Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

RobSto

Ostatnio pomagałem dla swojego hydraulika wstawiać piec na ekogroszek ,akurat było niedaleko mojej budowy to pomogłem.Piec z podajnikiem na ekogroszek ,cholernie ciężki ponad 300 kg. w pięciu musieliśmy go wstawiać. Kupili go w Termitechu na tysiąclecia.Jak chcesz to dam Ci numer do hudraulika to zapytasz się jaki jest dobry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Siemasz Robin2

Myślałem ,że już znalazłeś ekipę od docieplenia ,zdaje mi się ,że miałeś ocieplać jesienią.Moje ceny już dawno są nie aktualne zresztą ekipa co robiła mi elewacje rozjechała się na cztery strony świata.

Jedynych jakich teraz znam to ci co u mnie robili wykończenie,ale pewnie już do nich dzwoniłeś.

U mnie domek już prawie skończony,zostało tylko położyć parkiet w salonie i korek w pokojach .Ale strasznie wolno wysycha i nie wiem czy zdążę do września .A tak to wszystko zamówione ,kuchnia i zabudowy mają być na koniec sierpnia.Powiesić zlewy ,przykręcić krany i podłączyć oświetlenie.

Z grubszego tyle.A od poniedziałku mają układać polbruk.Jeszcze ze dwa miesiące i po wszystkim zostanie sama drobnica.

Shrekus

Ja dla elektryka płaciłem 20 zł za punkt w tamtym roku sama robocizna .Jak chcesz to mogę dać namiary.Zawsze to jakiś odnośnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z ranka zrobila sie noc :wink:

coz takie zycie inwestora :lol:

z sasiadem na razie gram w "durnia"

on milczy i ja tez -cicho sza czeski film -niby nikt nic nie wie

jednak to do czasu az skoncze ten remont

nie mniej jednaj nie mam do tych ludzi juz na starcie zaufania,a szkoda :cry:

Robsto

ja niedawno dostalam taka oto oferte na ociep.i jest to jeszcze cena do negocjacji z tej racjii ze robie u nich dach i okna:

styropian ESP 070 frez#15

kolki 22cm

klej CERAL

siatka podtynkowa rolk. 50m2

naroznik alu z siatka 3mb

grunt silikat18kg

tynk silikat baranek 1,5mm 22kg

no i tak ogolnie to robocizna z materialem wychodzi średnio 100zl/m2

a gdyby liczyc sama robocizne to wychodzi 37zl/m2

kurcze jak se to w sumie policzylam to wychodzi drogo

tyle ze niby duza firma to moze bedzie bez mostkow termicznych

ale jak ktos ma taniej to ja rowniez poprosze o kontakt

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shrekus a masz może jakąś ofertę odnośnie instalacji i zakres prac dla tego elektryka?

 

Odnośnie kabli mogę Ci więcej doradzić... jeżeli oczywiście chcesz.

 

No właśnie na razie wiem niewiele:)

 

cudów nie chcę, trochę gniazdek, trochę światełek, instalacja pod kino domowe, alarm, wideofon na bramie. Na dniach odbiorę projekt wnętrza to pewnie będę znał więcej szczegółów odnośnie ilości punktów.

 

Ale wolę już dziś mieć jakieś namiary i ceny, żeby nie tracić potem czasu:)

 

A odnośnie kabli to oczywiście, że wszelkie rady się przydadzą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Robin2

Shrekus

Ja dla elektryka płaciłem 20 zł za punkt w tamtym roku sama robocizna .Jak chcesz to mogę dać namiary.Zawsze to jakiś odnośnik .

 

Oczywiście poproszę. W notesiku jeszcze trochę miejsca na namiary jest:D

 

Wczoraj podliczyłemswoje dotychczasowe wydatki i ewentualnie to co mnie czeka... niepotrzebnie zepsułem sobie sobotni wieczór:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shrekus

Wczoraj podliczyłemswoje dotychczasowe wydatki i ewentualnie to co mnie czeka... niepotrzebnie zepsułem sobie sobotni wieczór

:-?

Oj tak tak

i jeszcze jak TAK

ja to ostatnio niechetnie wybiegam w przyszlosc dalej jak najblizsze dwa dni

i rodem z "Przeminelo z wiatrem "

jak będą potem problemy-to potem będę sie nimi martwic

póki co mam pod dostatkiem tych co sa na bieżąco

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

i od razu przepraszam bo pewnie bylo juz o tym pare razy

ale ja musze jeszcze dzis dac znac ,bo juz podpisalam umowe z hydraulikiem

ale cos mi nie pasi pare szczegółów

a kropla wieńczącą jest podlogowka

i tu mam prosbe

czy 2000zl za 20m2 podlogowki robocizna +materialy

to dobra cena czy jednak żadna atrakcja

prosze o szybka podpowiedz

bo jesli to nie jest OK to jeszcze moge zrezygnowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak dużo wspominamy ostatnio o cenach- na bieżąco prowadze dokładny kosztorys wszelkich poniesionych wydatków budowlanych - ceny materiałów, robocizny itp. Słowem zapisuję każdą złotówkę. Jezeli ktoś potrzebuje zaplanowac przyszłe wydatki albo porównać ze swoimi- chętnie udostępnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 2000zl za 20m2 podlogowki robocizna +materialy

to dobra cena czy jednak żadna atrakcja

 

Elzinia, moja podłogówka (40 m2) została wyceniona przez instalatora na 3580 + 7% VAT. W tej cenie kryją się wszystkie materiały (od styropianu po szafkę natynkową) i robocizna. Nie ma tu kosztu pompy cyrkulacyjnej- ona weszła w skład wyposażenia kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Dzieki

Robinie2 :D

wiec tak wychodzi jak podejrzewalam ze jest to cena srednia

a nie bynajmniej choćby zachęcająca

a propo

Skoro tak dużo wspominamy ostatnio o cenach- na bieżąco prowadze dokładny kosztorys wszelkich poniesionych wydatków budowlanych - ceny materiałów, robocizny itp. Słowem zapisuję każdą złotówkę. Jezeli ktoś potrzebuje zaplanowac przyszłe wydatki albo porównać ze swoimi- chętnie udostępnię.

ja ladnie poprosze :D

bardzo mi sie cos takiego przyda

bo juz pomalu zaczynam z lekka panikować

a majac jakieś odniesienie to juz łatwiej ocenić czy dryfuje w dobra strone czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...