Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

to i ja podbiję :)

 

w zasadzie działka jest ale jej ni ma (na papierze), projektu też konkretnie nie, a dziś drewno przywiozłem sobie z lasu (trochę na więźbę, trochę na deski a z reszty zobaczymy co wyjdzie), tak jakby troche niepokolei ale było drewno trochę okazyjnie to trza było brać :) takie czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem stawki od dobrego (z autopsji) gościa od glazury i paneli.

Glazura/gres/tera - 30 zł metr

Obudowa wanny 100 PLN

Półki (jeśli chcę) 50 zł metr

 

Panele 15 zł metr.

 

Czy ktos zajmował sie ostatnio takim tematem. ROBIN Ty ostatnio pytałeś - znasz może obecne stawki?

 

Pomocy - muszę pojąć decyzję :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBIN Ty ostatnio pytałeś - znasz może obecne stawki? Pomocy - muszę pojąć decyzję :-?

 

RobSto,

ceny które podałeś są zbiezne z tymi, które ja znalazłem.

 

Co do paneli- nie znam cen, ułożę sam, własnie ćwicze temat w domu moich przyjaciół i musze przyznac- całkiem nieźle mi to wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze spytam o coś w dziale finansów ...

 

czy cement po 590zl/tona to normalka w Białymstoku? może ktoś zna skład gdzie mozna taniej kupić taki towar?

bedę wdzięczna za info w tym temacie...

 

Na początku tygodnia Mirpol miał bodajże po 550zł/tonę

 

Gdzie indziej nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey GRUPA,

 

nikt nie planuje glazury lub panel - tylko Robin?

 

Potrzebuje info czy 30PLN za glazurę i 15 za panele to OK czy szukac dalej :-?

 

Ja słyszałem (od znajomych, bo jeszcze mam daleko do tego) o 35zł/m2, ale róźnice mogą wynikać z różnego podejścia do pewnych powierzchni pionowyc:), bo jedni liczą dodatkowo np. za schodki, a inni już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze spytam o coś w dziale finansów ...

 

czy cement po 590zl/tona to normalka w Białymstoku? może ktoś zna skład gdzie mozna taniej kupić taki towar?

bedę wdzięczna za info w tym temacie...

 

Na początku tygodnia Mirpol miał bodajże po 550zł/tonę

 

Gdzie indziej nie sprawdzałem

 

Dzieki shrekus!

A może ktoś jeszcze zna ceny cementu w mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey GRUPA,

 

nikt nie planuje glazury lub panel - tylko Robin?

 

Potrzebuje info czy 30PLN za glazurę i 15 za panele to OK czy szukac dalej :-?

 

Ja w zeszłym roku remontowałem mieszkanie i cena 30zł/m2 wydaje się ok ale:

1. pod warunkiem że fachowiec jest w porządku i robi porządnie co dla Ciebie oznacza że powinieneś mieć ze sobą poziomicę :wink: (no chyba że chcesz żeby ci sie meble kiwały) o równych fugach nie wspominam

2. ile bierze za dodatkowe roboty tzn w karo, za półki, za obudowę prysznica, wanny itd itd

3. w nowym domu są nowe posadzki, a co za tym idzie są równe (przynajmniej być takie powinny :wink: ) a to oznacza dla fachowca łatwiejszą robotę

4. Zależy też jaką masz powierzchnię to ułożenia, im większa prosta powierzchnia tym łatwiejsza praca tym (powinno) być taniej

 

P.s.

Nie zapomnij dodać do fugi w łazience preparatu przeciw-grzybicznego. Niestety "fachowcy" dosyć często o tym nie mają pojęcia... a potem masz czarrne fugi :-?

 

aha ułożyć panele na klik to dziecinada, pomyśl czy nie chciałbyś sam tego spróbować, zawsze to pare złotych w kieszeni, no i jak duma później rozpiera :lol:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tia...zapłon to mam totalnie spóźniony. Dopiero Was znalazłam...a "checz" w fazę wnętrz płynnie (niekiedy mniej płynnie) przechodzi...choć ekipa raczej niepijąca.

 

Dom buduje się w Bielsku, aktualnie czekamy na ekipę od tynków zewnętrznych i drugą - od wnętrz. podwójne zalamanie nerwowe mnie czeka...aha potrójne, bo schody jeszcze....

pare dni temu wygladało to tak:

 

 

http://images20.fotosik.pl/336/85a6453237273b06med.jpg

 

miało byc ocieplane wełna mineralną. Wełna wyszła i nie wiadomo kiedy przyjdzie (pewnikiem w grudniu) więc musieliśmy na szybkiego zdecydować sie na to białe szaleństwo.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowy, budował będę w Leńcach k. Nowego Aleksandrowa, działka jest, pozwolenie za 2-3 tygodnie, projekt mam, jestem po pierwszym kosztorysie i pomyślałem, że budowa chyba nie jest dla mnie, szukam wykonawcy w rozsądnej cenie, który przy okazji będzie wiedział co robi :) . Pozdrawiam wszystkich budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Tola już powitała nowoprzybyłych- ja dołączę się z życzeniami szybkiego startu (dla Jacosława) i równie szybkiego zakończenia (dla Żużaczka).

 

Jacosław, głowa do góry- ja twierdzę, że budowanie to sama przyjemność.

Irytuje mnie tylko jedno- ogromny wybór glazur, terakoty, gresów... Nie cierpię takiego wybierania choć... jak popatrzę na dom Toli to żałuję, że nie mam takiego zmysłu jak Ona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...