Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł MCI R-ECO Automat - stało się :) - FOTKI, Opinnie


Wojtek86

Recommended Posts

Do serwisu MCI

 

1) Mam następujący problem. Mianowice prawdopodobnie strzeliła zawleczka zabezpieczająca ślimak. Piszę prawdopodobnie bo jej nie widzę, a ślimak nadal się obraca. Czy takie coś podlega naprawie gwarancyjnej?

 

2) I druga kwestia. Czy podczas przeglądu technicznego pieca wgrywane jest najnowsze oprogramowanie do sterownika??

 

3) Czy możliwe jest, że silnik napędzający ślimaka może wybijać ten mały bezpiecznik zabezpieczający?

 

4) Czy możliwe jest dokupienie metalowych elementów obudowy pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do serwisu MCI

 

1) Mam następujący problem. Mianowice prawdopodobnie strzeliła zawleczka zabezpieczająca ślimak. Piszę prawdopodobnie bo jej nie widzę, a ślimak nadal się obraca. Czy takie coś podlega naprawie gwarancyjnej?

 

2) I druga kwestia. Czy podczas przeglądu technicznego pieca wgrywane jest najnowsze oprogramowanie do sterownika??

 

3) Czy możliwe jest, że silnik napędzający ślimaka może wybijać ten mały bezpiecznik zabezpieczający?

 

4) Czy możliwe jest dokupienie metalowych elementów obudowy pieca?

 

Witam

Odpowiadam na zadane przez Pana pytania:

1.Wymiana zawleczko nie jest naprawą gwarancyjną.

2.Standardowo podczas przeglądu nie dokonujemy wymiany oprogramowania. Usługa taka (płatna) jest możliwa na wyraźne życzenie Klienta.

3.Tak, w wypadku przeciążenia silnika (zablokowanie podajnika) bezpiecznik może ulec przepaleniu. Prosimy o stosowanie bezpieczników zwłocznych T2.5 A.

4.Tak, istnieje możliwość zakupu wszystkich elementów składowych kotła.

 

Z pozdrowieniami,

Serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze znowu kocioł (Reco 19) mi zgasł już 2 razy - gdy robi się ciepło i kocioł robi tylko przedmuchy ma tendencje do gaśnięcia i wtedy zatrzymuje sie i wyświetla komunikat - brak opału. Opał oczywiście jest, tylko bierze spadek temp wody w kotle za brak opału. Moje ustawienia gdy ostatnio gasł to: temp wody w kotle 65, węgiel 23, dmuchawa 9 pompa CO 20, przedmuch 30,

Czy serwis ma jakieś sugestie co do ustawień?

Komin spełnia parametry producenta dla jego mocy (fi 160, wysokość 8,20 m)

 

Witam,

Sugerujemy wydłużenie przedmuchu do 45 min. W przypadku, gdy kocioł będzie nadal wygasał, prosimy o kontakt.

Z pozdrowieniami,

Serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Myślę że szukanie tanich paliw nie prowadzi do dobrych i ekonomicznych kotłów. Najlepsze kotły charakteryzują ekonomicznością ale spalają dobrej jakości paliwa i wtedy mamy efekt . Nie stosujemy do samochodu denaturatu i nie oczekujemy by na tym jeżdził znakomicie, myślę że podobnie jest w kotłach -na retorcie spala się granulat czy to węgiel czy pelet i musi być dobry a z doświadczenia wiem że najlepiej oszukać na tym co dużo idzie więc węgiel. Nie mogąc spalić groszku dałem go do badania i okazało się że porażka takie mamy paliwa stałe. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

oglądałem reco i mam wątpliwości

1. część żeliwna chyba trudna do czyszczenia ,łatwiej chyba się czysci ścianki w stalowych piecach

2. popielnik nie wysuwa się "gładkko", trzeba go nieco unieść, nie idzie po posadzce jak w innych piecach

 

czy słusznie?

 

czy są jeszcze jakieś nieergonomiczne cechy tego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popielnik to faktycznie tragedia, ale mozna się przyzwyczaić.

czyszczenie wymaga ubrania roboczego i dokładnej kąpieli zaraz po, ale chyba każdy piec na eko tego wymaga.

niektórym może jeszcze przeszkadzać wysoka krawędź załadunku pojemnika.

uszczelki też są przeciętne.

 

poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie CO gdy piec pracuje non stop faktycznie kosztuje cos ok 200zl/miesiac.

Ja czasami jednak wylaczam piec - zasobnik trzyma ciepla wode ok 30godzin, wiec warto nawet rozpalic od nowa po tym czasie i po godzince znow wylaczyc piec. Zalezy ile zuzywasz wody na dobe.

 

ceny eko groszku są chore - 550/600 zl t luzem w czerwcu ---> oznacza to ze zima cena moze przekroczyc 700zl/t a wowczas mozna sie juz zastanawiac czy warto bylo inwestowac w to brudne paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa własnie, ta wysokość pieca, tragedia, chyba ze stołka trzeba sypać, do tego co zrobić, jak po zaladunku do pełna coś zablokuje ślimak?

trzeba wybierać z kosza???brrrr

 

jak dla mnie te 3 pkty dyskwalifikują piec, a byłem już max napalony na niego. ładny jest nie maco, ale w salonie go trzymać nie będę.

 

jaką masz alternatywę dla ekgr? wobec tych cen?

 

drewno też drożeje, prąd - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywa?

 

na pewno solary na dachu - na etapie budowy warto zrobic instalacje pod solary, nawet jezeli nie planujesz na razie ich kupic (beda taniec z czasem coraz bardziej)

to zalatwia kwestie CO w okresie kwiecien-pazdziernik.

chociaz to nic pewnego - slyszalem juz o pomysle wprowadzenia podatku od m2 solarow - ale to wejdzie pewnie za jakis czas gdy wiecej jeleni zainwestuje w ta technologie.

 

za pare lat mysle ze rozwiazania z pompami cieplnymi beda bardziej zaawansowane technicznie - wiec relacja cena/oferowane korzysci bedzie bardziej przystepna - dzisiaj jeszcze sie nie kalkuluje.

 

co do pieca reco - ma swoje wady, ale pokaz mi piec ktory ich nie ma...

wg mnie jesli chodzi o zeliwne kotly na ekogroszek do czolowki naleza jednak te reco (mimo wszystko ma wiecej zalet niz wad) oraz viadrusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa własnie, ta wysokość pieca, tragedia, chyba ze stołka trzeba sypać, do tego co zrobić, jak po zaladunku do pełna coś zablokuje ślimak?

trzeba wybierać z kosza???brrrr

 

jak dla mnie te 3 pkty dyskwalifikują piec, a byłem już max napalony na niego. ładny jest nie maco, ale w salonie go trzymać nie będę.

 

jaką masz alternatywę dla ekgr? wobec tych cen?

 

drewno też drożeje, prąd - tragedia.

 

Witam,

- kotły automatyczne R-ECO można zamówić z zasobnikiem o dowolnej wysokości (oczywiście w miarę zdrowego rozsądku :) ), należy jednak pamiętać, iż kosztem obniżenia zasobnika zmniejszamy jego pojemność, a z tym wiąże się częstość zasypu.

- „popielnik nie wysuwa się "gładkko", trzeba go nieco unieść, nie idzie po posadzce jak w innych piecach” – na życzenie klienta wykonujemy kotły z popielnikiem bez progu.

- odnośnie uszczelek; są to elementy zużywające się w naturalny sposób podczas pracy (patrz np. okładziny hamulców w samochodzie :) ). Wymiana ich wchodzi w skład czynności wykonywanych przez serwis podczas przeglądów kotła.

Pozdrawiam

Serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, niedawno kupiłem Eco Reco 24kw i zaczynam się z nim zapoznawać. Na początek mam dwa pytania. Pierwsze, kiedy ustawiam opcje grzania tylko ciepłej wody w bojlerze (lato) mimo to mam ciepłe kaloryfery - czy trzeba zmienić dodatkowo jakieś ustawienia w piecu? Drugie pyt. podczas palenia cały czas czuć zapach palonej chemii - domyślam się że wypalają się farby itd z paleniska. Jak długo może się to utrzymywać. (pale juz 4 tyg. i ciągle śmierdzi aż głowa boli)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, niedawno kupiłem Eco Reco 24kw i zaczynam się z nim zapoznawać. Na początek mam dwa pytania. Pierwsze, kiedy ustawiam opcje grzania tylko ciepłej wody w bojlerze (lato) mimo to mam ciepłe kaloryfery - czy trzeba zmienić dodatkowo jakieś ustawienia w piecu? Drugie pyt. podczas palenia cały czas czuć zapach palonej chemii - domyślam się że wypalają się farby itd z paleniska. Jak długo może się to utrzymywać. (pale juz 4 tyg. i ciągle śmierdzi aż głowa boli)

pozdrawiam

 

To ,że ma Pan ciepłe kaloryfery związane jest prawdopodobnie z konstrukcją instalacji, która zaczyna pracować grawitacyjnie mimo wyłączonej pompy CO. Proponuję zakręcić zawory na kaloryferach.

Odnośnie „wypalania się farb i uszczelniaczy” informuje, że może to trwać około 2 tygodni w okresie zimowym. W okresie letnim, w związku z niską temperaturą pracy kotła, może się ten proces wydłużyć do 4 tygodni.

Pozdrawiam,

Serwis MCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Już od miesiąca jestem użytkownikiem kociołka R-eco 24,6 Kw.

Śledze te forum od dłuższego czasu i liczę na pomocne informacje od was użytkowników jak i od samego producenta :). Chciałbym zapytać ile groszku piecyk potrafi spalić na samo ogrzanie ciepłej wody w sezonie letnim. Dodam, iż mój bojler to Galmet 140L neptun (spiralna wężownica). Ilość mieszkańców: 4. Druga rzecz to lekkie spiekanie się groszku - tutaj sprzedawca stwierdzil, że spieki mogą wynikać z "za dobrego groszku". Proszę o sugestię co należy zrobić aby groszek ładnie, do końca się spalał. Zależy mi na jaknajbardziej ekonomicznej pracy pieca(chyba jak każdemu;)).

Na dzień dziesiejszy ustawiłem i dalej testuje...

Węgiel: 27

Pompa: 15

dmuchawa: 20

Przedmuch: 65 (jeszcze nie udało mi się doprowadzić do wygaszenia pieca:) )

Histeryza k i b: 8

 

P.s Jak długo trwa jeden przedmuch? Jaka maksymalna może być przerwa między przedmuchami aby nie wygasić kotła?

W najbliższym czasie będę instalwał grzejnik do pokoju (20m2) oraz do łazienki (10m2). Jakie grzejniki polecacie(aluminium, żeliwo, płytowe...jaka firma)?

 

Dziękuję za porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam

Piec Reco-24, wymieniony za stary piec co. Narazie tylko ogrzewanie co ( to jest i bedzie przyczyna problemow), w przyszlosci cwu, jak bojler elektryczny zrobi kaput

Pierwszy rozruch po instalacji czerwiec teraz zimowy rozruch,

wnioski jakie sie nasuwaja po "ujazmianiu" od soboty pieca:

 

Najwazniejszym do poprawnej pracy przy pierwszym uruchomieniu jest parametr Pompa CO - nalezy ustalić ile litrów w danym ukladzie co przepływa przez piec w ciagu minuty. Od tego parametru zalezy z jaka moca bedzie uruchamiał sie piec, jak i rowniez ile bedzie palił. I ty zaczynaja sie schody gdyz bez pomniaru nie da sie ustalic jaki jest przepływ a dojscie doświadczalnie do własciwych parametrów ( zakers 5 -60 litrow) jest trudne a układ ukladowi co nie jest rowny. U mnie instalator nie był w stanie podać jaki moze być przepływ. Ale mozna ustalić poczatkowa wartość z dokumentacji pompy zainsatalowana Gundfos 25-40 w mojej instal. powinna wg dokumentacji dawac przepływ 15l/min. wiec od tego zaczalem. reszta parametrow dmuchawa wg producenta 20 - komin wiekszy przekrój niz wymagany wiec troche pomiejszamy na pocztek 18. Wegiel wg sprzedawcy 24.

I teraz poswiecenie czasu na obserwacje pieca. Po rozpaleniu od 30 do 50 st piec potrzebowal 15 min plomien jak wymagany zolty ponad paleniskio. drugi cykl palniea przez piec histereza 4 st = 10 minut. Troche za krotko pompa co mniej 10. kolejna dwa cykle palenia pieca ok. Trzeci cykl zonk nie moze dojsc do zadanej temeratury, pompa co do gory. Tak postepujac doszelm do wyniku dla mojaj istalacji Pompa co 16. dzis korekta dmuchawy minimalnie spiekal = dmuchawa 11 + zwiekszenie histerezy do 6 st by wydluzyc czas ponownego zalacznia sie pieca i piecyk chodzi ok.

 

"Teoria" mowi ze ten piec powinien przy dobrze ustawionych parametrach dochodzi do tempreatury przez czas 15-20 minut. inaczej wg serwisu na godzine powinien pracowac 15-20 minut.

 

W sobote po roruchu koszmar - niedziela rano wygaszony, to samo nastepnego dnia po kombiowoaniu z parametrami wegiel i dmuchawa przy pompie co (wg producenta) 20

 

Co do gasniecia - jest to uzaleznione od teperatuey zwen. im cieplej robi sie na zewnatrz tym czas przedmuch nalezy ustawiac wiekszy. Sterownik sam ustala jaki ma byc przedmuch tzn. jezeli na pierwszy przedmuch:

temp. kotla > od zadanej = tylko dodanie wegla

temp kotla > zadana - histereza = tylko przedmuch bardzo krotki

temp kotla < zadana - histereza = wegiel i przedmuch = zostaje zar

powyzsze mocno uzaleznione od jakosci wegla tzn jak utrzymuje zar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga co do wygaszania kotła.

 

Jezeli kociol jest na przedmuchach przez dluzszy czas, i temperatura kotla spadnie ponizej parametru Wygaszony, kociol stara potrzymac sie temperature na poziomie wpisanej w parametr Wygaszony, jezeli bedzie mogl rozpalic wegiel. Czyni to dodajac wegiel i uruchamiajac dmuchawe do czasu gdy temperatura kotla dojdzie do temperatury podanej jako Wygaszony, pomimo iz czas kolejnego przedmuchu jeszcze nie nadszedl.

Jezeli po kilku probach nie da sie uzyskac temperatury Wygaszony, kociol przestanie pracowac z komunikatem brak opalu i moze wysypac niespalony wegiel do popielnika.

 

Tak wiec jezeli kociol gasnie nalezy odpowiednio ustawic parametr Przedmuch i Wygaszony. Ten drugi jak jest zbyt niski moze spowodowac maly zar w palenisku tak ze kolejny przedmuch nie bedzie w stanie rozzazyc wegla.

 

W moich poczatkowych bojach Wygaszony ustawilem na 30 (fabrycznie 35), i przedmuchy nie byly w stanie utrzymac zaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się oczywiście po zastosowaniu zaworu mieszającego (obniżającego temperaturę). A czy kupisz do niego pelety? Z biomasą jest katastrofa bo elektrownie wykupują wszystko co jest bio i przejdzie przez kocioł.

Może lepszy kocioł zgazowujący na drzewo? Póki co cena drzewa nie strzeliła tak jak ekogroch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...