Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

qrcze, za rok bym wziął, bo strasznie chcę mieć wilczurka, ale w mieszkaniu męczyć zwierza nie zamierzam:(

 

Już mam dach zadeskowany, więc już wiem jak będzie wyglądać cały domek:D

 

no a my już mamy pieska, Kapsel się zwie ;)

tak przypadkiem wyszło, jechaliśmy sobie w kierunku Białego i na wysokości lasów przed Czarną .... musiałem wstrzymać rydwan ... w celu no.. tego... ze tak powiem za potrzebą :oops:

no i podbiega do mnie radosny piesek, taki trochę kundel w stylu szczupłego wilczurka, owczarka, zwierz skacze, prosi, do mnie nie dotyka, jakby chciał zachować wymagany dystans, psiak młody ale już wyrośnięty (znaczy nie szczeniak), jednym słowem sympatyczne spotkanie :) a wygłodniały był niekiepsko i wychydzony i widać żespał już trochę w trawie a taki sympatyczny zwierz

no i stało się: mojej żonie żal serce ścisnął (czytaj pociekły łzy), no i nie ma bata po krótkiej dyskusji spod Wasilkowa trza było zawracać po pieska :)

w założeniu miał byc na budowę jako stróż anioł i wogóle ale ze się chyba budowa odwlecze to narazie zamieszkał z nami a w zasadzie obok nas bo dostał swój domek budą zwany (no, pierwsza budowa zaliczona, buda całkiem-całkiem wyszła ;) )

uff, na koniec sorry za rozległe wypociny ale tak jakoś się język rozwiązal a moze to przez prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Owszem, stawów tu nie brakuje, nawet jeden jest na mojej działce... :)

 

 

W tym tygodniu tematem nr 1 jest u mnie dach, a w zasadzie brak dachówki Braasa. :(

Może znacie dobre adresy, gdzie mogę ją dostać?

 

No ja też brałem z Super Dachu, ale to jeszcze na początku roku. Aż dziw, że jeszcze czegoś brakuje.

 

Poniżej masz adresy oficjalnych dystrybutorów Braasa w Białymstoku i w pozostałej części województwa. Może ktoś z nich coś będzie miał. A jak nie to zostaje Ci latanie po wszelkiego rodzaju hurtowniach

 

Białystok

AKCESS STAROSTA I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA

ul. Radzymińska 14,

15-863, Białystok

 

 

Białystok

KAMIR PHU SP. Z O.O.

ul. Serwisowa 8,

15-620, Białystok

085 662 61 52

085 662 61 52

 

 

Białystok

PPHU KAMIR MIROSŁAW LEBIEDZIŃSKI

ul. Ciołkowskiego 171,

15-501, Białystok

085 743 73 26

085 743 73 26

 

 

Białystok

SUPER DACH SPÓŁKA JAWNA MIASTKOWSKI/ZIMNOCH

ul. Hetmańska 38a,

15-727, Białystok

085 651 09 68

085 651 09 68

 

Łomża

"PHU DOMAX STANISŁAW DŁUGOZIMA"

ul. Al. Legionów 120,

18-400, Łomża

086 219 90 40

086 219 90 40

 

Łomża

"PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-HANDLOWE PROBUD - WIES

ul. Gen. J. Bema,

18-400, Łomża

086 218 82 88

086 218 82 88

 

 

Suwałki

P.P.H. IMBUD RYSZARD GÓRAL

ul. M. Buczka 100

16-400, Suwałki

087 566 37 42

087 566 37 42

 

Augustów

DACH KOMPLEX GRAŻYNA BARTOSZEWICZ

ul. Turystyczna 18,

16-300, Augustów

087 644 30 88

087 644 30 88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Panowie za dobre adresy! Skorzystam na pewno.

 

A sytuacja wygląda tak: Kamir ma na stanie, ale z każdym tygodniem cena rośnie :evil:

Domax ma blach do wyboru do koloru, ale na dachówke trzeba czekać ok 3 miechy i nie wiadomo w jakiej cenie bedzie.

Euronit dla mnie mógł by być, ale wykonawca coś mi kręci nosem, że niby "mało wymiarowy", "gorzszy do układania" itp... :-?

 

A może pamietacie ceny za robocizne przy układaniu waszych dachów? Bo facet niby jest konkretny (firma Promodach, ktos zna?), ale mam metlik w głowie od tych wycen!!! Bo każda jest diametralnie różna, na ten sam materiał i prace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie euronit gorszy do układania ,niewymiarowy :o ,a z której planety on pochodzi.Zapraszam Cię mikazuu do siebie mam euronit ,a póżniej do sąsiada obok on ma brassa ,ciekawe czy zobaczysz różnicę.

Hurtownie najczęściej podają cenę za całość dachu bez podania konkretnych ilości i nie zawsze najniższa oferta jest najlepsza.Najlepiej niech to będzie całość + cena za każdy element .Przykładowo cena za gąsior ,dachówkę skrajną ,dachówkę podstawową,dachówki wentylacyjne ,blachę na obróbkę ,grzebienie i takie tam. Wtedy możesz porównać cenę.

 

Co do ekipy to ja płaciłem w tamtym roku 29 zł za metr całość( rynny ,dachówka ,obróbka ,okna) ,podobno w tym roku cena kształtuje się w okolicy 35 zł za metr.

Kolega ma teraz ekipę ,mówił coś o cenie poniżej 30 zł,jutro postaram się dowiedzieć czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pamietacie ceny za robocizne przy układaniu waszych dachów? Bo facet niby jest konkretny (firma Promodach, ktos zna?), ale mam metlik w głowie od tych wycen!!! Bo każda jest diametralnie różna, na ten sam materiał i prace!

 

Mikazuu,

w moim kosztorysie było dokładne wyliczenie kosztów robocizny z podziałem na poszczególne prace.

 

Co do Braasa- mój dekarz (wysyłałem Ci dane na priv) bazuje na tej dachówce- porozmawiaj z nim, myślę że załatwi co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :cry:

 

Czy ktoś ma pomysł na NIEDROGIE ogrodzenie.

 

Wczoraj dostałem ofertę na ogrodzenie:

- wylanie fundamentu

- wstawienie słupków i poprzeczek

- sztachetki 1,3 m pomalowane

 

Za komplet z robocizną 290 PLN metr bierzący :o

 

Suma mnie dobiła. 290PLN x ilość metrów ok 100, a to przecież bez bramy - za taką kasę można kupić niezły samochód :evil:

 

Jeśli ktoś może, niech pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :cry:

 

Czy ktoś ma pomysł na NIEDROGIE ogrodzenie.

 

Wczoraj dostałem ofertę na ogrodzenie:

- wylanie fundamentu

- wstawienie słupków i poprzeczek

- sztachetki 1,3 m pomalowane

 

Za komplet z robocizną 290 PLN metr bierzący :o

 

Suma mnie dobiła. 290PLN x ilość metrów ok 100, a to przecież bez bramy - za taką kasę można kupić niezły samochód :evil:

 

Jeśli ktoś może, niech pomoże.

 

No przy tej cenie to ja bym zrobił sam.

RobSto cena w moim przekonaiu kosmiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tam ;) pochwalę się ;)

od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem decyzji o pozwolniu na budowę

teraz tylko świnkę-skarbonkę rozbić.... choroba, tylko gdzieś się zapodziała ;)

w sumie gładko poszło, ze trzy tygodnie adaptacja gotowca i dwa tygodnie oczekiwania na pozwolenie to chyba nie za długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :cry:

 

Czy ktoś ma pomysł na NIEDROGIE ogrodzenie.

 

Wczoraj dostałem ofertę na ogrodzenie:

- wylanie fundamentu

- wstawienie słupków i poprzeczek

- sztachetki 1,3 m pomalowane

 

Za komplet z robocizną 290 PLN metr bierzący :o

 

Suma mnie dobiła. 290PLN x ilość metrów ok 100, a to przecież bez bramy - za taką kasę można kupić niezły samochód :evil:

 

Jeśli ktoś może, niech pomoże.

 

O qurczę co za cena! :o

Ja całkiem niedawno słyszałam o ok 250zł, ale to było za ogrodzenie robione z stali, tzn całe przęsła.

Podobnie jak CoolaTT, zrobiłabym sama... jakbym umiała :wink:

 

 

edde, w sytuacji jakiej obecnie sie znalazłeś, to jedna świnka skarbonka moze być za mało :D :wink:

A jaki projekt wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy :cry:

 

- wylanie fundamentu

- wstawienie słupków i poprzeczek

- sztachetki 1,3 m pomalowane

 

Za komplet z robocizną 290 PLN metr bierzący :o

 

Suma mnie dobiła. 290PLN x ilość metrów ok 100, a to przecież bez bramy - za taką kasę można kupić niezły samochód :evil:

 

Jeśli ktoś może, niech pomoże.

 

Ja zrobiłem coś takiego /a raczej ciągle robię popołudniami/ będzie to koszt ok 5000 pln za 200m bieżących - już z bramą uchylną /tyle, że na razie bez automatyki/.

 

http://images26.fotosik.pl/68/53b8ee3a459dcf82m.jpg

 

Nie każdemu sie podoba, ale cena o której piszesz to naprawdę szok.

Jak możesz to powiedz mi z czego miałyby być te słubki, poprzeczki i jak szeroki miłby być fundament? Dla mnie mówię - paranoja - cena z kosmosu.

 

RobSto - chętnie zrobię Ci taki płot za 250 od metra, pisz trylko kiedy biorę urlop od razu... :) a tak poważnie cena szokująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu sie podoba, ale cena o której piszesz to naprawdę szok.

Jak możesz to powiedz mi z czego miałyby być te słubki, poprzeczki i jak szeroki miłby być fundament? Dla mnie mówię - paranoja - cena z kosmosu.

 

RobSto - chętnie zrobię Ci taki płot za 250 od metra, pisz trylko kiedy biorę urlop od razu... :) a tak poważnie cena szokująca

 

Nawet nie wiem z czego słupki i poprzeczki czy jaka grubość fundamentu - po cenie nie miałem za wiele pytań :-?

 

edde - GRATULKI

 

Teraz się zacznie - POWODZENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszokowany ceną fundamentu postanowiłem raz jeszcze przeliczyć koszta, które jakiś złodziej przedstawił RobSto:

 

Przyjąłem fundament o szerokości 30 cm, wysokości 40 cm i długości 100 m. Jakby nie licząc wychodzi to 12m3 betonu, przyjąłem B15 - 2844 pln

 

Deski na szlunek do tego fundamentu jakieś 3m3 - maksymalnie 1500 pln

 

Słupki metalowe tzw. profil zamknięty długości 1,5 m, potrzeba 40 sztuk - cena 40 pln za sztukę - 1600 pln

 

Poprzeczki drewniane - katówka 6cm x 8cm długość w sumie 200 mb - co stanowi 0,96 m3 drewna x cena 700 m3 - 672 pln

 

Sztachety drewniane wys 1,3m po 3 pln/sztuka - 20 sztuk na przęsło/ 2,5 m długości/ - 60 pln przęsło - w sumie 2400 pln

 

Farba woskowa z najwyższej półki Altaxin woskowy do dwukrotnego pokrycia 200 m2 powierzchni - 8 puszek x 68 pln za puszkę - 544pln

 

Śruby, wkręty, żyłki, papier ścierny i inne tego typu pierdoły oraz drobnostki które mogłem pominąć to kolejne 300 pln.

 

W sumie wychodzi mi 9860 brutto, czyli spokojnie możnaby to zaokrąglić do 10 000 pln. Oczywiście trzeba doliczyć jescze własną pracę itd.

 

Czyli jakiś złodziej chciałby zarobić na tym 19 000 pln w miesiąc?? - nie wiem ile wy zarabiacie, al ja zarabim dużo mniej. Wiecie jaka to jest dniówka przy 4 tygodniach - 1187 za samą robotę.

 

Powiem szczerze - 4 tygodnie po 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku to w moim przekoaniu zbyt wiele czasu na zrobienie takiego ogrodzenia - sądzę że wystarczyłyby 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...