Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CoolaTT - namiar wysłałem na priv

 

Co do pytania, czy kierbud może być wirtualny to nie mam pojęcia. Musi robić jakieś wpisy (pewnie do uzupełnienia na końcu), ale też jakieś oświadczenia na początku, więc najwyżej poczta na Tobie zarobi:D

 

Ewidar: ja swoją stal 10, 12 i 16 (mam takie myki w domu, że nawet 16 muszę mieć:( ) też coś koło 2700 kupowałem, a teraz słyszałem już cenę 3300-3400, więc trochę w kieszeni zostało:)

 

Ja w wycenie dachu mam 14zł/m2 netto (biorę firmę to od razu materiał mam też na 7%).

W sumie robocizna dach (340m2) wyszło 12 tys. brutto, czyli ostatecznie 35zł/m2 z montażem rynien, okien i wszyskiego co na dachu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli chodzi o stal to chyba w Instalu jest najtaniej i tak:

gładka 6 - 3,11 /kg

gładka 12 0 3,05 /kg

żebrowana 10 - 3,21/kg

żebrowana 12 - 3,17 /kg

żebrowana 16 -3,15 /kg

Jelśli widzielście gdzieś taniej dajcie znac (sprawdzałem w Kamirze i stalexsporcie - oprócz Instalu).

Strop Teriva (taki mam w projekcie) kosztuje (za bloczki bo belki w zależności od wymiarów):

- Teriva I - 4,63 szt.

- Teriva I Bis - 4,76 szt.

Powiedzcie gdzie można tano (lub wogóle) kupc deski budowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrekus - ogromne dzięki , będziemy miełi porównanie i próbowałi znależć podobne warunki. Słyszałam , że dobry tartak jest w Kołodnie - może tam będę kupowała krokwie lub w Wasilkowie , to zależy od ceny.Ja płaciłam za calówki 380 zł w Wasilkowie( ogłoszenie znalazłam w gazecie ). poprzez ogloszenia w prasie mam nadzieję wybrać dekarza,jak nie będę miała poleconego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj... tak się zapracowałem, że nie zauważyłem, że przybyło ludzi i postów ;)

 

Ewidar, na priv podesłałem Ci namiary na dekarza.

 

Mikazuu, Sherkus, Ewidar, Coola TT, woy_r, Vittorio

co to za lenistwo?? Gdzie Dzienniki Budowy?? Zakładać, proszę i chwalić się swoimi osiągnięciami ;)

Kto nas pochwali jak nie my sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj... tak się zapracowałem, że nie zauważyłem, że przybyło ludzi i postów ;)

 

Ewidar, na priv podesłałem Ci namiary na dekarza.

 

Mikazuu, Sherkus, Ewidar, Coola TT, woy_r, Vittorio

co to za lenistwo?? Gdzie Dzienniki Budowy?? Zakładać, proszę i chwalić się swoimi osiągnięciami ;)

Kto nas pochwali jak nie my sami?

 

 

 

Robin2 powiem tyle w ciągu miesiąca powinienem już otworzyć ten dziennik budowy, bo jak na razie to mam ładną łąkę, a za miesiąc powinien być fundament - no może 6 tygodni

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu, Sherkus, Ewidar, Coola TT, woy_r, Vittorio

co to za lenistwo?? Gdzie Dzienniki Budowy?? Zakładać, proszę i chwalić się swoimi osiągnięciami ;)

Kto nas pochwali jak nie my sami?

 

Całkowicie popieram - JUŻ CZAS!!!

 

Zaczęlam rozglądać się za kredytem

Właśnie zakończyłem po 4 miesiącach walkę z bankami - jeśli jesteś zaintersowana - dam namiar na super waruki - jak coś wyślę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin2 Dzięki za przesłanie namiarów dekarza, spróbuję się z nim skontaktować.

 

RobSto Prześlij mi proszę jakieś info o tym kredycie. Jutro mąż ma rozmawiać z przedstawicielami OpenFinance i Expandera, zobaczymy, jakie oni mają propozycje

 

Dla zaintersowanych betonem towarowym - jest dobra jakość betonu i ceny konkurencyjne w Wytwórni Betonu za Silikatami na Wysockiego. Liczą za metr przepompowanego betonu, a nie jak większość od godzin nieobecności pompy w bazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mikazuu, Sherkus, Ewidar, Coola TT, woy_r, Vittorio

co to za lenistwo?? Gdzie Dzienniki Budowy?? Zakładać, proszę i chwalić się swoimi osiągnięciami ;)

Kto nas pochwali jak nie my sami?

 

hmmm, ale ja nie lubię chwalić się.... a teraz powoli zaczynam postrzegać budowanie jako nie "osiągnięcie" ale jako "drogę przez mękę"...

wszystko trzeba po znajomości i spod lady :roll:

 

zastanawiam sie, jak wiele osób porzuciło myśl o budowaniu w tym czasie wariackich i napompowanych cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto: byłem dzisiaj w Deutshe Banku i faktycznie ich oferta jest niezwykle "rozsądna". Jednak warunki na kredytowanie przez okres 30 lat we frankach dość wygórowane:(

 

Ale nawet jeśli mi nie wyda te 30 lat u nich to przynajmniej będę wiedział o co walczyć u innych:D

 

P.S. Wykopu nawet nie mam, a kasy full poszło. To normalne??:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Wykopu nawet nie mam, a kasy full poszło. To normalne??:(

 

normalne... :-?

 

W moim przekonananiu nie normalne, ale niestety tak to już jest!!!

 

Bo ja też nie mam i też już troszkę kasy odparowało.

 

A tak z innej beczki czy wiecie może o jakimś banku który udziela kredytu na pozdstawie warunków zabudowy, w trakcie kiedy toczy się pozwolenie na budowę??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...