Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam już pozwolenie na budowę!

No to gratulacje. Teraz to już z górki :wink:

 

Dziekuję bardzo!!!! Ty jeden zauważyłeś :) 8)

Ale czy z górki reszta pójdzie to raczej wątpię... chociaż zaczęliśmy z kopyta. Nie ma co czekać na powrót ery "normalnych cen i miłych sprzedawców" albo dużych rabatów. Dziś kupiłam bloczki fundamentowe (w Księżynie sa po 2,20 zl czyli cena poszła ostro w górę :( ). W najbliższych dniach zamawiam drzewo na więźbę i stal.

 

Ale może ktoś z was ma do odprzedania deski na szalunki? Bo z drewnem też są kłopoty....

 

Mikazuu a jaki to rozmiar bloczka jest w tej cenie??

25x25x14

 

czy

 

25x36x14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT, bloczek za 2,20zl to ten mniejszy czyli 24/24/14. A większych bloczków tam nie produkują.

 

Ceny szaleja, ale ja nie chce juz czekac z fundamentami na uspokojenie. Chociaż widzę, że powoli sytyacja z cegłą sie uspokaja, mimo to zastanawiam sie nad zmianą na Lewkowo, bo ono jest juz dostępne.

 

Dziś znalazłam dachówkę Braasa za 31zl/mkw. Sprzedawca przekonywał, że to dobra cena i jest na stanie, bo pokrycia dachowe to też towar deficytowy. Czy to dobra cena? Może ktoś z was sie orientuje....

 

Echhh, Panowie farciarze z Was!!!! Dom w stanie surowym teraz to skarb!

 

 

PS. Robin2, skąd wiesz że cement też idzie w górę?

 

 

Bossshhheee, kiedy to się skończy?!

...pytanie retoryczne.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie sprawdziłem i za Brassa płacę 27zł/mkw , ale dostałem po cenach chyba z grudnia:) Poza tym biorę w super dachu razem z robocizną, więc jeszcze wyjdzie mniej za materiał, bo 7, a nie 22%

 

Dziś był dobry dzień, bo udało mi się u mego majstra wytargować w dotyczczasowej cenie za stan surowy dodatkowe roboty (robotę ogrodzenia 40m z siatki i klinkier na wejściu:) )

 

Chyba zacznę pisać dziennik, bo jutro ruszam z majstrem, architektem i geodetą wyznaczać chałupkę na działce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie sprawdziłem i za Brassa płacę 27zł/mkw , ale dostałem po cenach chyba z grudnia:) Poza tym biorę w super dachu razem z robocizną, więc jeszcze wyjdzie mniej za materiał, bo 7, a nie 22%

 

Dziś był dobry dzień, bo udało mi się u mego majstra wytargować w dotyczczasowej cenie za stan surowy dodatkowe roboty (robotę ogrodzenia 40m z siatki i klinkier na wejściu:) )

 

Chyba zacznę pisać dziennik, bo jutro ruszam z majstrem, architektem i geodetą wyznaczać chałupkę na działce:)

 

Hmmm, wobec tego cena 31zl/mkw to chyba dobry deal skoro 27zl to była cena w grudniu. Ale i tak muszę dowiedzieć się jak to kosztuje razem z robocizną. shrekus, możesz podać namiary na ten "SuperDach"?

Jesteśmy na podobnym etapie prac - u mnie geodeta prawdopodobnie wyznacza w przyszłym tygodniu....

A pisanie dziennika to doskonały pomysł! Zakładaj! Już pierwszą czytelniczkę masz :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT, bloczek za 2,20zl to ten mniejszy czyli 24/24/14. A większych bloczków tam nie produkują.

 

 

 

Mikazuu będą produkować bloczki od końca kwietnia w wymiarze 36x12x14 w cenie 2,93 brutto nleżałoby przeliczyć co się bardzie opłaca. Zamawiam je na drugi tydzień maja... obecnie mają terminy na koniec kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazzu... wysłałem Ci na priva namiar na Super Dach.

 

Domek wytyczony... mój majster chyba bardziej się cieszy z tej budowy niż ja, bo jak geodeta wytyczał dom, to on wykarczował całą działkę z krzaczków:D

 

Widział ktoś może na mieście styropian?? Poszukiwany dość pilnie :evil:

 

Mam pytanko: po ile "chodzą" kierownicy budowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT, nawet nie pytałam o ten większy bloczek. Zamówiłam, zapłaciłam i teraz transport czeka na mój telefon. Może zbyt szybko podjęłam decyzję, ale w tym zamęcie cenowym nie można racjonalnie planowac kosztów... a szkoda. :(

 

shrekus, mnie też interesuje cena "kierbuda". Najpewniej jutro wszystko będę wiedzieć, bo zaczynam casting na to stanowisko. :wink:

Aha, namiary na dach nie dotarły :-?

 

Jutro wjeżdża na teren mojej budowy fadroma i zacznie się .... niszczenie trawników. :wink: Tylko czy wstanę na 8 rano?! W sobotę? :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wstałam. Adrenalina wzrasta przy budowie, wiec musze zobaczyc to kopanie. :wink:

 

shrekus, rzeczywiscie anmiary na dachowców dotarły. wielkie thx! zadzwonie do nich na pewno.

a cenia kierbuda mnie ... nie zdziwiła, bo podobno tak sobie teraz liczą. ale wg mojego rozeznania to jest opcja pełna, czyli kierownik rzeczywiście kieruje. Opcja na "tylko na papierze" jest tańsza, a za każdą wizyte licza sobie dodatkowo.

Wybór należy do inwestora.

 

kraftz, rzeczywiście parkiety z Hajnówki mają doskonałą renomę. Zresztą jakość także. Mój faworyt to dębowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jak myślicie , jaka jest cena za metr kw. robocizny - położenia dachówki. Może ktoś da namiary na dekarza Rob pisałeś na forum ,że możeż kogos polecić , byłabym bardzo wdzięczna.

powiedzcie , gdzie zamawialiście gotowe drewno na wieżbę dachową .

U mnie zaleli dopiero ławy, bloczki fundamentowe kupowałam w zawadach w marcu po 1,95 brutto .

dla porównania cen dla kupujących podam, ze w marcu kupowałam stal fi 12 i 6 po 2700 za tonę, U-220 - 3,10 4,26, żałuję ,że tak póżno zaczęłam kupować materiały, czekałam na pozwolenie. Teraz myślę,że więcej straciłam niż odzyskam na V-at. Dla pocieszenia powiem, że znajomy w 2004 roku za stal płacił 3800 za tonę,a w grudniu 2006 kosztawalła ponad 1800zł. oby taki spadek cen znowu nas czekał , w co osobiście wątpię . czytałam,że 99% produkcji materiałów budowlanych idzie na inwestycje, mosty i za granicę . a resztę dostajemy my , ale po ile. Zaczęlam rozglądać się za kredytem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...