Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ha, monter to ja zamierzam być raczej osobiście :)

 

pytanie z innej beczki:

zna ktoś może w białym sklep/hurtownie gdzie można by kupić miedź miękką w kręgu, taki sklep ktory sprzedaje tego nie kila metrów w roku ale przerabia nieco większe ilosci i miedź jest nie utłuczona w transporcie czy magazynie (chodzi o plastyczność rury: miękka przy zbyt twardym traktowaniu niestety utwardza się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

zapewne wielu z was ma to juz za soba, pomozcie wiec prosze i dajcie namiary na sprawdzonych wykonawcow do polozenia gladzi na sciany, ocieplenia i suchej zabudowy poddasza, glazurnika i posadzkarza (najlepiej w jednym), zdalby sie jeszcze sprawdzony stolarz. Liczę na waszą życzliwosc i dziekuje za pomc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w fazie budowy SSO. Za mną fundamenty. Materiał na ściany już kupiony (BK). Teraz czas na kominy. Wybór padł na komin systemowy a nie murowany. Czy macie może jakieś doświadczenia które systemy są ok. Mam wycenę shiedla i bolesławca. Wycieniałem dwa kominy 8,3 metra. Komin od kominka fi 200 + jedna wentylacja, komin do kotłowni (piec olejowy) fi 180 + 3 wentylacje. Schiedel wychodzi koło 7500 brutto, bolesławiec 6200. Róznica jest widoczna, czy jakość tych systemów rzeczywiście odbiega od siebie tak znacząco.Znajomy z kolei kupił systemy w Kościukach. Ceny mają tam zdecydowanie niższe. Dwa takie kominy wychodza koło 5000 brutto. I tu rodzi się pytanie. Czy te kominy są ok. Bo cena jak widać sporo niższa. No i mam dylemat. Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź.

 

Pytanie kolejne dotyczy rekuperacji. Czy macie sprawdzoną firmę lub osobę od rekuperacji. Wiem, że na etapie stawiania ścian i wylewania stropu najlepiej już wiedzieć gdzie będa otwory od rekuperacji. Musze więc już szukać przyszłego wykonawcy. A myślałem że na to mam jescze czas, kolejny błąd :)

 

Przede mną też decyzja w sprawie oczyszczalni ścieków. Drenaż nie wchodzi w grę, ze względu na wysokie wody gruntowe. Zaproponowano mi rozwiązanie z oczyszczalnią biologiczną z odprowadzeniem wody do mini oczka porośniętego specjalnymi roślinami. Czy ktoś ma u siebie takie rozwiązanie, czy z takiego oczka nie ma "przykrych zapachów". Jakie firmy w Białym są godnym polecenia wykonawca POS.

 

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś już kominy systemowe na Podlaskiej przerabialiśmy, możesz poszukać, ja np. mam konekt z wiewiórczej, nie narzekam, może idealnie proste pustaki nie były (ponoć w schiedlu są prostsze), ale funkcjonalności to nie ujmuje, no i jeśli ja, amator pierwszy raz w życiu murując taki komin dałem sobie radę to jak dla mnie są ok :) no i cena była znacznie lepsza niż jakiś schiedel (nie pamiętam teraz kwoty bo to w sumie trzy kominy w jednym 11mb, no i 2,5 roku minęło już)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wentylacje mechaniczną z rekuperatorem + gruntowy wymiennik ciepła będzie robić Termitech. Za jakieś 5-6 tygodni powinno być już wszystko gotowe - to się wypowiem. Ja się zdecydowałem na firmę - bo nie jestem za bardzo 'techniczny'. Ale możesz poczytać tutaj w paru działach o wentylacji mechanicznej i jak jesteś złota rączka - to sam bez problemu możesz zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za odpowiedź. Na wiewiórczej sprawdze jutro, mogę podpowiedzieć innym poszukującym, że jak na razie Kościuki wychodza całkiem nieźle. Komin systemowy 8 metrów z jedną wentylacją 2220 zl brutto. Nie będę wypowiadał się na temat róznic między tym a innymi systemami, bo nie jestem znawcą :) Wygląda tak samo jak inne systemy :) Popytałem, poszperałem i z tego co udało mi sie ustalić systemy naszej produkcji wcale mocno nie odbiegają od tych schiedlowkich, ale pewnie ile osób tyle opinii...

 

Mam za to kolejne pytanie. Powoli muszę rozglądac się za ekipą od dachu. Możecie kogoś polecić. Będę wdzięczny również za podrzucenie miejsc gdzie można kupić dobry material na dach. Problem w tym, że wciąż nie zdecydowałem się czy dachówka czy blachodachówka. Co warto Waszym zdaniem uwzględnić przy takiej decyzji? Wiem, że moje pytania może sa bardzo ogólne, i jest wiele postów na ten temat, ale myślę, że zapytać nie zaszkodzi, a na pewno Wasze doświadcznia pomogą mi w podjęciu kolejnych decyzji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...