Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kraftz

Siemiatycze i Hajnówka to prawdziwe zagłębie parkietu są tu duże firmy jak i małe zakłady produkcyjne

 

Ba, wiem, stąd moje pytanie. W tej masie trudno ocenić kto robi dobrze a kto sp..przy.

Ostatnio sąsiad mi pokazywał parkiet, który pół roku po położeniu zaczął "wstawać", czegoś takiego chciałbym uniknąć. Jeśli polecalibyście swoich parkieciarzy - nie wahajcie się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

 

 

A tak z innej beczki czy wiecie może o jakimś banku który udziela kredytu na pozdstawie warunków zabudowy, w trakcie kiedy toczy się pozwolenie na budowę??

Pozdrawiam.

 

Zajrzj do GE Money Banku, na św Mikołaja, ja zacząłem załatwiać kredyt w trakcie wydawania pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

jaki może być koszt wykonania wykopu pod dom??

 

biorą od m2, od m3, czy od godziny kopania??

no i czy życzą sobie za dojazd i takie tam??

 

Ja płaciłem za godzinę pracy 120 zł ale zalezało mi na czasie i nie było wtedy innych wolnych maszyn. Przyjechała wielgachna Fadroma, zebrała humus i potem jeszcze gość sciągnął mi 20 cm warstwę piasku (zasypał nim pochyłość na działce). Resztę wykopu pod ławę dokopała ręcznie ekipa od stanu surowego- na głębokość około 40 cm- zajęło im to trzy godziny i było wliczone w cenę stanu surowego.

Za Fadromę zapłaciłem 750 zł (niestety, w cenę wliczony był dojazd- to 12 km od Białegostoku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w trakcie wykonczania domku drewnianego.

 

No własnie, Halinko,

jak się posuwa Twoja budowa? Ostatnio rzadko się pojawiasz...

 

 

hmmm, ale ja nie lubię chwalić się....

 

Mikazuu, będę Cie chwalił- niech tylko ruszą jakieś prace, które będziesz mogła udokumentować w swoim Dzienniku. No, chyba że pokażesz mi budowę na żywo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

jaki może być koszt wykonania wykopu pod dom??

 

biorą od m2, od m3, czy od godziny kopania??

no i czy życzą sobie za dojazd i takie tam??

 

Ja płaciłem za godzinę pracy 120 zł ale zalezało mi na czasie i nie było wtedy innych wolnych maszyn. Przyjechała wielgachna Fadroma, zebrała humus i potem jeszcze gość sciągnął mi 20 cm warstwę piasku (zasypał nim pochyłość na działce). Resztę wykopu pod ławę dokopała ręcznie ekipa od stanu surowego- na głębokość około 40 cm- zajęło im to trzy godziny i było wliczone w cenę stanu surowego.

Za Fadromę zapłaciłem 750 zł (niestety, w cenę wliczony był dojazd- to 12 km od Białegostoku)

 

Pytam, bo mam wycenę na 1400 PLN :(

 

U mnie wykop to jakieś 200m2 na głębokość 1m, no i działka jakieś 7km od granic Białegostoku. Koparka JCB.

 

Gość mi po prostu liczy 7zł za 1m2

 

Mam szukać dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rzadko pisze, ale roboty posuwaja sie do przodu. Jak wiecie sama prowadzę budowe , pracuje i wychowuje dzieci. Wstawiłam juz okna /firma abakus / położone rury odplywowe wylane posadzki, zrobiona podloga na poddaszu. Zostalo jeszcze ocieplic poddasze i zrobic eleltryke

Dobre anioly czuwaja chyba nad budowa bo jakos mi niezle idzie. Mam dobrych fachowcow od wykonczeniowki,pracuja jak na swoim.

Mam tez duzo znajomych i oni piodpowiadaja mi co zrobic . Ogrzewanie bede robic w przyszlym roku, bo miasto bedzie robic w dojlidach kanalizacjie i droge. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazzu... wysłałem Ci na priva namiar na Super Dach.

Super Dach jest firmą dobrą, ale drogą. Super Dach nie zatrudnia swoich dekarzy tylko korzysta z podwykonawców. W moim przypadku wycena Super Dachu była o 50% wyższa od wyceny kilku innych dekarzy. Te 7% Vatu - to na zachętę bo przecież wyższy vat na dachówki można do końca tego roku odzyskać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytam, bo mam wycenę na 1400 PLN :(

 

U mnie wykop to jakieś 200m2 na głębokość 1m, no i działka jakieś 7km od granic Białegostoku. Koparka JCB.

 

Gość mi po prostu liczy 7zł za 1m2

 

Mam szukać dalej??

Myślę, że chce na Tobie zarobić. Powinieneś zgodzić się na godziny. 80 zł/ godz. to w Białymstoku normalna cena koparki typu JCB lub Cattepilar :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytam, bo mam wycenę na 1400 PLN :(

 

U mnie wykop to jakieś 200m2 na głębokość 1m, no i działka jakieś 7km od granic Białegostoku. Koparka JCB.

 

Gość mi po prostu liczy 7zł za 1m2

 

Mam szukać dalej??

Myślę, że chce na Tobie zarobić. Powinieneś zgodzić się na godziny. 80 zł/ godz. to w Białymstoku normalna cena koparki typu JCB lub Cattepilar :-?

 

A ile mogę zapłacić za dojazd i ile to godzin może potrwać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazzu... wysłałem Ci na priva namiar na Super Dach.

Super Dach jest firmą dobrą, ale drogą. Super Dach nie zatrudnia swoich dekarzy tylko korzysta z podwykonawców. W moim przypadku wycena Super Dachu była o 50% wyższa od wyceny kilku innych dekarzy. Te 7% Vatu - to na zachętę bo przecież wyższy vat na dachówki można do końca tego roku odzyskać :wink:

 

Zgodzę się - jak szukałem ofert 3 m-ce temu Super Dach był zdecydowanie najdroższy i to po znajomości :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazzu... wysłałem Ci na priva namiar na Super Dach.

Super Dach jest firmą dobrą, ale drogą. Super Dach nie zatrudnia swoich dekarzy tylko korzysta z podwykonawców. W moim przypadku wycena Super Dachu była o 50% wyższa od wyceny kilku innych dekarzy. Te 7% Vatu - to na zachętę bo przecież wyższy vat na dachówki można do końca tego roku odzyskać :wink:

 

Ja sam pójdę do jednego dekarza, który czasem dla nich robi i zapytam o wycenę. Jak będzie zbyt wielkie przegięcie to im podziękuję, albo będę się targował:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shrekus, rzeczywiście "ktoś chce na tobie zarobić" :-?

"moja" fadroma za godz. pracy wzięła 80zl, wykop na ok 40 cm na powierzchni ok 200mkw. operator bardzo fachowy bo zajęło mu to tylko 1,5h pracy ( łącznie z dojazdem 40 min) :)

 

Robin2, szczerze to wolałabym pokazać Ci moją budowę, bo na pisanie dziennika raczej nie starczy mi zapału i cierpliwości.... pokażę, ale jak już będzie "co" :)

 

Halina67, podziwiam Cię! życzę wytrwałości i tylko pomocnych fachowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shrekus, rzeczywiście "ktoś chce na tobie zarobić" :-?

"moja" fadroma za godz. pracy wzięła 80zl, wykop na ok 40 cm na powierzchni ok 200mkw. operator bardzo fachowy bo zajęło mu to tylko 1,5h pracy ( łącznie z dojazdem 40 min) :)

 

To, że ktoś chce na mnie zarobić to się już przyzwyczaiłem, ale qrde to już robi się niebezpiecznie blisko "oskubania" mnie:(

 

A może jeszcze znacie jakieś "normalne" ceny na beton?? grucha z pompą... Bo znowu ktoś będzie chciał na mnie zarobić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...