Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja to oprócz takich fajnych pajączkow, pszczol i innych ciekawych zwierzątek wczoraj mialam nalot na moją dzialke przez..... świnie sąsiada. Byłam bardzo zdziwiona, że po mojej pięknej trawce, nad ktorą tyle czasu spędzilam, ręcznie wyrywając chwasty, potem siejąc nasiona i pilnując aby trawnik byl piękny biegają takie oto zwierzęta. Oczywiście wtakiej chwili nie mogłam znaleźć aparatu a bym Wam pokazala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wildek,

 

rozumiem, że zaczynasz budowę i potrzebujesz materiałów na stan surowy?

 

Ja brałem z Genbudu na Dojlidach, podpisaliśmy umowę trójstronną pomiedzy nimi, wykonawcą i mną. Wykonawca na ich zlecenie budował mi stan surowy z ich materiałów w związku z tym prawie całość została objęta 7% VATem. Dostałem dobre ceny, bo troche sie targowałem. Dach robiłem z materiałów kupionych w Kamirze na Ciołkowskiego, tez dostałem dobre ceny- najlepsze spośród innych ofert.

 

Napisz, gdzie i z czego budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowac zamierzam w okolicach Suprasla. Material to u-220 lub suporex. Ceny jakie mi podano gdy odwiedzalem hurtownie, okolice Ciolkowskiego, byly takie same u wszystkich: u-220 - 6,10 brutto, suporex 12,50 brutto. Zastanawiam sie czy to jakas zmowa cenowa czy co? No i gora 5% rabatu - nawet gdy zamierzalem brac materialy na caly dom. Zadnej elastycznosci pod tym wzgledem. Dlatego wlasnie pytam o wasze doswiadczenia, bo macie juz to za soba. Dziekuje za wiecej informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

EpoPS a w którym miejscu kupiłeś ten dom?? może będziemy sąsiadami 8)

 

 

pozdrawiam

 

Darqx - Jestesmy sasiadami czy nie? Zawsze miło poznawać nowych ludzi, tym bardziej sąsiadów :)

 

Hydraulicy położyli instalacje i podciągneli rurę ze studni do kotłowni, jutro wchodzą posadzkarze.

 

Pytanie: czy 17 zł za metr szpachlowania z malowaniem tynku cementowego , oraz 15zł regipsów - to dużo, mało, czy normalnie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBIN2

To byly naprawdę świenie. Uwierz mi, że wolalabym zobaczyć krulika, no chyba, że te świenie znalazly by u mnie trufle to mogą sobie pochodzić.( naszczęście już ich nie ma) Ten obrazek pod moim nickeim to dzięki Tobie mam. Wielkie dzięki. Obrazek przedstawia zachód Slońca jaki sfotografowalam u siebie na dzialce latem.

Pozdrawiam Gocha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy 17 zł za metr szpachlowania z malowaniem tynku cementowego , oraz 15zł regipsów - to dużo, mało, czy normalnie?

 

pozdrawiam

 

U mnie chłopaki szpachlują i malują po tynku i regipsie po 15 zł. Z tego co wiem to tanio. Jak szukałem jeszcze niedawno dostawałem oferty od 18 do 25 zł za metr (25 z ich materiałem).

Sumując - cena nie jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu "co można na swej działce odkryć / zobaczyć" to ja donosze, że dzis telewizja mnie czegoś nauczyła.... :o

 

Dzięki programowi ogrodniczemu odkryłam, że mam na skalniaku jeżówkę (inaczej Echinacea). Piękny kwiat, z którego można robić nalewkę na grypę i przeziębienia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowac zamierzam w okolicach Suprasla. Material to u-220 lub suporex. Ceny jakie mi podano gdy odwiedzalem hurtownie, okolice Ciolkowskiego, byly takie same u wszystkich: u-220 - 6,10 brutto, suporex 12,50 brutto. Zastanawiam sie czy to jakas zmowa cenowa czy co? No i gora 5% rabatu - nawet gdy zamierzalem brac materialy na caly dom. Zadnej elastycznosci pod tym wzgledem. Dlatego wlasnie pytam o wasze doswiadczenia, bo macie juz to za soba. Dziekuje za wiecej informacji.

 

Znam to z autopsji.

To chyba najgorszy rok do budowania! :-?

 

Do tej pory, najlepsza jakość obsługi była dla mnie w Silikatach. Kilka razy nawet udzielono mi tam rabatu, bez inicjatywy z mojej strony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkryłam, że mam na skalniaku jeżówkę (inaczej Echinacea). Piękny kwiat, z którego można robić nalewkę na grypę i przeziębienia. :)

 

aaa... jak naleweczka to ja się piszę ;)

mniam...

 

Hmmm, Robin ale to na gardło ma tylko działać.... podobno :wink: :)

A na inne stany zamierzam zrobić nalewke z pigwy, bo już jej owoce nadają sie do zbioru. To dopiero będzie mniam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

czy ktoś z Was układał (lub w niedalekiej przyszłości zamierza) polbruk?

Jaka jest cena takiej usługi?

 

Dostałem propozycję:

- kostka szara- 80 zł/m2

- kostka w kolorze- 85 zł/m2

- krawężnik- 50 zł/mb

 

koszty z robocizną, kostka 8 cm.

Czy to dobra cena?

 

prosze o info.

 

Krawężnik 50zł/mb - chyba 5 zł/mb (chyba że to naprawdę krawężnik a nie obrzeże) :lol:

Co do pozostałych cen to są na dzisiejsze czasy w normie ( zakładam, że polbruk z Hryniewicz).

U mnie fachowiec układał w lipcu po 23 zł/m2 z moimi materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

muszę się pochwalić: mam posadzki!!!!!!

:):):)

 

Martwi mnie tylko, że teraz będzie mały przestój i oczekiwanie na wolną chwilę glazurnika i malarza.

 

mogę polecić firmę od posadzek jak ktoś reflektuje. Są słowni, efekty mi się podobają (zastrzegam że nie jestem fachowcem), i są niedrodzy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, teraz napiszę coś za co już się wstydzę:(

 

Chciałbym sobie ułożyć kawałek podłogi z panela, ale nigdy tego nie robiłem:(

 

Czy ktoś mógłby mnie oświecić jak to zrobić? Znaczy co warto dać pod (panele będę układał na deskach, bo to ma być na strychu i dlatego w ogóle jestem gotów się na to porwać:) ) i jakie panele układają się najłatwiej (o ile są jakieś rodzaje:) ) No i w ogóle wszystko w tym temacie:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...