Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

ach te żony :lol:

Ja uparlam sie przy schodach pełnych. W ogóle to chcialam betonowe ale okazało sie, ze sie nie da (ponoć za mało miejsca wrrr). No zobaczymy te drewniane. nie cierpię skrzypienia drewna, wiec mój luby dostał dyrektywę "Jak będa skrzypiec to podpalę"....

ale hm... ponoc wszystkie drewniane skrzypią...lalala.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żużaczek

ach te żony

Ja uparlam sie przy schodach pełnych. W ogóle to chcialam betonowe ale okazało sie, ze sie nie da (ponoć za mało miejsca wrrr). No zobaczymy te drewniane. nie cierpię skrzypienia drewna,

 

Ja tez wolałabym betonowe

ponieważ wydaja mi sie bardziej wytrzymałe i stabilne

a poniewaz moje schody nie beda w salonie

tylko w tak jakby wydzielonej klatce schodowej to

i miejsca jest dosc

ale i w sumie to skrzypienie to tak bardzo by nie przeszkadzało

wiec u mnie to chyba przeważą względy ekonomiczne

wiec jesli uda mi sie zamowic schody w tej cenie co Robin

to beda drewniane

mam nadzieje ze w tej kwocie 6000 to jest juz ujety również montaz

a co do problemu z majstrami to nie moge znalesc wlasnie kogos kto by sie zgodzil i mial wolny termin i byl godzien zaufania

do zrobienia trzech rzeczy:

schody

wyburzenie czesci scian nosnych, i fundamentow

dobudowanie kawałka jednego pietra

i no i chodzi o to

zeby to byl ktos do kogo ma sie zaufanie

zeby za pare lat chata sie nie rozpadala na pol :wink:

w tym temacie prosze o wszelkie kontakty i jakakolwiek pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha , no i wszędzie w "betoniarniach", podaja cene netto , więc do tego jeszcze 22% vatu trzeba doliczyc , mi zaproponowali 2.80 za bloczek , po doliczeniu vatu i cenie transportu taniej mi wyszło w moim składzie budowlanym

 

a gdzie, jesli można wiedzieć, kupwałaś te bloczki i najważniejsze jak z ich jakością, co o tym sądzą majstry Twoje?

"Majstry" to by chcieli układacz klocków lego najlepiej:-)

A tak na marginesie,moze komu potrzebna ekipa na"Gwałt"??albo na "wczoraj""??

Pozdrówka dla wszystkich:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracając do tych bloczków po 3,20 (w Kościukach jak pisze woy_r) czy 3,5(z postu Urszulli, ale nie wiemy jaka produkcja) to czy ktoś coś może powiedzieć o ich jakości, albo też mmoże znacie taniego producenta dobrych jakościowo bloczków?

 

 

Powiem tyle:

 

W moim przekoaniu jeżeli ktoś mówi o gorszej lub lepszej jakości bloczków to chyba śmie żartować. Wpływ na jakość bloczka może mieć tylko i wyłącznie klasa betonu /a wg mnie określa to PN - polska norma/. Gwarantuję też, że wszystkie podlaskie firmy budujące bloki po 6000/m2 używają do budowy najtańszych dostępnych na rynku materiałów. Dlatego też włóżcie między książki tą gadaninę o tym, że bloczek z Kościuk jest lepszy od Rakbudowskiego, a jeszcze skąd inąd lepszy niż ten z Kościuk.

 

Będąc w jednej z hurtowni rozśmieszyła mnie też wypowiedź jednego z handlowców, który twierdził /2 miesiące temu/ - że jego bloczek jest droższy, bo jest lepszy. Wtedy w Rakbudzie bloczek 38 kosztował 2,93 brutto w w hurtowni z wielką łaską można go było dostać za 4+VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną radę dla podlaskich budujących:

 

Wokoło białegostoku jest kupa miast i miasteczek, których niekoniecznie dotyczy boom budowlany /Hajnówka, Bielsk Podlaski, Narew, Mońki,Grajewo, Sokółka/. W miejscowościach tych też są hurtownie materiałów budowlanych i to takie do których wchodzi się z przyjemnością. Gdzie jest uprzejmy handlowiec /często właściciel/ po negocjacjach często można wynegocjować naprawdę fajne ceny /nawet bardzo fajne/ - często także także oferują transport "przy okazji" do Białegostoku.

 

W taki sposób kupiłem materiały do fundamentu: kupując styrodur, folię kupełkową, klej do syropianu, dysperbit i izolbet - zostało mi w kieszeni 500 zł. Wydałem na to wszystko 2000 zamiast 2500, które to zaoferowała najtańsza firma w Białymstoku.

 

Obecnie sprawdzałem kominy: i tu szok 2500 zamiast 3850 na sztuce - tak to zarabiają hurtownie białostockie, które wmawiają nam że dzielę się z nami rabatami.......

 

Nie wierzcie w żadne ich słowo.

 

Aha jakbyście się wybrali do jakiegoś miasteczka t6o się targujcie bo ceny na półkach są podobne do tych w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracając do tych bloczków po 3,20 (w Kościukach jak pisze woy_r) czy 3,5(z postu Urszulli, ale nie wiemy jaka produkcja) to czy ktoś coś może powiedzieć o ich jakości, albo też mmoże znacie taniego producenta dobrych jakościowo bloczków?

 

 

Powiem tyle:

 

W moim przekoaniu jeżeli ktoś mówi o gorszej lub lepszej jakości bloczków to chyba śmie żartować. Wpływ na jakość bloczka może mieć tylko i wyłącznie klasa betonu /a wg mnie określa to PN - polska norma/. Gwarantuję też, że wszystkie podlaskie firmy budujące bloki po 6000/m2 używają do budowy najtańszych dostępnych na rynku materiałów. Dlatego też włóżcie między książki tą gadaninę o tym, że bloczek z Kościuk jest lepszy od Rakbudowskiego, a jeszcze skąd inąd lepszy niż ten z Kościuk.

 

Będąc w jednej z hurtowni rozśmieszyła mnie też wypowiedź jednego z handlowców, który twierdził /2 miesiące temu/ - że jego bloczek jest droższy, bo jest lepszy. Wtedy w Rakbudzie bloczek 38 kosztował 2,93 brutto w w hurtowni z wielką łaską można go było dostać za 4+VAT.

Słusznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje się ze słusznie, tylko znam np. jedną firmę produkującą bloczki w jednym z miast powiatowych, bloczki które nawet laik w tym zakresie po barwie i strukturze porównując z innymi zakwalifikuje jako conajmniej podejrzene (też beton towarowy z tej firmy jest źle oceniany przez okolicznych budowlańców), poza tym bloczki naprawde są rózne, i nie zawsze tanie są złe a drogie dobre, mój stary jest murarzem i w zasadzie na jego opiniach się opieram, twierdzi ze dobrym bloczkiem ściany "same się stawiają" a czasem inwestor kupi towar który nie trzyma wymiarów, i to jest największą bolączką podczas murowania, tego właśnie chciałbym uniknąć...

także wybaczcie ale nadal twierdzić będę że są zróżnicowane jakościowo bloczki

 

Wtedy w Rakbudzie bloczek 38 kosztował 2,93 brutto

chodzi Ci o Rak-bud w Księżynie? jakieś 2 mies temu na telefon uzyskałem tam info że nie produkuja 38x24 a tylko 24x24 (takie też mają na www) i cena z transportem do 50km to 3,50 brutto/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje się ze słusznie, tylko znam np. jedną firmę produkującą bloczki w jednym z miast powiatowych, bloczki które nawet laik w tym zakresie po barwie i strukturze porównując z innymi zakwalifikuje jako conajmniej podejrzene (też beton towarowy z tej firmy jest źle oceniany przez okolicznych budowlańców), poza tym bloczki naprawde są rózne, i nie zawsze tanie są złe a drogie dobre, mój stary jest murarzem i w zasadzie na jego opiniach się opieram, twierdzi ze dobrym bloczkiem ściany "same się stawiają" a czasem inwestor kupi towar który nie trzyma wymiarów, i to jest największą bolączką podczas murowania, tego właśnie chciałbym uniknąć...

także wybaczcie ale nadal twierdzić będę że są zróżnicowane jakościowo bloczki

 

Wtedy w Rakbudzie bloczek 38 kosztował 2,93 brutto

chodzi Ci o Rak-bud w Księżynie? jakieś 2 mies temu na telefon uzyskałem tam info że nie produkuja 38x24 a tylko 24x24 (takie też mają na www) i cena z transportem do 50km to 3,50 brutto/szt

"same sie stawiaja"

Dobre :wink: :lol: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu bloczków , ja kupowałam z Farbudu, co prawda nie bezpośrednio ale przez skład bud , cena wyszła mi tak sama jak bym bezpośrednio kupowała , co do jakości to trudno powiedzieć , przyjechała do mnie ciężarówka zwaliła na kupę i z tego co sie przyglądałm żaden nie pękł ;-), A mysle ze to najlepszy test dla bloczka jeśli jeden uderza w drugi i nie pęka , hhmmm tak na babski rozum heheh.

A tak na marginesie moze ktoś z was ma odsprzedać deski na szalunek do fundamentu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja z troszke z innej beczki

prosze :D

czy ktos moze mi podrzucić namiary do architekta

co by niedrogo wziął za

projekt remontu i od razu za kierownictwo

coz moj urok własny nie dziala tak jak zony Eddiego :cry:

gosc zakrzyknal za projekt i kierownictwo 4000 zl

no coz tam nie ma znow tak wiele poprawek co by

(jak mi sie wydaje)uspawiedliwialo taka cene

prosze jak macie jeszcze namiary do waszych architektow to

bardzo poprosze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT, Twoje rozumowanie co do mniejszej ceny materiałów budowlanych w mniejszych miasteczkach jest logiczne... ale niekoniecznie tak sie dzieje w praktyce.

Zaczynjąc budowe uruchomiliśmy nasze kontakty po okolicznych miejscowościach. Część sie sprawdziła. :)

 

Ale (przykłady z 2 ostatnich dni)... odbieram telefon w sprawie dostawy betonu komórkowego. Super - mniejsza cena za bloczek, ale transport (niecałe 50km) kosztuje 3tys!!! :evil: A 2 miesiace temu ten sam transport z tego samego składu kosztował 200zl. :o

 

Chcę kupic dachówkę Braasa. W składzie namawiaja usilnie "bierzcie, bo to dobra cena i ten model przestali produkować w tym roku, dlatego mamy taniej, bo chcemy opróżnić plac". Brzmi rozsądnie. Po namyśle, dzwonię że ok pasuje i biorę. Ale upssss, cena wzrosła! Dlaczego?- pytam. Bo wie pani, wzrosła cena cementu i duzy popyt, braki w magazynach. :-?

Jaka zatem jest prawda - przestali produkować czy hurtownie spekuluja?

Dla mnie wniosek jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja z troszke z innej beczki

prosze :D

czy ktos moze mi podrzucić namiary do architekta

co by niedrogo wziął za

projekt remontu i od razu za kierownictwo

coz moj urok własny nie dziala tak jak zony Eddiego :cry:

gosc zakrzyknal za projekt i kierownictwo 4000 zl

no coz tam nie ma znow tak wiele poprawek co by

(jak mi sie wydaje)uspawiedliwialo taka cene

prosze jak macie jeszcze namiary do waszych architektow to

bardzo poprosze :p

 

to raczej rynkowa cena

adaptacja średnio kosztuje ok 1500zł, a kierowanie 1500- 2000zł

na priv podesle Ci namiar na "forumowego - naszego" architekta, może on Ci pomoże? Ale budową nie pokieruje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Super - mniejsza cena za bloczek, ale transport (niecałe 50km) kosztuje 3tys!!! :evil: A 2 miesiace temu ten sam transport z tego samego składu kosztował 200zl. :o

 

 

Mikazuu transport 50 km kosztuje 3000?? Sam osobiście wysyłam służbowo kilka dłużyc po 24 tony każa. Moja firma płaci im po 1,8 za km (netto) jeżeli robią kurs dwustronny (ok. 900 km) i 2,6 (netto) km jeżeli robią tzw kurs jednostronny (ok 450 km).

 

Dlatego jeżeli ktoś mówi o takiej cenie transportu to chyba śmie żartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...