Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie każdemu sie podoba, ale cena o której piszesz to naprawdę szok.

Jak możesz to powiedz mi z czego miałyby być te słubki, poprzeczki i jak szeroki miłby być fundament? Dla mnie mówię - paranoja - cena z kosmosu.

 

RobSto - chętnie zrobię Ci taki płot za 250 od metra, pisz trylko kiedy biorę urlop od razu... :) a tak poważnie cena szokująca

 

Nawet nie wiem z czego słupki i poprzeczki czy jaka grubość fundamentu - po cenie nie miałem za wiele pytań :-?

 

edde - GRATULKI

 

Teraz się zacznie - POWODZENIA :D

 

 

Może szachetki z dębu i fundament na 1,2 m w głąb to wtedy cena jest dobra. :wink:

Tak jak napisał CoolaTT materiały to ok 10 tys. ,a robocizna to 40 zł/mb za zrobienie fundamentu i wstawienie profili.

Nie wiem ile kosztuje malowanie i przykręcanie sztachet ,ale to może zrobiłbyś sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

edde, w sytuacji jakiej obecnie sie znalazłeś, to jedna świnka skarbonka moze być za mało :D :wink:

A jaki projekt wybrałeś?

 

też mi się wydaje, że musi to być porządna świnia ;)

a tak serio to może się na papierkach ten rok zakończyć, bo kasa która miała być na rozpoczecie budowy pójdzie w chyba w inwestycje, ale za to moze w przyszłym roku będzie szybciej

a projekt to

Dom w tamaryszkach 2 w lustraznym odbiciu

z poszerzonym garażem i pełnym podpiwniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geotechicznie nie, wywiad środowiskowy zrobiłem, wyszło ok, sąsiedzi z trzech stron maja piwnice i żadnych problemów, grunt wygląda też ok

mysleliśmy o geotechniku ale zrezygnowaliśmy, jakoś wszyscy znający te gleby i okolice nam odradzali "wyrzucanie pieniędzy w błoto", włącznie z naszym projektantem, miejscowym człowiekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był wczoraj na Biesiadzie Miodowej w Tykocinie?

 

Ja byłam i bardzo sobie chwalę.

Miodów pysznych dostatek, ciekawych ludzi także, a przedpremiera "U Pana Boga w ogródku" doskonała! Było co oglądać! I z czego sie posmiać. :D

 

 

edde, ładny projekt wybrałeś. Podoba mi sie zwłaszcza romieszczenie parteru. Z piwnicą i wiekszym garażem będziesz miał dom "słusznych rozmiarów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego dachu.... polecony dekarz moze i mój dach będzie krył?

W każdym razie jestem umówiona na konkretną rozmowę.

 

Thx Długi Rufus za lekcje pogladową na Twojej budowie! :)

Miło było poznać.

Mi też było miło ,niezłe z was luzaki :D

 

:D :D :D

 

...była kiedyś taka piosenka...

... czas nas uczy pogody...

może to o nas? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edde, ładny projekt wybrałeś. Podoba mi sie zwłaszcza romieszczenie parteru. Z piwnicą i wiekszym garażem będziesz miał dom "słusznych rozmiarów".

no wielkie dzięki za słowa pocieszenia, bo im dłużej na projekt patrzę tym więcej mam wątpliwośći (choć wciąż mi się podoba)

parter troszkę tez zmieniliśmy: w związku z tym że jest piwnica zlikwidowaliśmy skłądówkę przy kuchni, przesuwając ściankę działową na rzecz ciut większej kuchni i miejsca na szafę z lewej wiatrołapu, w którym prawa ścian też niecoo przesunięta na rzecz nieco większej łazienki, pełną ścianę pomiędzy kuchnią a salonem zamieniliśmy na ścianę "dziurawą ;) , poza tym zmiana lokalizacji komina od pieca c.o., wrzuciłby skan ale chwilowo skanera brak ;( a czasu jeszcze bardziej :(

no i projektant namówił nas przy poszerzeniu garażu na poszerzenie też bramy garażowej (w świetle otworu z wym. 240 na wymiar 270), jak myślicie, dobre posunięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i projektant namówił nas przy poszerzeniu garażu na poszerzenie też bramy garażowej (w świetle otworu z wym. 240 na wymiar 270), jak myślicie, dobre posunięcie?

 

tylko sprawdz czy to typowy wymiar bramy, bo za nietypowy dopłacisz ok 30% wiecej kasy

 

W moim przekonaniu to potężna brama. taki typowy rozmiar to 215x240.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim przekonaniu to potężna brama. taki typowy rozmiar to 215x240.

 

czy ja wiem czy poteżna, jest tylko 30 cm szersza niż najpopularniejsza 240

a jaki komfort małżonka bedzie miała wjeżdzając swoim passatem do garażu !

pasek ma 175 cm szerokości, brama typowa 240 ma szerokość 237 (240 to otwór w ścianie) minus ok 17 czm na ramę to mamy ok 220 czm szerokości "wjazdu" co daje 45 cm luzu czyli ok 20 cm na stronie pomiędzy autem a ramą bramy, ja niemówię ze to mało, w tej chwili mój garaż ma węższą bramę i się mieszczę, ale jeśli mogę mieć lepiej to czemu nie?

 

no i jak pissałem uzgodnone ma z architektem-projektantem który tę zmianę robił a który będzie też kierbudem że gdbym chciał zmienić decyzję zawsze mozemy otwór zawęzić do 240, tyle ze belka żelbetowa zostanie szersza ale to przecież żaden problem

 

co do tempa, z papierami poszło gładko i szybko, budowanie poza wielkimi aglomeracjami ma jednak swoje zalety, ale chyba do wyścigu z kolegami nie stanę, tak jak pisałem juz chyba prace budowlane odłozymy do wiosny a to z prozaicznej przyczyna która zwie się "goówka", niestety to co miało być na stan "0" zostanie przesunięte na inne cele ;( , no ale do zimy jeszcze trochę i może coś się uda wyskrobać i może coś jednak będzie, narazie trzeba chuba uwiecznić na fotosiku działeczkę w stanie dziewiczym bo potem będzie "po ptokach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako że właśnie się zarejestrowałem chciałem pozdrowić użytkowników forum.

Buduję dom w Białymstoku i od czasu do czasu będę szukał pomocy na forum, jak też postaram się pomóc w miarę moich skromnych możliwości

pozdrawiam

 

 

Witaj w grupie EoPS, zaglądaj tu w miarę często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe przyjęcie :)

Myślę że będę zaglądał w miarę często bo w dzisiejszych dziwnych czasach to inwestor musi lepiej znać się na zasadach budowania niż wykonawca :( .

Smutne to ale spotkałem takich "fachowców" wciskających taki kit że trudno było się nie denerwować.

 

Dom kupiłem już w stanie surowym zamkniętym więc sporo kłopotów już za mną, a o sporej ich części pewnie jeszcze nie wiem :)

 

Jednak to strasznie fajne uczucie jak człowiek jest na SWOJEJ działce i wchodzi do SWOJEGO domu - mimo że jeszcze w trakcie budowy :D

 

Właśnie jestem na etapie rozkładania całej hydrauliki. Po zakończeniu opisze wrażenia i ewentualnie polecę (lub nie) firmę.

 

Pozrdawiam

N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...