Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam już pozwolenie - nareszcie. Kupiłem tez porotherm ( w końcu) ale Uwaga!!! po 11,85 za sztukę!!! No i jak to się ma do moich 8,10 sprzed miesiąca?

 

Ile??? 11,85??? o Jezu...

Swimmer, czemus się nie odzywał? Mam trzy palety Porothermu do zbycia, oddałbym Ci dużo taniej.

 

A i jeszcze jedno do tych co mają dachówkę: dlaczego wybraliście brass, ruppceramikę lub reben ? Proszę o informację. jestem na etapie wyboru dachu i chętnie skorzystam z Waszej wiedzy jeśli zechcecie się nią podzielic

 

ja mam Braasa, celtycką czerwoną. To dachówka cementowa, w odróżnieniu od Ruppa czy Rabena, tańsza ale chwalona przez dekarzy.

Jeżeli chcesz więcej info- daj znać.

 

Anoolka,

podaj mi adres mailowy, przeslę Ci kosztorys swojego stanu surowego, w miare nowy więc ceny jeszcze podobne.

 

911karol, edde

 

witajcie w klubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

911karol, to my prawie sąsiadami jesteśmy :wink: :)

(ja buduję- choc to może jeszcze za duże słowo- w Niewodnicy Koscielnej)

 

kto sprzedaje tu działki to nie wiem, ale wiem jedno - to teraz bardzo popularny kierunek, dużo ludzi szuka

w Niewodnicy ceny zaczynają sie od 100zl/mkw

duzo jest jeszcze ziemi rolnej, która dopiero za jakis czas pojawi sie na rynku nieruchomości jako tereny budowlane

Zalesiany też pięknie sie rozbudowują... może tam łatwiej i szybciej coś znajdziesz ...

 

 

PS. Robin2, szkoda że nie masz betonu komórkowego do odsprzedania :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, no to ja sobie zaoszczędzę bo takie rzeczy jak terakota sam robię, tylko kiedy to bedzie :(

 

co do ocieplenia: stary pracuje w firmie w której za metr kwadr. za samą robociznę biora 28zł, z materiałem jeśli dobrze kojarzę 130 zł

 

czy nikt z was nie robił badania geotechnicznego przed budową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edde,

 

nie robiłem. U sąsiada, obok, była ciut wczesniej zakładana oczyszczalnia więc znałem układ warstw gruntu. Geolog chciał 800 zł za tę usługę i zrezygnowałem. W trakcie budowy, po zdjęciu warstwy humusu i zrobieniu wykopu pod fundamenty nie było niespodzianek- grunt był jednorodny i spoisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo zawsze jak myślę o architekcie, to przypomina mi się taka historia:

w czasie projektowania w/w architekt namawiał nas usilnie na badania geotechniczne ( za co jesteśmy mu zresztą bardzo wdzięcczni - koszt ok 400, a duże ułatwienie ). Po kilku latach dowiedziałem się, że pan architekt zapomniał sam w swoim nowobudowanym domy wykonać badania i okazało się, że wybudował go na starym zasypanym wysypisku śmieci.

Chyba Go zgubiła rutyna?!.

 

może deha podpowie, co z tym badaniem geotechnicznym?

to post z 26 strony Grupy Podlaskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt z was nie robił badania geotechnicznego przed budową?

 

Ja robiłem. Ale polecać Ci mojego "fachowca " nie będę.(jeśli Cię interesuje dlaczego proponuje przejrzeć poprzednie 3-4 strony tematu). Moim zdaniem dobrze zrobiłem choć faktycznie jest nto koszt rzędu 700-800 zł za 3 odwierty. Lepiej wydać teraz i się później nie martwić. Choć istnieje inna możliwość: jeśli będziesz miał studnię głębinową to ona załatwi Ci całą sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin2

Ja za elewację płaciłem 25 zł w listopadzie ,

w maju lub czerwcu mają u mnie dokończyć ,będą kłaść tynk,jak chcesz to ich zapytam po ile teraz robią

Muszą jeszcze zrobić pare drobnych poprawek ,ale ogólnie w porządku.

Glazurę będę robić pod koniec czerwca jestem umówiony na 30 zł m 2

Teraz robią u sasiada na ulicy jak będziesz chciał obejrzeć to daj znać

Za gipsowanie całość z malowaniem płacę 13 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...