Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam, poratujcie dobrzy ludzie dobrym kontaktem co do ELEWACJI.

 

Chodzi o zrobienie elewacji - styropian, klej siatka klej tynk , najlepiej kogoś zadowolonego, bo mam dość partaczy!!!

teren działania OLmonty :)

 

pozdrawiam WM

 

zajrzyj do abc elewacje no bodajże ul. polnej czy polowej (poszukaj namiarów po nazwie w necie, bialystokonline itp), są dealerami caparola, mają na niego chyba najlepsze ceny w mieście, robią sami i przez polecone współpracujące ekipy, konkretnie i sensownie mi się z nimi współpracowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do abc elewacje no bodajże ul. polnej czy polowej (poszukaj namiarów po nazwie w necie, bialystokonline itp), są dealerami caparola, mają na niego chyba najlepsze ceny w mieście, robią sami i przez polecone współpracujące ekipy, konkretnie i sensownie mi się z nimi współpracowało

 

dzięki będe dzwonił

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie budujących. Mój domek jest już na etapie stanu surowego otwartego i trochę zaczeliśmy zastanawiać się nad ogrzewaniem. Pierwotnie zakładając miało być gazowe, azkolwiek z racji sporej piwnicy wygospodarowaliśmy pomieszczenie na ewentualny piec.

Co będzie bardziej ekonomiczne. Mam na działce gaz, ale prawdę mówiąc przyszłościowo boję się kosztów ogrzewania gazowego - słyszałam, że trochę kosztuje. Nie potwierdzałam dotychczas tych wiadomości. Oczywiście będzie czyściej i mniej kłopotu z tym, ale, może lepszy piec?

Czym zatem ostatecznie ogrzewać?

Może ktoś napisze o swoich kosztach rocznych z pieca i z ogrzewania gazowego?

Będę wdzięczna za pomoc;)

Edytowane przez evaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w gronie budujących. Mój domek jest już na etapie stanu surowego otwartego i trochę zaczeliśmy zastanawiać się nad ogrzewaniem. Pierwotnie zakładając miało być gazowe, azkolwiek z racji sporej piwnicy wygospodarowaliśmy pomieszczenie na ewentualny piec.

Co będzie bardziej ekonomiczne. Mam na działce gaz, ale prawdę mówiąc przyszłościowo boję się kosztów ogrzewania gazowego - słyszałam, że trochę kosztuje. Nie potwierdzałam dotychczas tych wiadomości. Oczywiście będzie czyściej i mniej kłopotu z tym, ale, może lepszy piec?

Czym zatem ostatecznie ogrzewać?

Może ktoś napisze o swoich kosztach rocznych z pieca i z ogrzewania gazowego?

Będę wdzięczna za pomoc;)

 

Witaj

Ja jeszcze nie zaczęłam sezonu grzewczego, ale będzie gaz + piec na paliwo stałe. Co do kosztów, to wiele czynników na to wpływa. Technologia, ocieplenie itp.

Na przykładzie mojej mamy, < dom lata 60-te, porządne mury, ocieplenie jakieś 5 cm, powierzchnia grzewcza około 70 m, 2 płytki gazowe, piec na podgrzewanie wody + ogrzewanie- największy rachunek< najzimniejsza pora roku> za 2 -m-ce to prawie 900 zł. Mniej zimniejsze m-ce oscylowały na poziomie 400-500 zł < dodam że 2 m-ce>. Jeśli ktoś lubi być "czarny" i bawić sie w codzienne palenie to zdecydowanie tańszy będzie węgiel. Jak wolisz wygodę to gaz jest alternatywa, ale na pewno droższą. Ja wrzucam piec dla oszczędności, teraz mieszkam na stancji gdzie sama palę w starym piecu, rabie drzewo. I powiem że mam już tego po dziurki w nosie :D

 

Jeśli okaże się ,że rachunki za gaz nie będą przysparzać o zawał serca, to na pewno piec na węgiel będę traktowała jako rozrywkę i rozpalała raz na miesiąc :D

Edytowane przez BERNADETKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najfajniejsza część budowy :D

Gratulacje :D

 

najfajniejsza? czy ja wiem...

ja już powoli rzygam tymi płytami :) a to za sprawą tego ze poddasze i sufity podwieszane robię sobie sam (no może z małą pomocą przy całych arkuszach płyt), jutro planuję zakończyć płytowanie, a jak pomyślę o szpachlowaniu to mi się niedobrze robi (bo to jest to czego tygryski nie lubią najbardziej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby ta pianka na więcej metrów starczać :). Zauwazyłem, że czym cieplej tym lepiej robota z pianą idzie. Należy jedynie po kilku minutach cofnąć się i docisnąć płyty. Soudal na razie spisuje się ok. Ładnie klei i stryrodur i styropian. Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze o swoich kosztach rocznych z pieca i z ogrzewania gazowego?

Jak masz gaz to bierz droższy piec kondesacyjny z zasobnikiem na wodę, u mnie mimo 200m2 powierzchni grzewczej (połowa to podłogówka) rachunki były skromne jak na pierwszy sezon. Na wszelki wypadek mam drugi kanał dymowy i miejsce na piec na paliwo stałe (w razie "Niemca" jakby towarzysze odłączyliby nas od gazu). Koszty (wrzesień-maj) to 300zł średnio na miesiąc. Nie liczę tutaj kosztów dodatkowych za energię elektryczną związanych z pracą pomp i pieca. Myślę, że to rząd wielkości ok. 40 zł/mies. dodatkowo. Myślę, że kolejny sezon będzie podobnie (dom ciepły ale cena gazu skoczy niestety znowu).

Edytowane przez eldorado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pomocy

 

kupiłam działkę w lesie ok 7000m2 chciałam wykopac studnie abisynke ( bo nie mam jak na razie prądu)

 

przyszedł różdzkarz wskazał miejsce ale przyjechali kopac studnie i ok woda na 12 metrach była ale po 30 minutach sie skończyła tłumaczyli że za słabe źródło. Panowie powiedzieli że nie ma sensu kopac w innych miejscach bo na pewno wody nie ma wzieli pieniadze i pojechali

 

Bardzo prosze o pomoc bo jako kobieta to nie bardzo wiem co robic a nie mam nikogo kto moglby mi pomoc.

 

nie wiem czy zaczynac od poczatku czyli znowu różdzka i panowie od kopania czy zbadac grunt a jak tak to w jaki sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze o swoich kosztach rocznych z pieca i z ogrzewania gazowego?

 

Witaj evoo :)

 

Zgodnie z życzeniem- pare słów o ogrzewaniu nie-gazowym.

Mam kocioł na "wszystko" ale palę wyłącznie drewnem. Po dwóch sezonach grzewczych mogę stwierdzić że:

- zużyłem około 13-14 m3 drewna na sezon

- koszt wyniósł około 1400-1600 zł za sezon

- nie jest to bardzo absorbująca zabawa

Mam instalację z buforem magazynującym ciepło z kotła- cała energia trafia do bufora i dopiero stamtąd jest rozprowadzana do CO a częśc zuzywana w postaci ciepłej wody. Powierzchnia domu- 150 m2, cztery osoby (w tym dwoje nastolatków więc sporo tej wody zuzywamy). Na dole głównie podłogówka, góra- grzejniki. Rozpalam raz dziennie (przed wyjściem do pracy) na 3-4 godziny i to wystarczy na cały dzien. Gdy była sroga zima rozpalałem dwukrotnie (przed i po pracy). Raz na 4-5 dni oprózniam popielnik i to wszystko. Nie ma sadzy (bo drewno suche), nie ma kłopotliwego grubego popiołu jak przy węglu. Drewno kupuję wczesną wiosną- jeszcze mokre, przez lato wiatr i słońce suszą mi je znakomicie.

Wady:

- trzeba mieć zapas drewna albo płacic drożej w sezonie

- trzeba mieć kogoś do rąbania (czyli musiałabyś zagonić swojego chłopa do siekiery)

Zalety:

- jak bedziesz zła- bierzesz siekierę i rabiesz- znakomity lek na stres :)

 

Ponieważ latem grzałem pradem boiler- rachunki za energię były dośc wysokie. Za miesiąc na dachu pojawią sie kolektory słoneczne- mam u siebie tyle słońca że żal go nie wykorzystać a w tej chwili mozna przyzwoity zestaw zamontować za 7 tys zł.

 

Pozdr.

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

pomocy

 

kupiłam działkę w lesie ok 7000m2 chciałam wykopac studnie abisynke ( bo nie mam jak na razie prądu)

 

przyszedł różdzkarz wskazał miejsce ale przyjechali kopac studnie i ok woda na 12 metrach była ale po 30 minutach sie skończyła tłumaczyli że za słabe źródło. Panowie powiedzieli że nie ma sensu kopac w innych miejscach bo na pewno wody nie ma wzieli pieniadze i pojechali

 

Bardzo prosze o pomoc bo jako kobieta to nie bardzo wiem co robic a nie mam nikogo kto moglby mi pomoc.

 

nie wiem czy zaczynac od poczatku czyli znowu różdzka i panowie od kopania czy zbadac grunt a jak tak to w jaki sposób

 

 

Ja tu jestem baaardzo początkujący, ale czy nie powinnaś wiercić głębiej? Z tego co wiem, to do wody można czasami dojść na 30-40 metrach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj evoo :)

 

Z.......

Mam instalację z buforem magazynującym ciepło z kotła- cała energia trafia do bufora i dopiero stamtąd jest rozprowadzana do CO a częśc zuzywana w postaci ciepłej wody.........

Pozdr.

Robert

 

powiedz jakiej pojemności masz bufor, samoróba czy firmowy? jakim kotłem go pędzisz?

i zastanawia mnie dlaczego latem używasz pradu do cwu? przecież bufor z dobra wężownica powinien idealnie do tego się nadawac, rozpalasz raz na kilka dni i ciepła woda jest, no i chyba w tej wersji (bufor i drewno) najtańsza z możliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...