Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dla mnie minusem podpisania umowy na wszystko jest przede wszystkim ryzyko robienia oszczędności przez wykonawcę. Wolę świadomie iść na pewne ustępstwa wiedząc ile zaoszczędzę i kosztem czego niż dowiedzieć się po czasie:( No chyba, że ktoś ma mnóstwo czasu i wiedzy lub bardzo solidnego kierbuda.

 

A teraz z innej beczki. Wciąż mi się w głowie kotłuje problem ogrzewania:( Niby byłem zdecydowany na ziemne, ale koszty:(

No i znowu powraca mi temat gazu. Niestety z butli, łudząc się, że z czasem gazownia podciągnie sieć (na dzień dzisiejszy chcą za to ode mnie ok 25tys PLN)

 

Czy ktoś się orientuje jak z taką butlą jest? Czy płaci się za wypożyczenie, czy są jakieś niedogodności korzystania z tego rozwiązania?

 

A może jakiś inny pomysł na ogrzewanie? Wspomnę tylko, że ze względu na tryb życia wolałbym coś nieobsługowego.

 

P.S. U mnie już niedługo strop nad parterem będą zalewać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hej

pare dni mnie nie było na forum , a tu czytam ze złodziejstwo na budowach grasuje , współczuje ci Robin bo 3 tys to w czasie budowy kupa kasy.

Ja mam inny "problem" ;-) podczas ściągania humusu i usuwania małych brzózek z działki na jednym znaleźliśmu gnizado ptasie , z pięcioma maleństwami hmm i co robic drzewko stoi no tak mniej więcej gdzie bedą drzwi wejściowe , do wylewania fundamentów mam jakies 3 tygodnie max , więc mam nadzieje ze jakoś sie odchowaja do tej pory ;-)

a na marginesie ile płacicie za bloczki fundamentowe wymiar 38/24/12

Pozdro

Witam,

Ostatnio pytałem w betoniarni w Kościukach (k.Choroszczy) to były po 3,2 zł.

Tylko wymiary to podają takie 38x25x14 cm. tel.: 0857171117, 0857171968, 0509253971,

Co do jakości to nie wiem, jeszcze szukam. Ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą (szczególnie jeśli były negatywne) to proszę się podzielic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bloczki po 2,5 zł tyle że w wymiarze 24x24x14

z obliczeń kosztu m2 wychodzi mi 54zł na 38-ce i 67zł przy 24-ce

kurka chyba się opłaca ta 38-ka (chociaż chorerenie ciężka, a sam też będę brał udział w murowaniu :( ), tylko ciekawe ile za trasport by wzięli a potrzeba mi przemieścić na jakieś 45km, chyba trzeba będzie jutro zatelefonić do tej wytwórni prefabrykatów betonowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ale się forum rozgadało ;)

 

Wystarczy, że jest kilka budujących pań a już net tętni życiem.

 

Urszulla, myślę że w trzy tygodnie Twoje ptaszki zdążą się odchować i odlecieć ;)

 

Elzinia,

może faktycznie rozejrzyj się za innym wykonawcą. To co podał to ceny lekko z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Gadajace panie sa na posterunku :D

Robin jak zwykle masz racje :)

juz decydowalam ze jednak sami pokonamy ten remont bez pomocy doskonalego acz DROGIEGO wykonawcy

tylkoi teraz mam problem

szukam i szukam ale nie moge nikogo znalesc kto by mi chcial zrobic schody i ja bym mu ufalana tyle by powierzyc te robote

a dzis jeszcze doczytałam ze kupienie gotowych samonośnych schodów drewnianych to ok.7-8 kPLN

to czy ktos mi pomoze stwierdzic

czy jest sens budować schody betonowe i je potem obkładać np. gresem

tym bardziej ze mam trudnosci ze znalezieniem dobrej ekipy w ludzkiej cenie

POMOCY!!!!!! :cry: :p :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elzinia,

a jakich schodów potrzebujesz?

Ja czekam właśnie na zamówione, dwubiegowe schody samonośne. Będą jesionowe, wraz z zabudową spocznika (czyli płaszczyzny na "półpiętrze") oraz balustradką na pietrze i poręczami będzie mnie to kosztowac 6 tysiaczków.

Jezeli chcesz- dam Ci namiary na tego człowieka ale będzie on dostepny dopiero w lipcu- w tej chwili jest w sanatorium.

Jeżeli potrzebujesz jakichś namiarów na wykonawców- daj znac, poszukamy kogoś sprawdzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takich schodach myślałam :D

dokładnie kropka w kropkę :lol: co do joty

maja byc właśnie dwubiegowe nie żadne kręcone

ze spocznikiem na półpiętrze zeby wygodnie sie chodzilo :p

ja co prawda jestem raczej zwolenniczką schodów betonowych

okladanych czyms trwalszym niz drewno(mam dwóch łobuzów 5 i 6 lat co notorycznie zapominaja o zdejmowaniu butow)

a i jeszcze jedno moze głupie pytanie

ale coz jam ci białogłowa nie kumata :lol:

czy te drewniane schody sa w zupełnosci bezpieczne

tzn.czy np. ktos otyły z pokaźnym brzuszkiem moze po nich chodzić i stac

bez obawy ze zleci razem ze schodami :lol:

bo coz taka deszczulka dla 120kg żywej wagi

a tak wogle to proszę powiedz

co cie przekonało do decyzji na rzecz schodow samonośnych

a nie tradycyjnych

przeciez ty budujesz swoje gniazdko od podstaw

wiec miales dowolność wyboru

pozdrawiam wszystkich budująco- czytających

no i najwazniejsze

PROSZE O TELEFON DO TYCH SCHODÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje...to sie porobiło :o

:o :o

 

No to chyba zacznę się cieszyc, ze budujemy "przez plot" z teściami. I cały czas oko mają. Gorzej...że potem tez pewnie będa mieli :lol: :lol:

 

W domu praca wre. Już kładą kolory w pomieszczeniach, zaraz zabiorą się za podłogi. Teraz szukam skrzynki na listy, która mogła bym "zdecoupagować" :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robin2

Jak nie zapomnę to pogadam z chłopakami ,jak chcesz to możesz zajechać może to bardziej poskutkuje.

Żużaczek

Jak możesz to podeślij na priv ile Cię kosztuje robocizna i jak się z nimi liczysz ,

tzn.cegła i fundament bo też przymierzam się do ogrodzenia

elzinia70

poszło na priv

 

jak tylko mąż wróci wszystko napisze. Sory, dopiero przeczytałam. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bloczki po 2,5 zł tyle że w wymiarze 24x24x14

z obliczeń kosztu m2 wychodzi mi 54zł na 38-ce i 67zł przy 24-ce

kurka chyba się opłaca ta 38-ka (chociaż chorerenie ciężka, a sam też będę brał udział w murowaniu :( ), tylko ciekawe ile za trasport by wzięli a potrzeba mi przemieścić na jakieś 45km, chyba trzeba będzie jutro zatelefonić do tej wytwórni prefabrykatów betonowych ;)

To juz nie wiem czy drogo zapłaciłam czy tanio , u mnie wyszło 3.50 za bloczek z transportem (ten duzo bloczek), fakt ciężkie sa jak djabli ale moi fachowcy powiedzieli ze takie wolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

juz od dzis szukam majstrów pełną para

cos sie ruszylo ,dostalam wycene domu z KB

.i w dodatku wieksza niz mam w umowie kupna -sprzedazy :lol:

juz jestem o krok od zakonczenia formalnosci bankowych i

jak dobrze pojdzie to w przyszly piatek bede juz wreszcie

posiadaczką ziemską

:p :D :lol:

juz sie nie moge doczekać

i wowczas bede od razu składac papiery o pozwolenie na przebudowę dachu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha , no i wszędzie w "betoniarniach", podaja cene netto , więc do tego jeszcze 22% vatu trzeba doliczyc , mi zaproponowali 2.80 za bloczek , po doliczeniu vatu i cenie transportu taniej mi wyszło w moim składzie budowlanym

 

a gdzie, jesli można wiedzieć, kupwałaś te bloczki i najważniejsze jak z ich jakością, co o tym sądzą majstry Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

Mam już kolorek na zewnątrz.Było trochę nerwówki bo ostatnio trochę kropiło ,ale wyszło nieżle.

 

No ładnie, ładnie... a ja chyba wstrzymam sie z dociepleniem do jesieni. Odradzano mi robienie tynku na gotowo w takie upały więc żeby nie deptać dwa razy przyszłych trawników- zrobię to za jednym zamachem ale nieco póxniej.

 

A tymczasem szpachlują się ściany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elzinia,

 

chciałem schody drewniane bo są ażurowe- wyglądają na dużo lżejsze. Co do obciążenia- spoko, wytrzymają 120 kg ;)

Brat ma schody oparte tylko na jednej belce pośrodku i trzymają się bardzo sztywno. Moje, ze względu na dłuższe stopnie, będą oparte na dwóch- to po to, żeby końce stopni nie sprężynowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...