Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kocioł MCI R-ECO Automat - stało się :) - FOTKI, Opinnie


Wojtek86

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a info o nowych palnikach na miał węglowy gdzieś widzicie na stronie reco ?

też byłbym zainteresowany ślimakiem z nierdzewki.

 

Ślimak z nierdzewki jest dostępny używam drugi sezon i wygląda całkiem nieźle kosztował wtedy bodaj 450 zł z dostawą. Poprzedni niestety traktowany przez serwis MCI jako materiał eksploatacyjny mocno wytarty i przerdzewiały pozostał jako "zapas" :wink:

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

R-ECO Automat 24kW zasinstalowany w 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trafił się Tobie piec który spadł z samochodu :evil:

 

Czy ktoś mógłby mi polecić termostat pokojowy do pieca RECO 24.

Z góry dziękuję za opowiedź (najlepiej link do strony)

Pozdrawiam ciepło

 

http://www.auraton.pl

http://www.euroster.com.pl

 

Ja używam Euroster 2005TX bezprzewodowy jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim przypadku jest to Auraton 2005 TX Plus. Ogólnie jestem z niego zadowolony tylko, że kociał jest jakby "ograniczony", tzn. są tylko dwa stany: wyłącz i włącz.

Ostatnio szukałem polecanego na tym forum ekogroszku z Kazimierza Juliusza na swoim terenie. W końcu udało mi się znaleźć, jak mi pani powiedziała posiłkując się jakimiś papierami wartość opałowa 27 kilodżuli. Wziąlem na cały zasyp (w workach) i jakie było moje zdziwienie, gdy po wrzuceniu jednego worka starczyło go na 1,5 dnia ... Fakt, że mroz zelżał ale ja cały czas byłem w szoku. Ostatnio inny słabszy palił dwa worki na dobę...

Pozdrawiam forumowiczów i serwis MCI za poczucie humoru :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim przypadku jest to Auraton 2005 TX Plus. Ogólnie jestem z niego zadowolony tylko, że kociał jest jakby "ograniczony", tzn. są tylko dwa stany: wyłącz i włącz.

Ostatnio szukałem polecanego na tym forum ekogroszku z Kazimierza Juliusza na swoim terenie. W końcu udało mi się znaleźć, jak mi pani powiedziała posiłkując się jakimiś papierami wartość opałowa 27 kilodżuli. Wziąlem na cały zasyp (w workach) i jakie było moje zdziwienie, gdy po wrzuceniu jednego worka starczyło go na 1,5 dnia ... Fakt, że mroz zelżał ale ja cały czas byłem w szoku. Ostatnio inny słabszy palił dwa worki na dobę...

Pozdrawiam forumowiczów i serwis MCI za poczucie humoru :))

 

Daj namiar też go wyprubuje

pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio szukałem polecanego na tym forum ekogroszku z Kazimierza Juliusza na swoim terenie. W końcu udało mi się znaleźć, jak mi pani powiedziała posiłkując się jakimiś papierami wartość opałowa 27 kilodżuli. Wziąlem na cały zasyp (w workach) i jakie było moje zdziwienie, gdy po wrzuceniu jednego worka starczyło go na 1,5 dnia ... Fakt, że mroz zelżał ale ja cały czas byłem w szoku. Ostatnio inny słabszy palił dwa worki na dobę...

 

Daj namiar też go wyprubuje

pozdrawiam Darek

 

ul. Młodości 43 700 złotych za tonę w czystych, żóltych workach.

Pozostałe 6 worków starczyło na 5 dni... to i tak niezły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy podpowiedzcie, jakie są różnice między Auraton 2005 a 2020 który będzie lepszy do kotła RECON , aha no i ten EUROSTER to przecież AURATON.

Proszę o opinie i podpowiedź.

 

Tak na szybko:

- Filtr - funkcja zliczania czasu pracy sterownika (urządzenia grzewczego) - tego mi brakuje w moim regulatorze,

- Nastawa czułości kontroli temperatury od 0,5°C; 1°C; 1,5°C; 2°C - u mnie tylko 0,5 i 1 stopień.

- Dokładność ustawienia temperatury 0,5°C w przedziale od 5°C do 27°C - u mnie 0,25 stopnia w przedziale od 5°C do 30°C

- Ilość programów 3 - u mnie 9,

i jakieś pomniejsze. Być może czegoś nie dopisałem ale to są zasadnicze różnice - tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem emaila do serwisu Reco z prośbą o polecenie jekiegoś regulatora pokojowego, który współpracowałby z kotłem Reco.

Dzisiaj odbieram telefon i słyszę w słuchawce: "witam tu serwis Reco. czym mogę służyć?" Także wbrew opiniom innych użytkowników z serwisem jednak można się skontaktować. Ale do sedna. Pan z serwisu polecił mi Euroster 2006TX (około 380 PLN)ub Euroster 2026TX (około 400 PLN) Są to nowsze modele, bezprzewodowe od Euroserów 2005 i 2020. Może ktoś wie, czy można je dostać taniej i może ktoś używa ich i mógłby podzielić się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem emaila do serwisu Reco z prośbą o polecenie jekiegoś regulatora pokojowego, który współpracowałby z kotłem Reco.

Dzisiaj odbieram telefon i słyszę w słuchawce: "witam tu serwis Reco. czym mogę służyć?" Także wbrew opiniom innych użytkowników z serwisem jednak można się skontaktować. Ale do sedna. Pan z serwisu polecił mi Euroster 2006TX (około 380 PLN)ub Euroster 2026TX (około 400 PLN) Są to nowsze modele, bezprzewodowe od Euroserów 2005 i 2020. Może ktoś wie, czy można je dostać taniej i może ktoś używa ich i mógłby podzielić się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam

 

Na alledrogo masz Euroster 2006TX w cenie 280 + koszty przesyłki wg wyboru

http://www.allegro.pl/item916925038_bezprzewodowy_regulator_temp_euroster_2006_tx_fv.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z tymi ustawieniami na kotle to raczej indywidualna sprawa. Chodzi o to aby kocioł szybko sie nagrzewaj do zadanej temperatury, chwila odpoczynku (szkoda ze taka krótka) i znowu nagrzewanie kotła i tak w kółko. Natomiast na regulatorze ustawiasz sobie temperatury dzienną i nocną tak jak ci odpowiada i to wszystko. Z chwilą osiągnięcia zadanej temp regulator wyłączy ci piec i będą odbywały się tylko przedmuchy chyba, że masz c.w.u ustawioną na priorytet to wtedy nagrzeje jeszcze wodę i się kocioł "uśpi". Problem przy regulatorze jest taki, że jak temperatura w domu spada ci wyjątkowo powoli to temp na kotle też spadnie dużo w dół a potem musi to nadrobić...

Ale jak dzień słoneczny to kociołek robi sobie dłuższą przerwę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam szanownych forumowiczów , od już dłuższego czasu czytam to forum gdyż rok temu także stałem przed dylematem zmiany pieca.

W sumie to piec był już wybrany , padł oczywiście na R-ECO gdyż w rodzinie już mamy dwa takie z czego jeden 56KW co ogrzewa ponad 700m.

Powiem jedno że naprawdę nie żałuje wyboru.

Piec jaki mam w posiadaniu to 29kW i spalanie kształtuje sie na poziomie jakieś 24 : 25 kilo przy 260m.

Jedno co mnie zastanawia to bardzo duże ustawienia kolegów pompy CO , moze dlatego czasem spala tak dużo opału własnie , moze ja podam swoje i powiem ze naprawde nie mam żadnego problemu , jedynie to może duża ilość popiołu co zatyka wylot nadmuchu w retorcie ale to wina węgla napewno a mam z PIASTA i wiem że to słaby węgiel.

 

Węgiel - 25

pompa CO - 16

dmuchawa - 30 ( musze miec taką aby wywiało popiół spieków nie ma)

 

ustawienia zaworu cztero-drożnego to miedzy 7 a 5 tak wiec na piecu mam ustawione 55st a na domek puszczam równe 44 st i jest naprawdę ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dla mnie REWELKA !!! Po podłonczeniu regulatora temperatury Auraton 2005... Spalanie kształtuje się na poziomie 15/18kg dobe .DOM 180m i ciepło 22' na kotle 54'. bez bojlera jeszcze nie mieszkam.Wcześniej rombał 25kg i więcej :o Ale co tam Wiosna za progiem :wink: Ustawienia pompa 22 wegiel 46 dmuchawa 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem na próbę tonę czeskiego ekogroszku brunatnego (350zł) kal 21.

Piec bierze nadal worek na dobę tyle tylko, że kosztuje mnie to o połowę mniej.

Jest trochę więcej niedopalonego popiołu, ale za tą cenę nie zwracam na to uwagi. Nie gaśnie, pali się jak na kamiennym Kazimierz Juliusz za 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...