Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

dom 170 m2 z garażem i poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, 2 lukarny, 2 kominy - 180 tys za stan surowy otwarty i więźba (robocizna+materiał) . Ekipa polecana, pewna. Myślicie że to dobra cena ?

 

Generalnie, nie jest bardzo wysoka, ale ja bym się potargowała o kilka tysięcy. Wtedy można brać. :)

 

A w moim odczuciu to dużo. Przeciez nie ma w tej cenie krycia dachu, ocieplenia itp. Chyba ze zarabiasz w zaleznosci od czasu który poswiecasz na prace czyli im wiecej bedziesz pracowal to zarobisz wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem jak tam u was ,ale dzisiaj pierwszy raz uruchomiłem centralne i wiem już na pewno ,że nie ma nic piękniejszego niż ciepło płynące z grzejników ,a szczegółnie z podłogi :D . Widzę teraz ,że kominek to tylko zabawka w porównaniu z mocą jaka drzemie w c.o załadowanym wodą. Parę chwil i grzejniki gorące ,coś pięknego .

P.S. Mam nadzieję ,że mój zachwyt nie skończy się wraz z pierwszym odczytem licznika :cry:

 

Nie przejmuj sie najwieksze mrozy dopiero przed nami (pewnie gdzies w polowie lutego) :D Wtedy Twoj licznik moze troche przyspieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A net w końcu na nowym metrażu masz?? Witaj po naprawdę długiej przerwie.

 

Niestety, nie mam... Ale jakoś sobie radzę, trochę u sąsiadów, trochę u znajomych a często też u Bernadetki w kafejce.

Net ma być w kwietniu-maju, tak obiecuje TP SA ale może to tylko... "baju baju bedziem w raju" ;)

Zobaczymy, jestem dobrej myśli ;)

 

Rufus, jestem zaskoczony- dopiero odpaliłeś C.O.??? U mnie kominek to raczej ozdoba choć, nie powiem, dziś rozpaliłem i takie błogie ciepełko rozeszło się po kościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dom 170 m2 z garażem i poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy, 2 lukarny, 2 kominy - 180 tys za stan surowy otwarty i więźba (robocizna+materiał) . Ekipa polecana, pewna. Myślicie że to dobra cena ?

 

Generalnie, nie jest bardzo wysoka, ale ja bym się potargowała o kilka tysięcy. Wtedy można brać. :)

 

A w moim odczuciu to dużo. Przeciez nie ma w tej cenie krycia dachu, ocieplenia itp. Chyba ze zarabiasz w zaleznosci od czasu który poswiecasz na prace czyli im wiecej bedziesz pracowal to zarobisz wiecej.

 

To wg mnie jest rynkowa cena. Z perspektywy inwestora, który ma juz stan surowy wiem, że jest zawyżona. Dlatego do negocjacji. Ale wiem także, że duzo rzeczy podrożało, m.in. cegły (to wie każdy), drzewo, beton z gruchy +pompowanie, bloczki fundamentowe, cement, a przede wszystkim robocizna! A pakiet "ekipa +materiał" to wygodne rozwiązanie. Co tez kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufus, jestem zaskoczony- dopiero odpaliłeś C.O.??? U mnie kominek to raczej ozdoba choć, nie powiem, dziś rozpaliłem i takie błogie ciepełko rozeszło się po kościach...

A jakoś tak straciłem zapał ,potrzebowałem kilku dni przerwy.Miałem drzewo z budowy to paliłem i myślałem ,że jak wypalę to uruchomię c.o. ,ale palę i spalić nie mogę.

Nie było najgorzej w zasadzie jak paliłem od pażdziernika (od południa do wieczora) tak teraz jak były mrozy to dokładałem na noc i tyle.Wypali się i znowu 14-15 po południu zapalę (no dobra kochana żona :wink: ) i tyle.Nawet dziwiłem się ,że nie trzeba ciągle palić.W nocy napalę do 22 stopni i następnego dnia po południu było 19-20 .Także idzie wytrzymać na kominku. O dziwo jak na razie nie przeszkadza nam brak wiatrołapu.Sprawdził się pomysł z nawiewem z kominka bezpośrednio za drzwiami wejściowymi.Nawet jak hulał wiatr to zimne powietrze nie wdzierało się do chaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś zamówiłam okna! Wreszcie!!!

Ufff, jeden dylemat mniej....

Aleś się zawzieła na te okna ,dwa dni i po krzyku ,a ja myślałem ,że ty naprawdę będziesz długo wybierac :D

 

:)

Testujemy z Endru nową taktykę: precyzyjnie określamy zapotrzebowanie i warunki, dajemy do max. 3 wycen, robimy psychologiczna analizę sprzedawcy/ firmy :wink: , podsumowanie i... gotowe!

Polecam ten sposób innym takim "marudnym" klientom jak ja! :wink:

Od jutra rozpoczynamy casting na tynkarzy. Sposób wyboru podobny. Oby równiez poszło gładko.

 

PS. U mnie śnieg zatrzymuje sie na ...schodach wejściowych! :evil: To już bym chyba wolała na bramie garażowej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc . Poszukuje słupków na ogrodzenie działki . Prosze o jakieś namiary.

Musze w tym roku ogrodzic dzialeczke ok 250 mbogrodzenia, bo jak tego nie zrobie to zające i sarny wszystko mi wyjedza .

 

Kołki długości 160 cm można kupić tutaj

 

http://www.biaform.com.pl/?strona=22

 

A siatkę leśną najlepiej chyba na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestm w szoku,

trochę mnie nie było,

(też jak ROBIN nie mam netu w domu - zasilam się z netu z komórki, a to kosztuje :wink: )

a tu widzę dużo się dzieje.

U mnie piec wreszcie wraca do normy,

okazało się że okna mam nieszczelne (wiatry przetestowały),

BRAK KILKU OKUĆ :o

Czyli wesoło :wink:

 

To faktycznie niezaciekawie ,no ale przynajmniej z kratek wentylacyjnych Ci nie wieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestm w szoku,

trochę mnie nie było,

(też jak ROBIN nie mam netu w domu - zasilam się z netu z komórki, a to kosztuje :wink: )

a tu widzę dużo się dzieje.

U mnie piec wreszcie wraca do normy,

okazało się że okna mam nieszczelne (wiatry przetestowały),

BRAK KILKU OKUĆ :o

Czyli wesoło :wink:

 

To co teraz?

Demontaż okien i wstawianie brakujących okuć? Czy jakaś regulacja? Czy okno całkowicie do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...