Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Robin 2, nie myślałeś, żeby się do systemu ochrony podłączyć?

Ja nie miałam innego wyjścia i odpukać, na razie spokój.

 

Elektryk juz w fazie instalacji mnie do tego namawiał ale ..jakos się nie zdecydowałem a teraz żałuję. Ale wiesz, jak to jest, to kolejne kilkaset złotych a wtedy tempo wydawania kasy było takie zawrotne że po prostu pożałowałem...

No nic, mądry Polak po szkodzie.

 

Tak na marginesie- dziękuję wszystkim za słowa współczucia ale ja nie dlatego napisałem o tej kradzieży ;)

Zaczałem się raczej zastanawiac, jakim źródłem informacji dla złodziei są nasze Dzienniki... Mój złodziej wszedł wiedząc, czego szukać. Zabrał tylko to, co mieściło się w torbę i przyniósł ze sobą odpowiednie klucze. Czy aby przypadkiem nie był uwaznym czytelnikiem zapisków? Hmm... ta myśl nie daje mi spokoju...

Mysleże masz trochę arcji Robin :roll:

Nawet jesli nie jest tak to sąd mamy gwarancje, ze tak ktoś nie zrobi :roll: :roll:

Tylko skąd złodziej wie gdzie dokładnie jest nasz dom :roll: :roll:

Czytałam kilka rad odnośnie niepodawania szczegołów itp :-? :-? np dotyczących lokalizacji :-? :-?

A system alarmowy to chyba już nie coś nadzwyczajnego a powinna być wręcz norma :-?

 

Pozdrówka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejka

A system alarmowy to chyba już nie coś nadzwyczajnego a powinna być wręcz norma

No dobra moze i powinien byc ten alarm tylko jaki ?

-za taki co to jak zacznie wyć to automatycznie wyje tez na post. policjii

to chyba trzeba SLONO placic

-a znów taki co to wyje tylko na moim podwórku czy zda rezultat w dobie powszechnej znieczulicy?

a tak abstrahując od alarmu

czy jak podpisywaliście umowy z waszymi wykonawcami

to zawsze do was należała -woda, prad,wc i dostarczenie kontenera na smieci budow.

bo to wszystko chyba kosztuje nie mało?

aaa

i czy jest wśród nowo rozpoczynających budowy-remonty

ktos komu w niedawnej przeszlosci udało sie podpisać umowę

ryczałtem za całość

a nie za metr robocizny oddzielnie i za materiał oddzielnie

bo tak właśnie chce moj wykonawca

i nie wiem co mam robic bo gada fachowo i chyba zna sie na rzeczy tylko w takim układzie nic nie da sie zaokraglic na moja korzysc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !!!

Mam ciągle zastój na budowie majster postanowil wyjechac za granicę ale juz za 2 tyg wraca to moze cos sie ruszy. Budowa stoi za to wandale grasują wczorajszej nosy wybili mi szyby w 3 oknach. Policja szukała z psem i nic. Mam dobrych sasiadow bo przynajmniej wezwali policje. Ręce opadaja jak czlowiek stara sie a grupa pijanych wyrostkow wyżywa sie na szybach. tak to jest jednych odwiedzaja zlodzieje innych wandale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na swoja budowe mam podlaczona do systemu w firmie ochroniarskiej. Dodatkowo mam zainstalowane jak na razie 2 kamery/nie kosztuje to zbyt duzo/

Do tego jeszcze kawalek komputera, z dyskiem twardym na ktorym jest wszystko rejestrowane. Twarz rozpoznaje sie bez problemu /nawet w nocy jezeli odleglosc nie jest duza/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT

A ja na swoja budowę mam podłączoną do systemu w firmie ochroniarskiej. Dodatkowo mam zainstalowane jak na razie 2 kamery/nie kosztuje to zbyt duzo/

właśnie czyms takim jestem zainteresowana

czy moge prosić o troche wiecej szczegółów

jak szybko i w jaki sposób mieliby reagować w razie czego

czy sprawdzałeś skuteczność ich reakcji

no i najważniejsze ile miesięcznie taka przyjemność kosztuje

bardzo proszę o info

moze byc na prv.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak podpisywaliście umowy z waszymi wykonawcami

to zawsze do was należała -woda, prad,wc i dostarczenie kontenera na smieci?

i czy jest wśród nowo rozpoczynających budowy-remonty

ktos komu w niedawnej przeszlosci udało sie podpisać umowę

ryczałtem za całość

a nie za metr robocizny oddzielnie i za materiał oddzielnie

 

Elzinia, wodę i prąd musisz dostarczyć, bo jak mają budować? Jeżeli nie chcesz po budowie znajdować w przyszłym ogródku niespodzianek w postaci uzytego papieru toaletowego- lepiej załatw WC. Co do smieci- ja wywoziłem sam ale możesz pod koniec budowy zadzwonić do MPO- przywiozą Ci kontener, załadujesz to, co bedzie i po sprawie. Pozostałościami pustaków, dachówek itp- możesz utwardzić wjazd na działkę.

 

Co do ryczałtu za budowanie- porozmawiaj z RobSto, on testował takie rozwiązanie.

 

Pozdr.

Robin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin2

Elzinia, wodę i prąd musisz dostarczyć, bo jak mają budować? Jeżeli nie chcesz po budowie znajdować w przyszłym ogródku niespodzianek w postaci uzytego papieru toaletowego- lepiej załatw WC. Co do smieci- ja wywoziłem sam ale możesz pod koniec budowy zadzwonić do MPO- przywiozą Ci kontener, załadujesz to, co bedzie i po sprawie. Pozostałościami pustaków, dachówek itp- możesz utwardzić wjazd na działkę.

 

Co do ryczałtu za budowanie- porozmawiaj z RobSto, on testował takie rozwiązanie.

Dzieki Robin2

coz tak myślałam

ze te wszystkie koszty mi sie nie upieką

no ale zawsze lepiej zapytać niz potem żałować :roll:

a propos egz. muratora

to bardzo dziekuje za chec pomocy :D

i pierwotnie b.chciałam z tego skorzystać

ale po przemyśleniu i z orjetowaniu sie

jak ten poradnik jest trudno dostepny

wole nie ryzykować

bo a noz widelec

jakiś by uległ uszkodzeniu(mam dwóch rozbójników w domu)

a po za tym teraz tyle na głowie ze i z czytaniem

i potem z oddaniem miałabym maly kłopot

wiec wole nie ryzykowac i nie bede robic zamieszania

niemniej jednak za propozycje dziekuje i bardzo doceniam :p

 

CoolaTT

Kazda firma ochroniarska z terenu Bialgostoku moze Ci cos takiego zalozyc.

OK dobrze

powiedzmy ze moze

ale ze ty znasz to z praktyki

a nie z ulotki czy reklamy sprzedawcy tej uslugi

to moze szepnij pare slow jak dalece jest to skuteczne w praktyce

a jak nie możesz powiedziec ile cie to kosztuje dokladnie

to choc podpowiedz nam w przybliżeniu

no tak mniej wiecej od -do :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem się raczej zastanawiac, jakim źródłem informacji dla złodziei są nasze Dzienniki... Mój złodziej wszedł wiedząc, czego szukać. Zabrał tylko to, co mieściło się w torbę i przyniósł ze sobą odpowiednie klucze. Czy aby przypadkiem nie był uwaznym czytelnikiem zapisków? Hmm... ta myśl nie daje mi spokoju...

 

 

nie jesteś pierwszym z forum, któremu sie to zdarzyło. było wiele takich przypadków, komuś (nie pamiętam nicka) ukradziono nawet piec!

szkoda tylko, ze miejsce które ma służyć wymianie doświadczeń i pomocy innym budującym jest nawiedzane i czytane przez złodzieji.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alarm - przerabiam temat - kładą kable:

- koszt całości - ok 3000 materiały+robocizna

Istalacja wyje na działce+powiadamia (jeśli masz tel.stacjon) ciebie lub policję lub teściową - jak chcesz.

Jest możliwość - jeśli nie masz telefonu stacjonarnego - podłączenia karty sim GSM :) (dobre podczas budowy-jak i potem)

Oczywiście dodatkowo można podpisać umowę na monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację można mieć i za 1500 PLN,

pytanie czy chcesz:

- żeby działała

- nie budziła cię 3 razy w nocy lub dręczyłą jak jesteś w pracy

 

Na każdym elemencie można oszczędzić.

- kable - koło 200-300 pln (ilość metrów)

- centrala - 500 -800 pln (zależy od ilości czzujek)

- 2 x syrena -100 szt

- czujki (ceny różne - zależy od jakości i ilości) - 300 - 800 pln

- klawiatury - 2 szt - 150-300 pln sztuka

- opcja - dostawka do GSM (brak stacjonarnego) - 500-800

- robocizna 300-500

i się zbiera.....

 

Chyba że głęboko się mylę :-?

 

 

elzinia70

aaa

i czy jest wśród nowo rozpoczynających budowy-remonty

ktos komu w niedawnej przeszlosci udało sie podpisać umowę

ryczałtem za całość

a nie za metr robocizny oddzielnie i za materiał oddzielnie

 

Jak Robin już pisał - ja mam taką umowę, ale mój wykonawca coś już wspominał o tym że po ostatnich wydarzeniach cenowych - "to ma gdzieś takie umowy".

Ale myślę że zostanie przy tym rozwiązaniu. Ma ono swe plusy i minusy. Jak masz jakieś pytania - pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kim jestescie z zawodu ale instalacja alarmowa nie jest wcale trudna do zalozenia. W moim przekonaniu 3000 to troszke duzo jezeli chcecie to w tygodniu popytam o taka instalacje alarmowa z instrukcja typu 'krok po kroku'.

 

CoolaTT,

jeżeli dowiesz się czegos- daj znac. Jestem bardzo zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto

eśli chodzi o alarm - przerabiam temat - kładą kable:

- koszt całości - ok 3000 materiały+robocizna

Istalacja wyje na działce+powiadamia (jeśli masz tel.stacjon) ciebie lub policję lub teściową - jak chcesz.

Fajnie z tym powiadamianiem

(jak rozumiem to jakiś mechanizm odp. za te funkcje )oby jak ten alarm wyłby na policji to wywoływałby jakąś pożądaną przez nas reakcje

a nie tylko ból głowy posterunkowego :lol: i to jeszcze gratis

CoolaTT

Nie wiem kim jestescie z zawodu ale instalacja alarmowa nie jest wcale trudna do zalozenia. W moim przekonaniu 3000 to troszke duzo jezeli chcecie to w tygodniu popytam o taka instalacje alarmowa z instrukcja typu 'krok po kroku'.

Coz ja jestem totalnym niemal laikiem elektrycznym:D

a moj mąż lekarz -wiadomo :-?

wiec jestem jak najbardziej za

RobSto

Jak Robin już pisał - ja mam taką umowę, ale mój wykonawca coś już wspominał o tym że po ostatnich wydarzeniach cenowych - "to ma gdzieś takie umowy".

Ale myślę że zostanie przy tym rozwiązaniu. Ma ono swe plusy i minusy. Jak masz jakieś pytania - pisz.

coz wlasnie wiekszosc wykonawcow to chyba dochodzi do takich samych przemyslen co ten twoj

co do pytan :p to tych mi nie brakuje:

1.czy twoj wykonawca robi tez remonty przeróbki starych domow

2.co uwazasz za minus takiej umowy ryczaltowej

3.czy moge prosic o kontakt do twego wykonawcy

 

Kurcze chyba rezygnuje z tego wykonawcy co wczoraj juz miałam podpisywać z nim umowe

cościk nie podobał mi sie jego kosztorys :

glazura 52zl/m2

kucie ściany (zeby obejrzeć rury c.o.) 40zl/za punkt

zdjecie kaloryf. 60zl/szt

powieszenie kalorf.100/szt

zrobienie schodów na trzech poziomach 12 000 zł

to są wszystko same robocizny bez materiałów

prosze o opinie czy to jest taka cena

standardowa choc nie najniższa jak to określił wykonawca

czy jednak nie ?

bo mi sie bardzo nie podobają te ceny :evil:

(nie zapamietalam reszty cen, a gosciu nie chcial mi dac wzoru umowy do domu tylko powiedział ze prześle mejlem ale raczej czarno widze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

pare dni mnie nie było na forum , a tu czytam ze złodziejstwo na budowach grasuje , współczuje ci Robin bo 3 tys to w czasie budowy kupa kasy.

Ja mam inny "problem" ;-) podczas ściągania humusu i usuwania małych brzózek z działki na jednym znaleźliśmu gnizado ptasie , z pięcioma maleństwami hmm i co robic drzewko stoi no tak mniej więcej gdzie bedą drzwi wejściowe , do wylewania fundamentów mam jakies 3 tygodnie max , więc mam nadzieje ze jakoś sie odchowaja do tej pory ;-)

a na marginesie ile płacicie za bloczki fundamentowe wymiar 38/24/12

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pytan :p to tych mi nie brakuje:

1.czy twoj wykonawca robi tez remonty przeróbki starych domow

2.co uwazasz za minus takiej umowy ryczaltowej

3.czy moge prosic o kontakt do twego wykonawcy

 

Kurcze chyba rezygnuje z tego wykonawcy co wczoraj juz miałam podpisywać z nim umowe

cościk nie podobał mi sie jego kosztorys :

glazura 52zl/m2

kucie ściany (zeby obejrzeć rury c.o.) 40zl/za punkt

zdjecie kaloryf. 60zl/szt

powieszenie kalorf.100/szt

zrobienie schodów na trzech poziomach 12 000 zł

to są wszystko same robocizny bez materiałów

 

Odpowiedzi:

1. niestety buduje tylko nowe i na ten rok ma już roboty zagwarantowane

2. minusem umowy jest zawyżenie jej ceny - wykonawca chce się zabezpieczyć na wszeelki. W momencie podpisywania umowy na pewno jesteś kilka złotych w plecy. Dlatgo opłaca się to w takich czasach szybko rosnących cen i przy umowie długofalowej na wykonanie dużej ilości robót, gdzie zakup materiałów jest rozłożony w czasie.

3. jeśli planujesz remont w przyszłym roku to daj znać to wyślę na priv i będziemy go przekonywać do remontu :wink:

 

Jeśli chodzi o ceny króre pisałaś to na 100% 52 zł za glarurę (nawet ze skuciem starej jeśli trzeba) - to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto

1. niestety buduje tylko nowe i na ten rok ma już roboty zagwarantowane

i

:cry: :cry: :cry:

coz niestety nie dosc ze to stary dom to jeszcze chce go wyrychtować do jesieni

 

2. minusem umowy jest zawyżenie jej ceny - wykonawca chce się zabezpieczyć na wszeelki. W momencie podpisywania umowy na pewno jesteś kilka złotych w plecy. Dlatgo opłaca się to w takich czasach szybko rosnących cen i przy umowie długofalowej na wykonanie dużej ilości robót, gdzie zakup materiałów jest rozłożony w czasie.

3. jeśli planujesz remont w przyszłym roku to daj znać to wyślę na priv i będziemy go przekonywać do remontu

niestety nie jestem w stanie czekac

bo dom jest w takim stanie ze z malymi dziecmi

to będzie zima tam niefajnie :evil:

a to juz będzie dla mnie podwójny problem

 

Jeśli chodzi o ceny króre pisałaś to na 100% 52 zł za glarurę (nawet ze skuciem starej jeśli trzeba) - to dużo.

ZGADZAM SIE W ZUPELNOSCI :evil:

i dlatego szukam ekip solidnych ale takich co nie zedra ze mnie skory

najpilniejsze teraz to

rozwalenie starych schodow

wybudowanie nowych

i wyburzenie paru starych scianek

i dobudowanie nowych

BLAGAM jesli znacie jakies kontakty do budowlancow

co by mogli sie tego podjac

to prosze o ich namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...