Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam o słonecznym poranku :D

nie wiem czy wyjdzie mi to na zdrowie :roll:

ale KUPIŁAM :p :D :)

pożyjemy zobaczymy 8)

puki co to sie ciesze :lol: :lol: :lol:

i juz trzeci raz zmieniam koncepcje remontu(chłop mi sie wścieknie :wink: )

jak na razie do poleconego architekta nie mogłam sie dodzwonić

ale juz największy stres juz poza mną

(mam nadzieje :roll: jeszcze czekam na przelew pieniedzy dla sprzedajacych)

to teraz bedzie tylko gorzej :lol: :D :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. długo nie pisałam. U mnie zaleli strop, będzie czterotygodniowa przerwa (majster pójdzie na druga budowę .) potem postawi jeszcze wieżbę , na jesieni zajmie sie elewacją.

 

Mam pytanie do Mikazuu. W jakim składzie kupiłaś dachówkę brassa.Z twego postu domyślam się , że chodzi o podwóje -s . Mi brakuje 900 sztuk. Te co mam kupiłam po 2,84 za sztukę. Moze w tym składzie mają jeszczt taką ilość. A moze ktos wie gdzie mogę dostać

Pozdrawiwiam całą grupę podlaską . Miło jest Was czytać........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też już zaleli kawałek stropu:)

 

Mam pytanie natomiast na temat ogrzewania gazem i wszystkiego co jest związane z instalacją i użytkowaniem butli. Czyli jakie obowiązują przepisy do jej postawienia, skąd warto wziąć, jaki to koszt i w ogóle wszystko co wiecie na ten temat:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też już zaleli kawałek stropu:)

 

Mam pytanie natomiast na temat ogrzewania gazem i wszystkiego co jest związane z instalacją i użytkowaniem butli. Czyli jakie obowiązują przepisy do jej postawienia, skąd warto wziąć, jaki to koszt i w ogóle wszystko co wiecie na ten temat:)

 

Pozdrawiam

 

shrekus z tego co mi wiadomo to jeżeli się zadeklarujesz, że będziesz brał gaz płynny to firmy są w stanie zbiornik wydzierżawić Ci za symboliczną złotówkę. Instalacja może być naziemna jak i podziemna.

 

Jednak obecnie to chyba najdroższe meium grzewcze /w przeciwieństwie do gazu ziemnego/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że to mój pierwszy post na PGB witam serdecznie wszystkich z Podlaskiego i nie tylko

 

jako że nadszedł czas wody - mam prośbę: czy moglibyście polecić z czystym sumieniem człowieka (z Białegostoku lub bliskich okolic) który mógłby się zająć szeroko pojętą wodą w komu tj. kanalizacja (niestety trzeba kopać bo wszystko zasypane), woda użytkowa, ogrzewanie (obliczenia strat itd, podłogówka).

najlepiej aby to był jeden fachowiec - mniej osób do ścigania w przypadku awarii

 

pytania o innych fachowców przyjdą później - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :D darqx

Mi tez taaakie :o ilosci opadów

w tak krótkim czasie nie bardzo sie podobają

choć jeszcze nie ruszyłam z remontem :(

wciąż szukam fachowców

a ci co sa polecani to raczej zajęci

do dachu znalazłam firme superdom.pl

po niedzieli mam dostać wycenę

czy ktos moze cos slyszal o nich ?

bo na ich stronie sa same superlatywy - no ale kto sam by na siebie psioczył?

a i prosze o jeszcze jedna podpowiedz

otóż jeśli jeszcze nie mam pozwolenia na przebudowę

czy mogę zacząć juz jakieś prace wykonawcze np. wymiana okien

czy rozpoczać podbudowę tarasu

a w miedzy czasie ziści sie pozwolenie :)

gdzies w muratorze czytalam ze remonty sa łagodniej traktowane

niz całkowite rozpoczęcie nowej budowy

czy ktos moze wie co mi moze grozic

jesli mnie nakryją na takim pospiechu :roll:

bo kurcze :cry:

jesli bedę czekać grzecznie

to nie zdążę z remontem a zima za pasem :-?

juz sama nie wiem co począć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz pozwolenia to chyba będzie to samowola, czyli urzędowe wstrzymanie robót i postepowanie wszczęte przez nadzór budowlany, co chyba nie jes zbyt miłe :( a oni chyba moga wydać nakaz przywrócenia stanu pierwotnego

w zasadzie jesli język nikogo nie zaświerzbi to nadzór wiedzieć nie bedzi ei może się udać ale w dzisiejszych czasach ludziom ufac nie można ... :(

ja bym na twoim miejscu zaczekał

 

ps. dlaczego swoje posty piszesz wierszem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Mikazuu. W jakim składzie kupiłaś dachówkę brassa.Z twego postu domyślam się , że chodzi o podwóje -s . Mi brakuje 900 sztuk. Te co mam kupiłam po 2,84 za sztukę. Moze w tym składzie mają jeszczt taką ilość. A moze ktos wie gdzie mogę dostać

Pozdrawiwiam całą grupę podlaską . Miło jest Was czytać........

 

Zapytaj w Kamirze np na Elewatorskiej. Wczoraj coś słyszałam, że maja na stanie sporo tego towaru, ale nie wiem czy akurat podwójne S. Zreszta, od tego sezonu Braas zaprzestał produkcji niektórych modeli, ale w katalogu możesz je zobaczyć... tylko pod inna nazwa i z inna powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...