Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kostrzewa Pellets Plus 25. Wlaczony w maju.

 

A mógłbyś coś więcej napisać o tym sposobie ogrzewania?? Jak często uzupełniasz ekogroszek?

 

Jaki domek grzejesz i czy masz ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki??

 

Sorki, że tak głupio pytam, ale zaczynam na nowo zastanawiać się nad ogrzewaniem, bo 30 tys. za doprowadzenie gazu mnie powala, a pompa ciepła też kosmicznie droga:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostrzewa Pellets Plus 25. Wlaczony w maju.

 

A mógłbyś coś więcej napisać o tym sposobie ogrzewania?? Jak często uzupełniasz ekogroszek?

 

Jaki domek grzejesz i czy masz ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki??

 

Sorki, że tak głupio pytam, ale zaczynam na nowo zastanawiać się nad ogrzewaniem, bo 30 tys. za doprowadzenie gazu mnie powala, a pompa ciepła też kosmicznie droga:(

 

Nie pytasz glupio to najwazniejsza rzecz w domu.

A wiec...

2-3 lata temu kiedy zaczynalem myslec o ogrzewaniu to kazdy patrzyl na mnie jak na kosmite ze moj piec bedzie spalal jakies "PALETY" :D i one sie same beda podawaly. Dlugo nad tym myslalem ale teraz uwazam ze dobrze wybralem!

Piec spalac moze pelety ekogroszek i drewno w szczapach po zamontowaniu rusztu. Niestety nie spala ziaren zboz. Ze wzgledu na drastyczny wzrost cen za pelca w ubieglym roku zaczalem grzac ekogroszkiem workowanym po 25 kg. Wymyslilem sobie powiekszony zasobnik dzieki temu w mrozy zasypuje 15 workow i wystarcza na miesiac. A teraz kiedy cieplo to zasypuje raz na pol roku Haa Mozna nie zagladac...prawie. Trzeba usuwac popiol i czasem popatrzec czy wszystko gra jak w zegarku.

Koszt jest nizszy niz wczesniej pisalem. Bo w szczycie mrozow 16,67kg/dobe. Od Paz2006 do kwietnia2007 poszlo 1650kg kiepskiej jakosci ekogroszku. Teraz kupuje baaaardziej kaloryczny bez popiolu ekogroszek. Placilem 420zl/tone. Teraz zuzycie jest 0,2 worka dziennie. Czasami dogrzewalem kominkiem.

Jestem bardzo zadowolony z niskich kosztow ogrzewania jednak powodem tego moze byc pieczolowitosc jaka sam wlozylem w ocieplenie dachu. Sciany nieocieplone PTH 44cm. Dzieki nieocieplaniu scian styropianem sciany oddychaja i nie trzymaja wilgoci. Styropian na posadzke tez sam ukladalem bo fachmani potrafia wyjac conieco. Nieuzytkuje pietra wiec powierzchnia grzania to 70mkw temp 21st i pietro 70mkw 16 st. Wlaczone 4 grzejniki + 34mkw podlogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostrzewa w maju 11400zl a mi sie udalo za 9000

 

Jeśli w Białym daj znać gdzie kupłeś

Nie bardzo bym polecal dostawce tego pieca bo facet mial taki brzuch ze nie dal rady wejsc aby podlaczyc piec. Popelnil tez dwa bledy do ktorych sam doszedlem i usunalem. Przez niego zle podlaczona pompa podlogowki wychladzala przez kilka miesiecy nadmiernie piec co grozilo korozji wymiennika. Jest to Pionier elektryk z Choroszczy. Kostrzewa poleca jeszcze innego instalatora z Kotlarni na Hetmanskiej. Nie wiem jak on ale kotlarnia miala wysokie ceny kotla a i ekogroszku zmiluj sie Panie Boze oferuja teraz za prawie 700zl!!!! mokry ze az cieknie i to mieszanka z roznych kopalni czyli szajs. Ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę:

 

Jeżelibyście mieli projekty branżowe (elektryka, kanalizacja, TV, internet) w wersji cyfrowej (mogą być skany) to podeślijcie mi jeżeli oczywiście istnieje takowa możliwość na priv.

 

Cholera jasna najgorsze jest to że na wstępnym etapie trzeba to już dość dobrze rozplanować bo potem może być bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę:

 

Jeżelibyście mieli projekty branżowe (elektryka, kanalizacja, TV, internet) w wersji cyfrowej (mogą być skany) to podeślijcie mi jeżeli oczywiście istnieje takowa możliwość na priv.

 

Cholera jasna najgorsze jest to że na wstępnym etapie trzeba to już dość dobrze rozplanować bo potem może być bieda.

 

DAj mi na priv swego maila to Ci coś wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ceśc! To ze szczęścia! dawno nie pisałem do Was. Mam już pozwolenie - nareszcie. Kupiłem tez porotherm ( w końcu) ale Uwaga!!! po 11,85 za sztukę!!! No i jak to się ma do moich 8,10 sprzed miesiąca? Ano nijak w końcu chwalic Boga, że w ogóle jest i 7000 w plecy! Tola mam pytanko co to za klinkier na kominie? mój dach musi byc brązowy i nie wiem jaki kolor klinkieru na komin strzelic. Podpowiedzcie coś. :roll: A i jeszcze jedno do tych co mają dachówkę: dlaczego wybraliście brass, ruppceramikę lub reben ? Proszę o informację. jestem na etapie wyboru dachu i chętnie skorzystam z Waszej wiedzy jeśli zechcecie się nią podzielic. Pozdrawiam grupę. swimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ceśc! To ze szczęścia! dawno nie pisałem do Was. Mam już pozwolenie - nareszcie. Kupiłem tez porotherm ( w końcu) ale Uwaga!!! po 11,85 za sztukę!!! No i jak to się ma do moich 8,10 sprzed miesiąca? Ano nijak w końcu chwalic Boga, że w ogóle jest i 7000 w plecy! Tola mam pytanko co to za klinkier na kominie? mój dach musi byc brązowy i nie wiem jaki kolor klinkieru na komin strzelic. Podpowiedzcie coś. :roll: A i jeszcze jedno do tych co mają dachówkę: dlaczego wybraliście brass, ruppceramikę lub reben ? Proszę o informację. jestem na etapie wyboru dachu i chętnie skorzystam z Waszej wiedzy jeśli zechcecie się nią podzielic. Pozdrawiam grupę. swimmer

No to jeszcze jestes szczesciarz. W tajemnicy wam powiem ze bedzie podwyzka porotherm o 17%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dysponujesz jakimś namiarem?

 

Kraftz,

oto adres Olgi:

 

http://www.olga.polbiz.pl/

Dzięki wielkie. Zadzwoniłem i pogadałem sobie z bardzo miła Panią. Ceny jednak mają na standardowym poziomie. Coś mi się zdaje że te wszytskie opowieści o tanim parkiecie sa z jakimś haczykiem, wszedzie gdzie pytam ceny sa na tym samym poziomie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola mam pytanko co to za klinkier na kominie? mój dach musi byc brązowy i nie wiem jaki kolor klinkieru na komin strzelic.

 

Swimmer, ja swój klinkier na komin kupowałam w "Kamirze", ale jak się ta cegła nazywa nie pamiętam. Strasznie dawno temu to było :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących lub budować chcacych :)

 

osobiścię to raczej do tych drugich się zaliczam, dopiero działeczka jakby jest więc mam pytanko: może znacie namiary na taniego geotechnika w okolicy (bo chciałbym podpiwniczyć dom i może przydomową oczyszczalnie zrobić i nie chcę się utopić) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym się przywitac... pierwszy post także Witam i Pozdrawiam !

Z obserwacji forum wnioskuję że dużo osób jest z okolic kleosina ... Ja jestem z Łap, ale planuję zakup działki w tych okolicach. Widzę też że z niektórymi mam wspólnych znajomych (stolarz w zalesianach ). I właśnie w związku z zalesianami mam pytanie. Czy wie ktoś może jak wygląda tam sytuacja działek budowlanych ? Tzn. czy są wogóle jakieś na sprzedaż i kto je sprzedaje ... Bardzo bym prosił o kontakt na prv. Dzięki i jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...