Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witka po dłuzszej przerwie niepisania na forum (nipisania nie oznacza nieobecności, temat obserwowany i na bieżąco czytany, tylko gdy nie mam nic konkretnego do powiedzenia to się nie wypowiadam, taki agent-śpioch ze mnie :)

 

a jako że przyszła pora na telesfora, tzn na zakupy to może dysponujecie namiarami firm z tanimi materiałami konstrukcyjnymi, a w szczególności stalą i suporexem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie co myslicie z wlasnego doswiadczenia jak jest lepiej wziasc firme zaplacic wiecej i zapomniec o szukaniu materialow, czy lepiej jednak budowac systemem gospodarczym- tanszym ale bardziej pracochlonnym?????

 

Po pierwsze - Witam na forum :wink:

 

Po drugie - w przeciwieństwie do shrekusa wybrałem firmę do stanu deweloperskiego. Znalazłem firmę której mogłem zaufać (widziałem ich poprzednie budowy) i zaryzykowałem. Plusem tego rozwiązania jest to że nie musiałem poświęcać DUŻO czasu na budowę. Doceniłem to, gdy musiałem sie wziąść za wykończeniówkę. Zgrywanie kolejnych ekip to koszmar. Ten jeszcze nie może, tamten wogółe nie przyjdzie -tragedia. Bieganie za każdą śróbką lub workiem z klejem :-? - a zarabiać na budowę też trzeba mieć czas. Doba zrobiła się mi krótka. Firama ma swoje brygady i kończąc jeden etap ustawia już następną i nie ma na kogo zwalać że poprzedni etap ktoś spartolił - i to są plusy mojego rozwiązania. Medtoda shrekusa też ma plusy (napewno może być tańsza) - więc trzeba się głboko zastanowić co w NASZYM przypadku jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pisałem parę postów wcześniej o tym że zamierzam kupić działkę w Niewodnicy Kościelnej. Sytuacja przedstawia się w ten sposób, że wystąpiliśmy wraz z właścicelem działki o warunki zabudowy i po otrzymaniu pozytywnej decyzji mieliśmy sfinalizować transakcję. W odpowiedzi z gminy, właściciel działki otrzymał pismo, w którym było napisane że rada gminy podjęła decyzję o przygotowaniu plany zagospodarowania przestrzennego terenu dla części Niewodnicy Kościelnej i że ta akurta działka została objęta tym przyszłym planem, w związku w czym wydanie decyzji o warunkach zabudowy może zostać wsztrzymane nawet na 12 miesięcy. Byłem w szoku jak zobaczyłem to pismo, właściciel działki zresztą też. Rada gminy była w dniu 29.11.2007, a pismo o warunki zabudowy wpłynęło 3.12.2007, czyli po decyzji o opracowywaniu PZP. Architekt w gminie twierdzi że te tereny na pewno będą przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, ale w tej chwili jest to działka rolna i sprzedający nie może sprzedać mniej niż 3000 mkw. Opracowaie PZP zajmie około roku (przetargi, opracowanie, ew. protesy i wnioski itp). Nie wiem czy da się coś z tym jeszcze zrobić, dodam że zarówno mi jak i sprzedającemu zależało na czasie. Z tego co wiem działki sąsiednie uzyskiwały WZ bardzo szybko i było to tylko formalność. Co zrobić z tym fantem? Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po dłuzszej przerwie niepisania na forum (nipisania nie oznacza nieobecności, temat obserwowany i na bieżąco czytany, tylko gdy nie mam nic konkretnego do powiedzenia to się nie wypowiadam, taki agent-śpioch ze mnie :)

 

...

 

:lol: witam w klubie 8)

 

no miło, miło, chociaż już kilka dobrych stron wcześniej (albo też kilka dobrych miesięcy temu) zostałem na forum uroczyście powitany, ale co tam, od przybytku głowa nie boli, zawsze to trochę ego podbudowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Opracowaie PZP zajmie około roku (przetargi, opracowanie, ew. protesy i wnioski itp). Nie wiem czy da się coś z tym jeszcze zrobić, dodam że zarówno mi jak i sprzedającemu zależało na czasie. Z tego co wiem działki sąsiednie uzyskiwały WZ bardzo szybko i było to tylko formalność. Co zrobić z tym fantem? Pzdr.

 

Podjechać, pochodzić i samemu sie zainteresować. Może ktoś coś w gminie doradzi.

 

Odnośnie tego co jest napisane pogrubionym drukiem - obawaim się, że rok to chyba pobożne życzenie - skłaniałbym się ku conajmniej 3 latom.

 

Szczerze to szukałbym działki w okolicy. A tą ewentualnia miał na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................Opracowaie PZP zajmie około roku (przetargi, opracowanie, ew. protesy i wnioski itp). Nie wiem czy da się coś z tym jeszcze zrobić, dodam że zarówno mi jak i sprzedającemu zależało na czasie. Z tego co wiem działki sąsiednie uzyskiwały WZ bardzo szybko i było to tylko formalność. Co zrobić z tym fantem? Pzdr.

 

Podjechać, pochodzić i samemu sie zainteresować. Może ktoś coś w gminie doradzi.

 

Odnośnie tego co jest napisane pogrubionym drukiem - obawaim się, że rok to chyba pobożne życzenie - skłaniałbym się ku conajmniej 3 latom.

 

Szczerze to szukałbym działki w okolicy. A tą ewentualnia miał na uwadze.

 

niestety, ale też tak uważam,

proces ma prawo przejść w lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właściciel działki otrzymał pismo, w którym było napisane że rada gminy podjęła decyzję o przygotowaniu plany zagospodarowania przestrzennego terenu dla części Niewodnicy Kościelnej i że ta akurta działka została objęta tym przyszłym planem, w związku w czym wydanie decyzji o warunkach zabudowy może zostać wsztrzymane nawet na 12 miesięcy.

 

Przykro mi ale sprawa jest nie do ruszenia. Poszukaj sobie innej działki. Chyba że chcesz zacząć budować najwcześniej za kilka lat.

 

Zresztą na forum jest odpowiedni dział (brzmi coś jak prawo i dokumenty czy jakoś tak) i tam możesz się zapytać oskara. On się na tych sprawach dobrze zna to może Ci coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po dłuzszej przerwie niepisania na forum (nipisania nie oznacza nieobecności, temat obserwowany i na bieżąco czytany, tylko gdy nie mam nic konkretnego do powiedzenia to się nie wypowiadam, taki agent-śpioch ze mnie :)

 

...

 

:lol: witam w klubie 8)

 

no miło, miło, chociaż już kilka dobrych stron wcześniej (albo też kilka dobrych miesięcy temu) zostałem na forum uroczyście powitany, ale co tam, od przybytku głowa nie boli, zawsze to trochę ego podbudowane :wink:

 

Klub Sympatyków Tajnego Śledzenia Wątków Forum Muratora 8) :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właściciel działki otrzymał pismo, w którym było napisane że rada gminy podjęła decyzję o przygotowaniu plany zagospodarowania przestrzennego terenu dla części Niewodnicy Kościelnej i że ta akurta działka została objęta tym przyszłym planem, w związku w czym wydanie decyzji o warunkach zabudowy może zostać wsztrzymane nawet na 12 miesięcy.

 

Przykro mi ale sprawa jest nie do ruszenia. Poszukaj sobie innej działki. Chyba że chcesz zacząć budować najwcześniej za kilka lat.

 

Zresztą na forum jest odpowiedni dział (brzmi coś jak prawo i dokumenty czy jakoś tak) i tam możesz się zapytać oskara. On się na tych sprawach dobrze zna to może Ci coś doradzi.

 

Zarzuciłem również ten temat w wątku Prawo i Finanse, zobaczymy co oskar odpowie. Dzięki zo odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po dłuzszej przerwie niepisania na forum (nipisania nie oznacza nieobecności, temat obserwowany i na bieżąco czytany, tylko gdy nie mam nic konkretnego do powiedzenia to się nie wypowiadam, taki agent-śpioch ze mnie :)

 

...

 

:lol: witam w klubie 8)

 

no miło, miło, chociaż już kilka dobrych stron wcześniej (albo też kilka dobrych miesięcy temu) zostałem na forum uroczyście powitany, ale co tam, od przybytku głowa nie boli, zawsze to trochę ego podbudowane :wink:

 

Klub Sympatyków Tajnego Śledzenia Wątków Forum Muratora 8) :lol: :wink:

 

hehe :lol:

dodałbym jeszcze:

Klub Sympatyków Tajnego Śledzenia Wątków Grupy Podlaskiej Forum Muratora 8)

i do tego miły i jak łatwo przyswajalny skrót: KSTŚWGPFM 8)

ktoś chce przynależeć? tak myślę może ogłosić jakiś casting...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Rob :D

Zostało życzyć Ci spokojnych Świąt :D

 

A ja w końcu podpisałam akt notarialny i jestem właścicielką kawałka ziemi w Fastach :D

Jakby ktoś chciał zostać moim sasiadem....to mogę dać namiar na fajną działke bliżej dzikich....przy asfalcie...uzbrojona . budowlana ,uzbrojona ,pow. okolo 1600m, "kształtna" cena za metr 110 zł...w pobliżu stoi kilka nowych domków...naprawdę godna zainteresowania :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...