Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hydraulika no ...własnie

skoro jestesmy przy tym temacie

to czy możecie ocenić czy robocizna za polozenie wod-kan

z kuciem w scianach tak ok.40zl/punkt

gdzie za punkt jest liczone kazde podejscie np. woda ciepla; zimna;podejscie kanalizacyjne

wiec za np.prysznic wychodzi 120zl

kurcze w sumie juz sie zgodzilam i teraz pozostalo miec nadzieje ze nie przeolace zbyt duzo :roll: moze macie dosc swieze porownanie to prosze o ocene czy to duzo czy malo

bo tak poza tym to panowie sa super w porownaniu z murazami :cry:

pracowici fachowi i bez zaliczkowi(w trakcie roboty tylko oplaca sie faktury za przywożone na miejsce większe sprzęty np. piec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

hej

dawno nie odzywałam sie , bo i pisac nie ma oczym ;-). Moja budowa jak narazie stoi , fundament gotowy , ale fachowcy od drewna sie opóźniają, podobno w połowie września uda im sie wejśc , więc bede cierpliwie czekać.

W tym czasie mysle nad zagospodarowaniem działki , i tu moje pytanie do grupy czy ktoś z was ma bądz robi przydomową oczyszczalnie ścieków, jeśli tak to jaką powierzchnie u was zajmuje drenaż i czy coś mozna na tym posadzić ?

A wracając do wcześniejszch wątków na temat psów , to zapraszam na moją stronke.

http://www.sabina.studioonline.pl

Pozdrawiam wszystkich "starych" i nowo przybyłych

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydraulika no ...własnie

skoro jestesmy przy tym temacie

to czy możecie ocenić czy robocizna za polozenie wod-kan

z kuciem w scianach tak ok.40zl/punkt

 

szczerze mówiąc nie wiem, ja sie umówiłem na całość - wod-kan + co.

gdzie cena materiałów wg projektu to ok 85% wartości, razem z piecem na ekogroszek i wkładem kominkowym. Robota to 15% całej ceny. Ceny na razie orientacyjne bo jak stwierdziliśmy projekt projektem a w trakcie coś może wyskoczyć.

 

Tak jak obiecałem dam znać po zakończeniu i rozliczeniu prac.

 

Właśnie zamontowałem drzwi balkonowe - z poprzednimi był problem. Wg projektu pod estrych idzie 10 cm styropianu i tak sa przygotowane schody, gniazdka itp, ale drzwi na taras 2,29 wysokości sie nie otworzą :o bo nadproże lane pod 2,19.

Na szczęście drzwi dostałem, ale bez montażu na ten termin. Koniecznie chciałem wymienić je przed posadzkarzami, potem byłoby sporo komplikacji.

 

Moją budowę zaczął odwiedzać miły pan, który szuka mojego majstra - schrzanił coś 3 lata temu i wymiguje się od poprawek. Zaczynam się bać, nie wiem czy nie zaczynać szukać dziur w całym :)

 

Dzięki forum udało mi sie znaleźć geodetę, który nie marudził że takich małych zleceń to on nie bierze - jeszcze raz dzięki Rachela.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dawno nie odzywałam sie , bo i pisac nie ma oczym ;-). Moja budowa jak narazie stoi , fundament gotowy , ale fachowcy od drewna sie opóźniają, podobno w połowie września uda im sie wejśc , więc bede cierpliwie czekać.

W tym czasie mysle nad zagospodarowaniem działki , i tu moje pytanie do grupy czy ktoś z was ma bądz robi przydomową oczyszczalnie ścieków, jeśli tak to jaką powierzchnie u was zajmuje drenaż i czy coś mozna na tym posadzić ?

A wracając do wcześniejszch wątków na temat psów , to zapraszam na moją stronke.

http://www.sabina.studioonline.pl

Pozdrawiam wszystkich "starych" i nowo przybyłych

Ula

Ja mam ,ale niestety bez drenażu ,miałem za mało miejsca na działce.Moja oczyszczalnia zajmuje ok 5 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym czasie mysle nad zagospodarowaniem działki , i tu moje pytanie do grupy czy ktoś z was ma bądz robi przydomową oczyszczalnie ścieków, jeśli tak to jaką powierzchnie u was zajmuje drenaż i czy coś mozna na tym posadzić ?

 

Ula

 

Ja jeszcze jestem "przed", ale moja sąsiadka ma i mówiła, że nie można na tym miejscu sadzić roślin, drzew z dużym systemem korzeniowym. Ma wiec nasadzonych kilka berberysów i jakieś drobniejsze iglaki, resztę zajmuje trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też mysłam ze nic dużego tam nie posadze, a moze wiesz ile terenu działki trzeba przeznaczyć pod rozprowadzenie drenażu, działkę mam sporą , bo 3000 tys metrów , ale jakos jak zaczełam planować , co gdzie bedzie to skurczyła sie ;-))

 

A może oczyszczalnia biologiczna bez drenażu, za to z wodą do podlewania kwiatów i trawnika?

polecam stronę:

http://www.izo-term.com.pl/oczyszczalnie_sciekow.htm

sam myślę o czymś takim ze względu na płytkie wody gruntowe w Zawadach.

Niestety koszty są dosyć wysokie (około 10 kilo zl) więc postanowiłem rozbić je na dwa etapy - najpierw betonowe szczelne szambo, które potem posłuży za pierwszy zbiornik oczyszczalni. Potem reszta z wykonaniem własnymi siłami jak już będę miał czas myśleć o czymś takim.

co z tego wyjdzie i tak okaże się później :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was ma bądz robi przydomową oczyszczalnie ścieków, jeśli tak to jaką powierzchnie u was zajmuje drenaż i czy coś mozna na tym posadzić ?

 

Urszulla,

 

własnie jestem po rozmowach z dwoma ekipami od oczyszczalni. W projekcie miałem szambo a za dwa lata kanalizacja ale przeraża mnie wizja regularnych wizyt szambowozu więc pomyslałem o oczyszczalni. I co?- ano najtansza oferta to 6 tys (oczyszczalnia z drenażem), pozostałe w granicach 8-10 tys. Chyba więc pozostanę przy szambie, bo już je zrobiłem choć przy oczyszczalni miałem je wykorzystać jako zbiornik na deszczówkę.

Potwierdzam to, co pisała Mikazuu- na drenażu moze rosnąć trawka albo coś bez większych korzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janrenovate

40zł za punkt,taniocha,cheap jak to mawiaja starożytni hamerykanie

Dzięx

:D

choc mi to wychodzi calkiem duuzo bo za wod-kan +c.o.

zabulę tak ok.26 000 zl waw az sie sama przrazilam jak to wreszcie zsumowalam a najgorsze jest to ze robocizny niby nie duzo tylko te materialy

chrrrrr.... :evil: tak drogo wychodza

coz ale to i tak pikus w poronaniu do stropu

i juz nie zaluje ze nie buduje od podstaw

knstruktor co mi robil projekt na dobudowke na tarasie

machnal sie i zle policzyl odleglosci miedzy scianami

i teraz dwuteowniki nie pasuja

trzeba sztukować :cry:

no poprostu załamka a zgadnijcie kto oczywiście w suma summarum jest winien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Nadszedł czas, zapadlą decyzja o tym iż chcemy w następnym roku zacząć budowę. Szukam więc dobrego architekta w Białymstoku lub okolicach. Chcę aby to był architekt, który umie podpowiedzieć, doradzić czyli taki który kocha swój fach. Nie chcę mieć do czynienia z tymi, którzy wszystko robią jak im zagrasz. Przecież nie wszystko wiem na temat projektów. Jeżeli znacie takich fachowców to proszę o dane kontaktowe. Może być na forum, wtedy będą dodatkowe informacje lub na maila [email protected]

A czy Wy korzystaliście z gotowych projektów czy z uslug architekta??

łiczę na Waszą pomoc.

Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wy korzystaliście z gotowych projektów czy z uslug architekta??

łiczę na Waszą pomoc.

Gośka

 

Witaj

ja jestem bardzo zadowolona z mojego architekta , więc mogę ci przesłać namiary , co zaraz uczynię ;-)

na początku zamierzaliśmy skorzystać z gotowego projektu , później po przemysleniach stwierdziliśmy ze dom bedzie za mały , bo jak juz sie buduje to nie po to zeby sie gnieździć. Więc po dość długich poszukiwaniach znaleźliśmy architekta, a on przekonał nas żeby nie przerabiac projektu tylko zrobic nowy . Owszem cena nowego projektu była wyższa od przeróbki ale nie duzo , w sumie wyniosło nas to 6000 tys. Wczesniej archtekci proponowali nam cene od 9 tys do 7 tys.

Dom zaprojektował dokładnie tak jak chcielismy , hhm mam nadzieje , bo tak naprawde to dopiero sprawdzi sie w "praniu". Był z stałym kontakcie z naszą ekipą wykonawczą (budujemy z bala więc jest to bardzo wskazane) i co ważne dotrzymał terminu ;-) i jest cały czas do naszej dyspozycji

Pozdrawiam

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dom kupiłem już w stanie surowym zamkniętym więc sporo kłopotów już za mną, a o sporej ich części pewnie jeszcze nie wiem :)

 

 

EpoPS a w którym miejscu kupiłeś ten dom?? może będziemy sąsiadami 8)

 

Moją budowę zaczął odwiedzać miły pan, który szuka mojego majstra - schrzanił coś 3 lata temu i wymiguje się od poprawek. Zaczynam się bać, nie wiem czy nie zaczynać szukać dziur w całym

a kto budował Twój dom - bo może i ja mam się martwić

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrekus,

 

kogo wybrałeś do dachu?

 

Super Dach, tyle że wybrałem sobie dekarza (na szczęście współpracuje z nimi) i sam się z nim dogadałem na robociznę, a tylko fakturę na całość biorę od nich, żeby 7% było.

No i mam cenę dachówki z zeszłego roku :)

 

Czy już się chwaliłem, że mam okna?? :D

 

P.S. Kiedyś naprawdę pochwalę się zdjęciami, obiecuję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wy korzystaliście z gotowych projektów czy z uslug architekta??

łiczę na Waszą pomoc.

Gośka

 

Ja również korzystałem z architekta i tworzyliśmy z żoną nasz domek od podstaw. Polecam, bo to świetna zabawa i duża frajda:)

No i nigdzie nie ma drugiego takiego domku :roll:

Sprawa tania nie jest, bo w sumie wyszło nam 7 tys. (ale przynajmniej nie musieliśmy zbytnio załatwiać papierków w urzędach).

Mam tylko jedną radę. Pilnuj metrów, bo my chcieliśmy jakiś mały domek, ale tu się dorzuciło metr, tam metr i wyszło sporo (chociaż ja wcale tego nie żałuję-inaczej moja świnka-skarbonka:( )

Oczywiście architekt cały czas był do dyspozycji mojej i wykonawcy (chociaż potrzebny był "tylko" dwa czy trzy razy).

 

Namiary wysłałem na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...