Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a ze ja nie mam w salonie dojscia do komina to

az mnie korci co by w mniejsce ognia wstawic

t e l e w i z o r

:D :D :lol: :p

 

a moze ... "kominek" na prąd?

w weekend odwiedziłam znajoma, która zainstalowała sobie taki piecyk, bo tez nie ma dojścia do komina. wygląda to zdecydowanie lepiej niz na wystawach w sklepie i robi doskonały nastrój....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja proponuję Rakbud w Ksiąznie. I jeszcze raz powtarzam jakość bloczka każdego z producentów jest taka sama lub bardzo podobna. Nie słuchajcie handlowców w hurtowniach, wk tórych marża dla detalistów jest na poziomie 100%.

 

A tak na marginesie to mam na zbyciu 150 sztuk bloczka z Rakbudu w cenie 2,2 za sztukę /24x24x14/.Transport oczywiscie wlasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zalany strop, czekam na więźbę z tartaku i w przyszłym tyg najprawdopodobniej dalszy ciąg prac.

Gdzie zamawialiście dach, w jakim składzie? Ja zdecydowałem się na dachówkę cementową na ceramiczną chyba jednak mnie nie stać, szukam dobrej ceny dachówki oraz oczywiscie wykonawców.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludkowie mili. nie wiem jak ten mój architekt liczył, ale zostanie mi troszkę (nawet więcej niż troszkę) Lewkowa U-220 klasa 150. Zainteresowanych w pozbawieniu mnie nadmiarem zapraszam na priv:)

 

A w innym temacie to szukam ekipy do tynków wewnątrz i na zewnątrz. No i standardowo chciałem się dopytać o ceny i Wasze sugestię co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pompy ciepła to swego czasu bardzo się tym interesowałem i dalej bym się interesował, gdyby nie koszty. A wracając do tematu pompa + kolektory. Czas zwrotu inwestycji w pompę to w zależności od alternatyw pewnie jakieś 15-20 lat, więc dołożenie kolejnego źródełka ciepła, bądź grzania wody czas tego zwrotu pewnie by wydłużył. Można też wykorzystać np. kominek i rekuperację i wtedy pewnie czas zwrotu inwestycji w pompę wyniósłby ze 30 lat.

Co innego kolektory przy gazie lub oleju, bądź prądzie. Tu ta dodatkowa inwestycja wg mnie ma sens.

 

Ale jak co komu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej cytat z jednego z wątków o pompach. Oczywiście wklejam go dlatego, że wnioski są podobne do moich :D

 

Rozmawiałem z firmą Megatherm ze Szwecji - producentem pomp Sirius z bezpośrednim parowaniem gdzie kolektor zakopuje się na około 90cm ppt. Zalecali wspomaganie PC przez kolektory słoneczne w ogóle. Również zalecanym przez nich rozwiązaniem jest ułożenie w tym samym wykopie wzdłuż kolektora normalnej niebieskiej rury jak do wody, którą miałaby krążyć ciepła woda z solarów, kiedy te posiadają nadmiar ciepła. Szczególnie ma się to sprawdzać w końcu zimy np w marcu kiedy słońca jest już trochę a grunt bardzo wyziębiony. Oczywiście ma to wpłynąć na poprawę COP. Brzmi pięknie prawda?

 

Niestety nie zrobiłem tego ze względu na ekonomię. Moim zdaniem mając tak tanie i wysokosprawne źródło ciepła jak PC - nie opłaca się inwestować kasy w solary bo te są za drogie. Oczywiście przy założeniu że PC jest dobrze dobrana, grunt dostarcza wymaganą ilość ciepła aż do końca kwietnia itp. Licząc koszty wykonania samej instalacji solarnej, pomp do nich i ich prądu oraz droższego zasobnika z dwiema wężownicami - to się nigdy nie zwróci zanim cała instalacja nie będzie wymagała wymiany. Zdecydowałem że lepiej niech już moja PC chodzi trochę dłużej bez żadnego wspomagania. I tak grzeje tanio mój dom i CWU i o to chodziło.

 

To są moje obliczenia (szczegółów musiałbym poszukać ale przedstawiłem powyżej wnioski), zachęcam każdego do własnego rachunku zysków i strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Podlasian!!!

Pada ten deszczyk i pada aż mokro na działce sie zrobiło. Aktualnie trwa wykończeniówka poddasza. Strasznie dużo pochłania pieniędzy a myślenia jest od licha.Trzeba już mniej więcej wiedzieć gdzie co będzie ustawione,Jedni zwiedzaja piękne miejsca a ja chyba spędzę urlop w hurtowniach i składach budowlanych, ale coś za coć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Podlasian!!!

Pada ten deszczyk i pada aż mokro na działce sie zrobiło. Aktualnie trwa wykończeniówka poddasza. Strasznie dużo pochłania pieniędzy a myślenia jest od licha.Trzeba już mniej więcej wiedzieć gdzie co będzie ustawione,Jedni zwiedzaja piękne miejsca a ja chyba spędzę urlop w hurtowniach i składach budowlanych, ale coś za coć.

Pociesze cie ze nie ty jedna , mnie wszyscy znajomi pytaja gdzie na wakacjie i kiedy urlop , a ja hehehe ze nie ma urlopu i wakacji jest BUDOWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edde

w zasadzie jesli język nikogo nie zaświerzbi to nadzór wiedzieć nie bedzi ei może się udać ale w dzisiejszych czasach ludziom ufac nie można ...

ja bym na twoim miejscu zaczekał

 

ps. dlaczego swoje posty piszesz wierszem ?

Coz najsmutniejsze jest to ze masz racje,i ja nie bardzo ufam ludziom

szczególnie tym ktorych nie znam

dlatego sie pytam czy moze jest ktos co wie jaka kara by mi grozila jesli jednak komus "życzliwemu"zechce sie napisac donos :-?

A co do poezji :D :lol: :p :) zawsze bylam romantyczką

choc nie sadzilam ze do tego stopnia co by budowę pisać wierszem

a tak serio to formulujuac mysli zawsze pisalam za dlugie zdania

i moja pani od "polaka" zalecała dzielic mysli na krótsze

a juz ja sama wydumałam ze aby wypowiedz pisana byla bardziej czytelna

to kazdą mysl zaczynam od nowej linii

ot i cala "poezja" :lol:

Mikazuu

a moze ... "kominek" na prąd?

w weekend odwiedziłam znajoma, która zainstalowała sobie taki piecyk, bo tez nie ma dojścia do komina. wygląda to zdecydowanie lepiej niz na wystawach w sklepie i robi doskonały nastrój....

To jest jakis pomysl

a czy moze wiecie czy w sklepie mozna obejrzeć taki kominek podczas pracy

a i chyba z takiego elektrycznego częściej sie korzysta niz z oryginalnego

naprawdę musze to rozwazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

właśnie!! :evil: w weekend mało co nie utonąłem na drodze dojazdowej :lol:

 

p.s.

może ktoś ma na zbyciu, albo wie gdzie można dostać TANIO płytki chodnikowe, jomby albo coś na utwardzenie drogi?

 

 

Podjedź do gminy i zapytaj czy gdzieś nie romontują chodników. Lub ewentualnie spółdzielnie mieszkaniowe czasmi mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak wam ,ale mi ta pogoda bardzo podpasowała ,deszczyk pada ,a chłopaki robią.Chcieli uciec na inną budowę mieli robić elewcję , a tak to nawet garaż zaczeli wykańczać .Myślałem ,że to dłużej potrwa ,ale wszystko co dobre szybko się kończy.

Jak juz bliżej końca to czasem się zastanawiam co ja dalej będę robił.Skończą się te telefony ,jeżdżenie po hurtowniach ,wybieranie mebli.Trudno, jakoś trzeba bedzie się przyzwyczajić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...