Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

elzinia70

Dopiero dzisiaj przeczytałem twój post,ostatnio mniej zaglądam na forum brakuje czasu.Z P. Tomkiem żadnej umowy nie pisałem,do tej pory przyjeżdża do mnie coś przerobić bo nie wszystko wiedziałem jak ma być.Czasami trzeba poczekać kilka dni ,chyba ,że jest jakaś awaria to stara się przyjechać od razu.

Materiały załatwiałem przez niego ,byłem z nim w sklepie i wpłaciłem zaliczkę,ale póżniej jak nie miałem czasu to dawałem mu kasę i sam dokupował co trzeba i przywoził faktury.Parę razy kupowałem sam ,ale nigdy nie dostawałem takich rabatów jak on,więc dałem sobie spokój.Został mi jeszcze biały montaż także też będę go wołał.

Nie wiem co Ci jeszcze mogę powiedzieć,na tą chwilę instalacja na 100% sprawna i bez przecieków.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dlugi rufus

Dopiero dzisiaj przeczytałem twój post,ostatnio mniej zaglądam na forum brakuje czasu.Z P. Tomkiem żadnej umowy nie pisałem,do tej pory przyjeżdża do mnie coś przerobić bo nie wszystko wiedziałem jak ma być.Czasami trzeba poczekać kilka dni ,chyba ,że jest jakaś awaria to stara się przyjechać od razu.

Materiały załatwiałem przez niego ,byłem z nim w sklepie i wpłaciłem zaliczkę,ale póżniej jak nie miałem czasu to dawałem mu kasę i sam dokupował co trzeba i przywoził faktury.Parę razy kupowałem sam ,ale nigdy nie dostawałem takich rabatów jak on,więc dałem sobie spokój.

Co do braku czasu to zgadzam sie w zupelnosci

ja tez zamiast pisac powinnam juz sie ruszyc i cos załatwiać

i tak od tygodnia mam uczucie ze cos zapomniałam lub z czyms nawaliłam :cry:

Co do p.Tomka to intuicja mowila mi ze jest to facet O.K. ,ale musialam dla spokoju sumienia zapytac :roll:

dzieki za odp.

mowisz ze bedziesz go bral do wykonczeniowki :-? ale on jest hydraulikiem to co on mialby ci "wykanczac"?

pozdrawiam wszystkich "budujacych "

bo potrzeba nam duuuuuuuuzo zdrowych nerwow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się wtrącę: długi rufus pisze chyba nie o wykoczeniówce domu tylko o białym montaży czyli wykończeniu wewn. instalacji wodno-kanalizacyjnej czy (umywalki, wc-ty, baterie, prysznice itp) i to tez leży w zakresie prac wykonywanych przez hydraulików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Fakt powinnam sie domyslic

ale z nadmiaru spraw juz mi nie starcza inteligencji :oops:

umowa z p.Tomkiem stanela na tym ze jak dobuduje wszystkie scianki

to mam dac znac i wowczas ruszy robota

a i jeszcze jak zaznaczył to nie powinno byc w czasie gdy bedzie robic innych wykonawcow

czy taka jest norma?

a i jeszcze jakie okna uważacie za dobre w przystępnej cenie

ja dostałam wycene na z Brugmann Arte za 25 okien 13600zl

i z Aluplasta 4000 za te same okna 13700zl

czy to sa dobre oferty i czy te okna sa dobre jakościowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się to dopiero początek,póżniej będzie już tylko gorzej.Żartowałem :) .

Co do roboty hydraulika to raczej trudno żeby ktoś jeszcze coś robił w tym samym czasie.Może elektryk , a tak to raczej musisz czekać aż hudraulik skończy swoją działkę.U mnie najpierw rozłożył całą instalację ,powiesił grzejniki,wyprowadził podejścia pod krany i na koniec próba szczelności.

Dopiero po tym wszystkim mogli wejść szpachlarze i glazurnik.

 

Co do okien to trudno coś powiedzieć,

ja mam z DMD z łysek na profilu komerling czy jakoś tak,są ok

podobno Tola o ile się nie mylę ma z JOCZA ,ma dobre opinie

jest jeszcze Jezierski na nowowarszawskiej

pomorska fabryka okien na hetmańskiej

na sienkiewicza jest sklep ,robią na profilu kbe ,podobno bardzo dobre ,ale dla mnie były za drogie

to są firmy z tych większych i bardziej znanych,było sporo tego na forum okiennym

parę osób z tego co wyczytałem kupowała gdzieś na upalnej chyba robin2

 

najlepiej przejedż się po wszystkich większych i wtedy wybierz co Ci najbardziej pasuje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

Fakt powinnam sie domyslic

ale z nadmiaru spraw juz mi nie starcza inteligencji :oops:

umowa z p.Tomkiem stanela na tym ze jak dobuduje wszystkie scianki

to mam dac znac i wowczas ruszy robota

a i jeszcze jak zaznaczył to nie powinno byc w czasie gdy bedzie robic innych wykonawcow

czy taka jest norma?

a i jeszcze jakie okna uważacie za dobre w przystępnej cenie

ja dostałam wycene na z Brugmann Arte za 25 okien 13600zl

i z Aluplasta 4000 za te same okna 13700zl

czy to sa dobre oferty i czy te okna sa dobre jakościowo

Rehau sa dobre,"Rodex" je robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba nie napisałem ze razem ?

co z tego że oddzielnie, razem czy oddzielnie to zależy od umowy z wykonawcą co nie zmienia faktu ze instalator zwany też wykonawcą lub hydraulikiem zajmuje się białym montażem, czyż nie tak jasiu?

Przeważnie biały montaż wykonuje ten kto wykańcza np łazienkę,kuchnię,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugi rufus

Nie przejmuj się to dopiero początek,póżniej będzie już tylko gorzej.Żartowałem .

Coz obawiam sie ze niestety to chyba bardziej prawda niz zart

dotad myslam ze z racjii tego ze w sumie mam gdzie mieszkac to moge robic remont mieszkajac w bloku bez tego calego balaganu

jesdnak po takim zachowaniu sasiada chyba bede musiala przeprowadzic sie juz w tym tygodniu

no nie wiem moze to ja jestem nienormalna ale osadzcie sami kto postapil nie tak jak nalezy otoz

w płocie miedzy mna a sasiadem jest furtka zamykana na klucz i poprzedni właściciel jak sie wyprowadzał to na ządanie sąsiada oddal mu wszystkie klucze do furtki,wiec ja w dniu kiedy zakładałam lancuch z kłódka na brame wjazdowa założyłam również na te furtkę .A wczoraj zauważyłam brak zarówno łańcucha jak i kłódki z furtki do sąsiada ,a kiedy byl facet z elektrowni zeby potwierdzić liczniki stwierdził brak pląby i nie podbił mi licznikow

i teraz juz nie wiem co o tym sadzic jutro bede dzwonic do poprzedniego wlasciciela czy on przydatkiem sam nie zerwal pląby

to są firmy z tych większych i bardziej znanych,było sporo tego na forum okiennym

parę osób z tego co wyczytałem kupowała gdzieś na upalnej chyba robin2

 

najlepiej przejedż się po wszystkich większych i wtedy wybierz co Ci najbardziej pasuje ,

w piatek wlasnie wybralam sie do jednej z polecanych przez Robina2 ale bylo

zamkniete :(

coz od wtorku ruszam po tych wszystkich co wymieniłeś

a i fakt, na forum o oknach tez powinnam zajrzec

choc tam pewnie sa ogolne dyskusje

a nie co jest lepsze i tansze w bialymstoku

noooo ale sie rozgadalam :oops:

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jednak po takim zachowaniu sasiada chyba bede musiala przeprowadzic sie juz w tym tygodniu

......... wczoraj zauważyłam brak zarówno łańcucha jak i kłódki z furtki do sąsiada ,a kiedy byl facet z elektrowni zeby potwierdzić liczniki stwierdził brak pląby i nie podbił mi licznikow

 

Proponuję jednak nawet jeżeli sąsiad nie jest w porządku zachować zimną krew zacisnąć zęby i się z nim nie kłócić. W moim przekoaniu lepiej "udać durnia". Niż na początku współsąsiedztwa postarać się o wroga i to tuż za swoim płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoolaTT

Proponuję jednak nawet jeżeli sąsiad nie jest w porządku zachować zimną krew zacisnąć zęby i się z nim nie kłócić. W moim przekoaniu lepiej "udać durnia". Niż na początku współsąsiedztwa postarać się o wroga i to tuż za swoim płotem.

Zgadzam sie w 100% i dlatego wczoraj gdy zauwazylismy brak klodki

to choc zarowno my jak i sasiedzi przebywaliśmy na podwórku to nie zagaiłam sprawy typu:czy moze wiedza co sie stalo?

obie strony udają ze nic sie nie stalo

a ja w poniedziałek mam isc do nich sie "zapoznać"

bo chyba taki jest przyjęty zwyczaj

i wówczas tez zamierzam nie poruszać tego tematu chyba ze oni zaczną

tylko jesli temat zostanie przemilczany

to czy powinnam zalozyc wieksza klodke z wiekszym lancuchem

czy przeprowadzac sie na łapu capu

no bo tak jak jest teraz to oni moga swobodnie wejsc na moj teren

a to mi sie nie podoba

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym go jednak zapytał, czy nie widział kogoś kto się kręcił w pobliżu i mógł zerwać kłódkę. Nic mu nie zarzucisz, a jednocześnie dasz znać, że są rzeczy, które Cię niepokoją. Ja bym zawiesił większą kłódkę, a potem poprosił sąsiada, żeby miał baczenie, czy nikt obcy się nie kręci:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitako jest też chyba (a przynajmniej było bo dawno tam nie byłem) na Wyszyńskiego, mają duży wybór sprzętu ale czy betoniarki to nie wiem

najprościej chyba pożyczyć od sąsiada, znajomego, czy też znajomego znajomego, tylko po ludziach famę trzeba zapuścić i napewno ktoś z betoniarą się znajdzie w tym kręgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...