Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

OO jak nas dużutko się robi.. Podlasie się ruszyło!!!! Miodzio!!!

Im nas więcej tym cieplej ;)

 

Magero.. mój domeczek śpi snem zimowym.. tylko zające kicają i kuropatwy biegają stadami

 

empi.... sorry .. tak wiem ciąży na mie to że niebyłam na spotkaniu i cały czas nad tym boleję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam Podlasian! zaczęłam przygodę z budową . jestem na etapie wyboru okien. Co sądzicie o plastikach okleinowanych w kolorze złoty dąb! Bardzo prosze o opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja PCV wstawiam tylko do kotłowni i pomieszczenia technicznego i na mały stryszek. Będą białe PCV, a mieliśmy brać okleinowane dostosowane okleiną do koloru okien drewnianych, które to będą zamieszczone w części mieszkalnej. Zrezygnowaliśmy z drewnianych o kolorze lazur sosna i zdecydowaliśmy się na białe drewniane.

 

Tola jak sobie życzysz to daj znać na priv podam Ci firmę gdzie brałam. Bardzo przyzwoita cena za aluminiowo-PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Emems,czym sie kierowałaś wybierając drewniane białe? NIe uważasz że we wnętrzu ładniej wglądają drewniane naturalne np. mahoń meranti? ja już głupieję !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola poczytałam trochę forum, poczytałam wiadomości na stronach internetowych różnych firm sprzedających okna i doszłam do wniosku, że najkorzystniej będzie posiadać okna drewniane białe. Gdyż okna drewniane o kolorze lazurowym z widocznymi słojami drzewa wymagają konserwacji już po dwóch latach (to wiedza teoretyczno praktyczna). A żeby je porządnie polakierować trzeba je dobrze oczyścić a to nigdy dobrze niewyjdzie. A białe to jednak białe, które się maluje co jakieś 5 lat a nie co 2 lata. Lakiery lazurowe są wodorozcieńczalne i są małotrwałe i to był jeden z wielu wanych powodów wybrania białych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Podlasian :)

Białystok os. Bacieczki

Dom wybudowany w 2001 roku z cegły ceramicznej Uni-25, Koplany, ocieplony wełną mineralną + obok garaż z sylikatów + styropian. Ocieplenie na całości o grubości 12cm. Blachodachówka Pruszyński, okna PCV z M&S, i KBE. Kociał gazowy Termet + kominek francuski do dogrzewania. Działka 612 m2.

Tyle tytułem przedstawienia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, :)

niechciałbym być w jakiś sposób nieuprzejmy i bynajamniej nie traktuję forum jako słupa ogłoszeniewego, ale jeżeli mi pozwolicie to chciałbym ogłosić że:

 

Szukam działki budowlanej w naszych ładnych stronach. Może gdzieś koło Was jest pustostan do sprzedania. Działka ma być dla mojego ojca, który chce sobie wybudować mały domek, najlepiej nie za daleko od stolicy województwa :)

 

Proszę i info na priv. (poszukiwania w agencjach trwają, ale bez skutku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Arturze! :lol: Ja buduję dom w Kleosinie. Obok naszego domu są wolne działeczki pod lasem z widokiem na łąki prowadzące do Horodnian.Trzeba przyjechać i pytać bo nie są zgłaszane do agencji.My swoją też tak wybieraliśmy.Znależliśmy działeczkę i pytaliśmy lokalnie kto jest właścicielem,no i budujemy! Miejsce piękniutkie, dojazd 10.Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola poczytałam trochę forum, poczytałam wiadomości na stronach internetowych różnych firm sprzedających okna i doszłam do wniosku, że najkorzystniej będzie posiadać okna drewniane białe. Gdyż okna drewniane o kolorze lazurowym z widocznymi słojami drzewa wymagają konserwacji już po dwóch latach (to wiedza teoretyczno praktyczna). A żeby je porządnie polakierować trzeba je dobrze oczyścić a to nigdy dobrze niewyjdzie. A białe to jednak białe, które się maluje co jakieś 5 lat a nie co 2 lata. Lakiery lazurowe są wodorozcieńczalne i są małotrwałe i to był jeden z wielu wanych powodów wybrania białych.

 

Witam i pozdrawiam.

Któż powiedział, że lazury konserwuje się co dwa lata? Nie spotkałem takowych z tak krótką gwarancją. Kupuję w CDM. Gwarancja jest na pięć lat i gdyby się coś działo to dlaczego z niej nie skorzystać? Natomiast wiem skądinąd, że mają się dobrze i po siedmiu latach. Żeby porządnie pomalować kryjącym, to też trzeba b. dokładnie oczyścić. Dlaczegóż nie zlecic tego fachowcom? Jest szansa, że po 5-7 latach człowiek wyjdzie z dołka "okołoinwestycyjnego" i będzie mógł dać zarobić ludziom, któży z tego żyją. Czyż nie?

PS. Czy okolice Suwałk można zaliczyć do Podlasia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...