - Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej

VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

Nr KRS: 0000175529

NIP: 937-18-52-920.

Kapitał zakładowy: 722'400,00 zł.

strona: http://www.r-eco.pl

 

 

 

 

 

 

 

PS.

 

W moich domowych ustawieniach ragulację rozpoczynałem od ustawienia parametrów w kolejności:

 

§ „węgiel”

 

§ „dmuchawa”

 

§ „pompa”

 

§ w okresie wiosenno jesiennym musiałem doprecyzować parametr „przedmuch” oraz „wygaszony”

 

Trzy pierwsze parametry ustawiłem w ciągu jednej soboty oraz niedzieli obserwując zmiany w okresach 3 godzinnych, więc się zbytnio nie przemęczałem. Co do okresu poza zimowego doprowadziłem do 2-krotnego wygaszenia kotła co pozwoliło mi na określenie dolnej granicy ustawienia kotła przy którym się wygasza dla danego rodzaju węgla, Niestety coroczna dostawa nowego węgla wiąże się z drobną korektą ustawień, pomimo faktu korzystania niezmiennie od 4 lat z tej samej kopalni

 

 

wiatam,

 

tak rzeczywiście wsparcie techniczne jakim jest forum producenckie bardzo by się przydało, ja posiadam zębca i bardzo mi tego brakuje ponieważ mam sporo pytań .

 

myslę że firma reco i zębiec i cała reszta innych niech wezmą przykałd z formu http://www.pellets.com.pl firmy kostrzewa - panowie prezesi najwyższy czas na zmiany, więcej kreatywności...

 

a wracając do problemów z reco moj teść pracuje w instytucie i co ciekawego się od niego dowiedziałem:

reco to wymiennik żeliwny od kotła na koks i węgiel,

podczas spalania takich paliw energia jest oddawane przez promieniowanie na boki kotła;

płomień z palnika retortowego oddaje ciepło przez konwekcję czyli wymiennik musi mieć długi obieg

kocioł reco ma zamontowany palnik do kotła na koks i wszyscy oczekują superwydajności,

 

panowie jak otworzycie drzwiczki w tym kotle to zobaczycie komin

to jak myslicie jak jest sprawność takiego kotła przy pełnej mocy gdy ogień koczy się w kominie....

 

 

czekam na odpowedź może ktoś z reco czyta to forum

 

ps. do komina mojego kotła też się nie mogę dotknąć... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzi Pan miałem identyczne obiekcje z tym czujnikiem podajnika, nie potrafiłem sobie wyobrazić sterowania do kotła z podajnikiem bez tego rozwiązania.

 

Nie potrafię tego wyjaśnić, ale ten czujnik nie jest w PiD potrzebny i ciężko jest się do tego przyzwyczaić, gdy wszystkie tradycyjne sterowniki maja to na wyposażeniu. W przypadku zamówienia tradycyjnego modelu Ognik Plus CWU jest czujka podajnika, dla algorytmu PiD w modelu Ognik Plus PiD czujki podajnika nie ma.

 

Co do obsługi gadżetów jak to określam to można skontaktować się z producentem, produkuje sterowniki na skandynawię, czyli do kotłów na pellets, na tamten rynek produkuje to z obsługa zapalarki.

 

Wiem,że na przyszły sezon (może na koniec tego) wyjdzie model Multi-Ster PiD wyposażony dodatkowo w 6stref czasowych, opcjonalną czujkę spalin, opcjonalną obsługę modułu HALO GSM (możliwość kontroli i sterowania kotłem z telefonu komórkowego). Obecnie właśnie w modelu Multi-Ster (na razie bez PiD) jest możliwość zastosowania obsługi zapalarki. Jednak o te szczegóły musiał by Pan już pytać bezpośrednio producenta.

 

Ewentualnie niech Pan napisze do tej firmy term-soft.pl (p.Arkadiusz Cetnarowicz) oni stosują te sterowniki do owsa i pellets, sądzę zatem,że jest w tym wypadku obsługa zapalarki (ale tego nie wiem)

 

 

Jarecki ty chyba w matrix-ie żyjesz, albo jesteś z działu reklamy

 

mam takie wrażenie... kocioł bez żadnego zabezpieczenia przed cofnięciem płomienia...

 

cofnięcie płomienia pewnie poznaje po temperaturze kotła,

jak ogień dojdzie do zbiornika to tak się rozgrzeje kotłownia że zmniejszy moc kotła, i wygasi pożar w zbiorniku, tak ....

 

ps.

piszesz że wiodące firmy testują to rozwiązanie, ja znalazłem firmę która już to sprzedaje i nie jest to streownik ognik pid

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=78

 

zdzichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze zdiśkiem.

Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze i nawet nie patrzcie na kotły bez zabezpieczenia przed cofnięciem płomienia. W najlepszej konstrukcji ogień może się cofnąć. Wystarczy zapomnieć zamknąć klapę zbiornika i nieszczęście gotowe, wiem coś o tym.

Dlatego każdy szanujący się producent zabezpiecza to na różne sposoby.

 

P.S. Poczytajcie posty Jareckiego, albo on jest naprawdę tak łatwo wierny albo jest pracownikiem lub sprzedawcą tego "cudu" :D

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też od paru miesięcy mamy kocioł Reco i bez rewelacji!!!!!!!!!!!! Spala 2 worki po 25 kg dziennie. MASAKRA!!!!!!!!!!

A miał byc ekoniomiczny

W imieniu serwisu MCI witamy serdecznie wszystkich uzytkowników kotłów R-ECO. Dziekujemy za Wasze opinie, zarówno pozytywne jak i te negatywne. Dobowa ilość spalanego węgla jest uwarunkowana wieloma różnymi czynnikami, takimi jak jakość węgla, ocieplenie domu, wielkość kotła, sposób wykonania instalacji grzewczej, etc. W Państwa przypadku tak duże spalanie węgla jest z pewnością niepokojące. W związku z tym prosimy o kontakt z naszym serwisem pod nr tel. 33 4798482, e-mail: [email protected]. Z pewnością postaramy się pomóc Państwu rozwiązać ten niewątpliwie 'palący' problem;)

Z pozdrowieniami,

serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też od paru miesięcy mamy kocioł Reco i bez rewelacji!!!!!!!!!!!! Spala 2 worki po 25 kg dziennie. MASAKRA!!!!!!!!!!

A miał byc ekoniomiczny

W imieniu serwisu MCI witamy serdecznie wszystkich uzytkowników kotłów R-ECO. Dziekujemy za Wasze opinie, zarówno pozytywne jak i te negatywne. Dobowa ilość spalanego węgla jest uwarunkowana wieloma różnymi czynnikami, takimi jak jakość węgla, ocieplenie domu, wielkość kotła, sposób wykonania instalacji grzewczej, etc. W Państwa przypadku tak duże spalanie węgla jest z pewnością niepokojące. W związku z tym prosimy o kontakt z naszym serwisem pod nr tel. 33 4798482, e-mail: [email protected]. Z pewnością postaramy się pomóc Państwu rozwiązać ten niewątpliwie 'palący' problem;)

Z pozdrowieniami,

serwis MCI

 

Witam,

nie wiem dlaczego serwis MCI zainteresował się właśnie tą sprawą? Przecież Kocioł MCI 24, jak wynika z badań i sprawności jaką osiągnął, (na badaniach, nowy czysty kocioł osiągnął tylko od 82,4 - 84,8%) spala przy 24kW - 100kg na dobę! Więc 50kg to dopiero połowa jego możliwości.

Jeżeli tak nie jest proszę o zaprzeczenie od serwisu.

 

Jakub W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też od paru miesięcy mamy kocioł Reco i bez rewelacji!!!!!!!!!!!! Spala 2 worki po 25 kg dziennie. MASAKRA!!!!!!!!!!

A miał byc ekoniomiczny

W imieniu serwisu MCI witamy serdecznie wszystkich uzytkowników kotłów R-ECO. Dziekujemy za Wasze opinie, zarówno pozytywne jak i te negatywne. Dobowa ilość spalanego węgla jest uwarunkowana wieloma różnymi czynnikami, takimi jak jakość węgla, ocieplenie domu, wielkość kotła, sposób wykonania instalacji grzewczej, etc. W Państwa przypadku tak duże spalanie węgla jest z pewnością niepokojące. W związku z tym prosimy o kontakt z naszym serwisem pod nr tel. 33 4798482, e-mail: [email protected]. Z pewnością postaramy się pomóc Państwu rozwiązać ten niewątpliwie 'palący' problem;)

Z pozdrowieniami,

serwis MCI

 

Witam,

nie wiem dlaczego serwis MCI zainteresował się właśnie tą sprawą? Przecież Kocioł MCI 24, jak wynika z badań i sprawności jaką osiągnął, (na badaniach, nowy czysty kocioł osiągnął tylko od 82,4 - 84,8%) spala przy 24kW - 100kg na dobę! Więc 50kg to dopiero połowa jego możliwości.

Jeżeli tak nie jest proszę o zaprzeczenie od serwisu.

 

Jakub W

 

Witam,

Serwis MCI zainteresował się tą sprawą dlatego, iż uważamy że podana przez "panterka-23" dobowa ilość spalanego węgla jest zbyt wysoka. Panie Jakubie W, przypominamy, że kocioł grzewczy nie jest urządzeniem do utylizacji węgla :). Kotły R-eco same ustalają chwilowe zapotrzebowanie energetyczne i stosownie do tego regulują swoją moc roboczą. Podane przez Pana wartości są prawdziwe w przypadku gdy kocioł pracuje swoją mocą maksymalną przez całą dobę, co jest oczywiście założeniem błędnym.

Z poważaniem,

serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cieszę się z szybkiej odpowiedzi.

Zgadzam się, że to jest wartość maksymalna. Więc 50 kg oznacza, iż kocioł pracuje z połową swojej mocy, przy załóżmy średniej temperaturze zewnętrznej w ostatnim czasie powyżej 0st.C więc gdy temperatura spadnie do -20st.C, kocioł zostanie obciążony pełną mocą i spali 100kg/dobe.

 

Chociaż faktycznie pełne obciążenie występuje rzadko.

 

Pozdrawiam i cieszę się z udziału w dyskusji serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cieszę się z szybkiej odpowiedzi.

Zgadzam się, że to jest wartość maksymalna. Więc 50 kg oznacza, iż kocioł pracuje z połową swojej mocy, przy załóżmy średniej temperaturze zewnętrznej w ostatnim czasie powyżej 0st.C więc gdy temperatura spadnie do -20st.C, kocioł zostanie obciążony pełną mocą i spali 100kg/dobe.

 

Chociaż faktycznie pełne obciążenie występuje rzadko.

 

Pozdrawiam i cieszę się z udziału w dyskusji serwisu.

 

zgdzam się z jakubemW partnerak 23 przy - 20C za zewnętrz spali ok. 100kg węgla na dobę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji Pana z Serwisu. Czy normalne jest to iż piec R-eco 24kW po osiągnięciu zadanej temperatury np 60 stopni, po 10-12 minutach traci ją do 56 stopni i piec znowu się włącza histereza 4stopnie)...Znowu pracuje ok 8-10 minut w celu osiągnięcia 60 , 10-12 minut i znów spadek o 4 stopnie.

W czym tkwi problem? Dom ogrzewam od dobrych 5-6 miesięcy. Termostaty na każdym kaloryferze.

Piec sąsiada - viadrus po osiągnięciu temperatury 60 stopni potrafi utrzymywać ją aż do spadku do 56 stopni dobrych kilka godzin...

Dlaczego tak się dzieje?

moje parametry:

węgiel - 38, gdy ustawiam mniej podaje za dużo węgla

dmuchawa - 18

histereza - 4

pompa co 16

Popielnik mam pełny co 3-4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji Pana z Serwisu. Czy normalne jest to iż piec R-eco 24kW po osiągnięciu zadanej temperatury np 60 stopni, po 10-12 minutach traci ją do 56 stopni i piec znowu się włącza histereza 4stopnie)...Znowu pracuje ok 8-10 minut w celu osiągnięcia 60 , 10-12 minut i znów spadek o 4 stopnie.

W czym tkwi problem? Dom ogrzewam od dobrych 5-6 miesięcy. Termostaty na każdym kaloryferze.

Piec sąsiada - viadrus po osiągnięciu temperatury 60 stopni potrafi utrzymywać ją aż do spadku do 56 stopni dobrych kilka godzin...

Dlaczego tak się dzieje?

moje parametry:

węgiel - 38, gdy ustawiam mniej podaje za dużo węgla

dmuchawa - 18

histereza - 4

pompa co 16

Popielnik mam pełny co 3-4 dni.

 

Witam,

W Pana przypadku należy się zastanowić czy kocioł jest prawidłowo wyregulowany. Problemy ze spalaniem w większości przypadków są związane z jakością zastosowanego paliwa. Proponujemy zwiększenie histerezy do 7 – 8. Można też zmniejszyć dmuchawę, obserwując jednocześnie płomień (przy rozpoczęciu grzania płomień powinien być pomarańczowo-żółty, wystający od 10 do 20 cm ponad ruszt).

Z pozdrowieniami,

Serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji Pana z Serwisu. Czy normalne jest to iż piec R-eco 24kW po osiągnięciu zadanej temperatury np 60 stopni, po 10-12 minutach traci ją do 56 stopni i piec znowu się włącza histereza 4stopnie)...Znowu pracuje ok 8-10 minut w celu osiągnięcia 60 , 10-12 minut i znów spadek o 4 stopnie.

W czym tkwi problem? Dom ogrzewam od dobrych 5-6 miesięcy. Termostaty na każdym kaloryferze.

Piec sąsiada - viadrus po osiągnięciu temperatury 60 stopni potrafi utrzymywać ją aż do spadku do 56 stopni dobrych kilka godzin...

Dlaczego tak się dzieje?

moje parametry:

węgiel - 38, gdy ustawiam mniej podaje za dużo węgla

dmuchawa - 18

histereza - 4

pompa co 16

Popielnik mam pełny co 3-4 dni.

 

Witam,

W Pana przypadku należy się zastanowić czy kocioł jest prawidłowo wyregulowany. Problemy ze spalaniem w większości przypadków są związane z jakością zastosowanego paliwa. Proponujemy zwiększenie histerezy do 7 – 8. Można też zmniejszyć dmuchawę, obserwując jednocześnie płomień (przy rozpoczęciu grzania płomień powinien być pomarańczowo-żółty, wystający od 10 do 20 cm ponad ruszt).

Z pozdrowieniami,

Serwis MCI

 

Witam.Mój Ling(Viadrus żeliwny 23kw) zachowuje się dokładnie tak jak napisał "ashen".Po nagrzaniu do temp zadanej np 62 stopnie temperatura rośnie do ok 68 stopni na piecu, potem zaczyna powoli spadać.Cały cykl przy obecnych temp trwa ok 1 godz.Przy ustawionej histerezie 1stopień podajnik pracuje w sumie 1min 10sek w cyklach 5sek/22sek przerwa.Czytając ileś tam postów(i po 5 miesiącach palenia) mam wrażenie, że im mniejsza histereza tym piec pracuje lepiej,płynniej.To ,że temp po wył pieca zamiast przez jakiś czas rosnąć zaczyna od razu spadać,to raczej wina zbyt dużego ciągu w kominie a nie źle ust histerezy.Ewentualnie jakaś inna przyczyna.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji Pana z Serwisu. Czy normalne jest to iż piec R-eco 24kW po osiągnięciu zadanej temperatury np 60 stopni, po 10-12 minutach traci ją do 56 stopni i piec znowu się włącza histereza 4stopnie)...Znowu pracuje ok 8-10 minut w celu osiągnięcia 60 , 10-12 minut i znów spadek o 4 stopnie.

W czym tkwi problem? Dom ogrzewam od dobrych 5-6 miesięcy. Termostaty na każdym kaloryferze.

Piec sąsiada - viadrus po osiągnięciu temperatury 60 stopni potrafi utrzymywać ją aż do spadku do 56 stopni dobrych kilka godzin...

Dlaczego tak się dzieje?

moje parametry:

węgiel - 38, gdy ustawiam mniej podaje za dużo węgla

dmuchawa - 18

histereza - 4

pompa co 16

Popielnik mam pełny co 3-4 dni.

 

Witam,

W Pana przypadku należy się zastanowić czy kocioł jest prawidłowo wyregulowany. Problemy ze spalaniem w większości przypadków są związane z jakością zastosowanego paliwa. Proponujemy zwiększenie histerezy do 7 – 8. Można też zmniejszyć dmuchawę, obserwując jednocześnie płomień (przy rozpoczęciu grzania płomień powinien być pomarańczowo-żółty, wystający od 10 do 20 cm ponad ruszt).

Z pozdrowieniami,

Serwis MCI

 

Witam.Mój Ling(Viadrus żeliwny 23kw) zachowuje się dokładnie tak jak napisał "ashen".Po nagrzaniu do temp zadanej np 62 stopnie temperatura rośnie do ok 68 stopni na piecu, potem zaczyna powoli spadać.Cały cykl przy obecnych temp trwa ok 1 godz.Przy ustawionej histerezie 1stopień podajnik pracuje w sumie 1min 10sek w cyklach 5sek/22sek przerwa.Czytając ileś tam postów(i po 5 miesiącach palenia) mam wrażenie, że im mniejsza histereza tym piec pracuje lepiej,płynniej.To ,że temp po wył pieca zamiast przez jakiś czas rosnąć zaczyna od razu spadać,to raczej wina zbyt dużego ciągu w kominie a nie źle ust histerezy.Ewentualnie jakaś inna przyczyna.Pozdrawiam

 

Witam, w kotłach ze sterowaniem Geco, w trybie roboczym piec pracuje cały czas z mocą ustawioną na sterowniku. W piecach R-eco sterownik moduluje moc kotła, zmniejszając ja wraz ze zbliżaniem się do temperatury zadanej. Geco wyłącza piec w momencie osiągnięcia temperatury zadanej, ale bezwładność układu powoduje dalsze podnoszenie temperatury na piecu.

Do Ashen – w Pana przypadku duża ilość popiołu w popielniku jest najprawdopodobniej spowodowana rodzajem spalanego węgla.

Z pozdrowieniami,

serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jednak uzyskać odpowiedź na pytanie czy za normalną dla r-eco mam uznać sytuację że po osiągnięciu zadanej temperatury piec utrzymuje ją w przedziale histerezy tylko kilka, kilkanascie minut po czym kilka, kilkanaście minut pracuje aby znów uzyskać zadaną temperaturę. Skutkuje to ja sądzę sporym poborem prądu (piec włącza sie co chwilę).

 

Problem niedopalonego popiołu może mieć również inną przyczynę - bardzo prostą. Węgiel po prostu na tacy jest rozżarzony tylko w środkowej częścitalerza. Po bokach talerza na calym jego obwodzie węgle sa niedopalane bo tam nie ma żaru.

Jak spowodowac korygujac ustawienia aby wegiel na talerzu palil sie w obrebie calego obwodu a nie tylko w srodkowej jego czesci? Podniesc parametr dmuchawy?

Rozumiem iz to moze byc przyczyna slabego rozgrzewania sie pieca i niedopalania wegla, a nie slabej jakosci paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jednak uzyskać odpowiedź na pytanie czy za normalną dla r-eco mam uznać sytuację że po osiągnięciu zadanej temperatury piec utrzymuje ją w przedziale histerezy tylko kilka, kilkanascie minut po czym kilka, kilkanaście minut pracuje aby znów uzyskać zadaną temperaturę. Skutkuje to ja sądzę sporym poborem prądu (piec włącza sie co chwilę).

 

Problem niedopalonego popiołu może mieć również inną przyczynę - bardzo prostą. Węgiel po prostu na tacy jest rozżarzony tylko w środkowej częścitalerza. Po bokach talerza na calym jego obwodzie węgle sa niedopalane bo tam nie ma żaru.

Jak spowodowac korygujac ustawienia aby wegiel na talerzu palil sie w obrebie calego obwodu a nie tylko w srodkowej jego czesci? Podniesc parametr dmuchawy?

Rozumiem iz to moze byc przyczyna slabego rozgrzewania sie pieca i niedopalania wegla, a nie slabej jakosci paliwo.

 

W celu rozwiązania problemu prosimy o kontakt z naszym serwisem technicznym pod nr tel. (33) 479-84-82

Pozdrawiamy,

serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w - mam wrażenie że problem nie dotyczy wyłącznie mojej osoby dlatego jezeli istnieje jakieś wyjaśnienie opisanych problemów proszę o odpowiedź w tym miejscu.

Aby rozwiązać problem należy go najpierw dokładnie zdefiniować. Do tego jest konieczny przynajmniej kontakt telefoniczny/ewentualnie wyjazd serwisanta. Rozwiązanie opublikujemy oczywiście na forum. Do Ashen – prosimy o podanie nr telefonu, nasz serwis skontaktuje się z Panem.

Pozdrawiamy,

serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff,

Doczytałem do końca :)

 

A teraz do sedna:

Cytat ze strony R-eco.

"Komputerowo sterowane, automatyczne podawanie paliwa zapewnia komfort i ekonomiczne zużycie węgla. Kotły sterują pompą c.o., mogą współpracować z zasobnikiem c.w.u, regulatorem pokojowym. Kocioł zawiera tryb pogodowy."

http://www.r-eco.pl/index.php/content/view/25/67/

oraz

opis sterownika:

http://www.r-eco.pl/index.php/content/view/54/76/

 

Niestety strona jest bardzo kiepska i to koniec wiadomości

 

Czy Ktoś z Was ma takie sterowanie?

Brzmi to jak PiD.

 

Po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków na temat kotłów.

Dochodzę do wniosku, że bardzo porządne sterowanie i instalacja to połowa sukcesu. Węgiel to zawsze "KOT" w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...