Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam być może trywialne pytanie, ale jak technicznie wygląda doprowadzenie energii elektrycznej na budowę ? Mam warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (przyłącze napowietrzne od najbliższego słupa do szafki pomiarowej). Czy musi to zrobić ekipa z ZEB ? Ile czasu trwa od złożenia zamówienia do realizacji ? Czy płaci się ryczałtem czy z licznika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam być może trywialne pytanie, ale jak technicznie wygląda doprowadzenie energii elektrycznej na budowę ? Mam warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej (przyłącze napowietrzne od najbliższego słupa do szafki pomiarowej). Czy musi to zrobić ekipa z ZEB ? Ile czasu trwa od złożenia zamówienia do realizacji ? Czy płaci się ryczałtem czy z licznika ?

 

Robić powinieneś sam, zakład tylko Cię zalicznikuje. Ale najlepiej to komus zlecić. Zależy jak daleko masz do słupa ale powiedzmy jeżeli jest tyo jakieś 30 m to powinieneś w 2 tys się wyrobić. Płaci się za zaużyte kilowaty, a nie żadnym ryczałtem - niestety jest to droższa energia od energii "docelowej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

No i utknalem. Slepa uliczka pod nazwa kierownik budowy. Jeden polecany przez drugiego, a kazdy spiewa o 500 zl wiecej. Czy sa jeszcze tacy co to robia za ludzkie pieniadze...? Pomozcie takiego znalezc.

 

 

Inflacja robi swoje:(

 

Ja pamiętam, że jak szukałem kierbuda to pierwszy zaśpiewał mi 3 tys. Po nim każdy był tani:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kor_nick witaj na Podlaskiej.

 

A tym, że troche tu pobędziesz to straszysz czy obiecujesz??

 

heh

zobaczymy jak wyjdzie :)

 

mam pytanie. szukam "architekta z pomysłem" coby mi przekonstruował typowy projekt deweloperskii a przy okazji nie zrujnował.

Sam jakoś nie mam pomysłu jak pozmieniać ścianki na górze, rozplanować dół (salon+jadalnia_kuchnia - wszystko otwarte jak na razie), oświetlenie itp., pokierować zabudową kominka.

mógłbym co prawda dogadać się z tymi od kuchni ale efekty byłyby chyba połowiczne...

 

kto mi poleci taką osobę? chętnie też zobaczyłbym poprzednie efekty jej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kor_nick witaj na Podlaskiej.

 

A tym, że troche tu pobędziesz to straszysz czy obiecujesz??

 

heh

zobaczymy jak wyjdzie :)

 

mam pytanie. szukam "architekta z pomysłem" coby mi przekonstruował typowy projekt deweloperskii a przy okazji nie zrujnował.

Sam jakoś nie mam pomysłu jak pozmieniać ścianki na górze, rozplanować dół (salon+jadalnia_kuchnia - wszystko otwarte jak na razie), oświetlenie itp., pokierować zabudową kominka.

mógłbym co prawda dogadać się z tymi od kuchni ale efekty byłyby chyba połowiczne...

 

kto mi poleci taką osobę? chętnie też zobaczyłbym poprzednie efekty jej pracy.

 

Namiary za chwilę lecą na PRIV :wink:

 

 

Przy okazji - HELP

 

Czy ktoś ma na zbyciu stare płytki chodnikowe.

Potrzebuję bo tonę w błocie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujacych na Podlasiu

i mam kłopot dostawca z pod Warszawy dostarczył mi o 2 palety ph 18,5 (120 szt) za dużo ;mimo że obniżył mi cenę ja tego materiału nie potrzebuję .

Aktualna cena to 6,55 brutto za sztukę i jest mocno obniżona

materiał jest w paletach 30km od Białegostoku do własnego odbioru w miarę możliwości pomogę przy załadunku materiał jest I gatunek

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to prośba kontakt przez priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ja jeszcze wrócę do tematu okien ,czy ktoś brał okna pcv Avante?

Firma zajmująca się i montująca te okna mieści się na Upalnej .Czy ktoś brał te okienka z montażem?Jeżeli tak ,to jakie uwagi?.

Jeszcze problem elektryka , ile płaciliście mniej więcej za wykonanie z materiałem?

Ja mam jedną wycenę ,ale zbiła mnie z nóg.

Może macie poleconego elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ja jeszcze wrócę do tematu okien ,czy ktoś brał okna pcv Avante?

Firma zajmująca się i montująca te okna mieści się na Upalnej .Czy ktoś brał te okienka z montażem?Jeżeli tak ,to jakie uwagi?.

Jeszcze problem elektryka , ile płaciliście mniej więcej za wykonanie z materiałem?

Ja mam jedną wycenę ,ale zbiła mnie z nóg.

Może macie poleconego elektryka?

 

Ja mam stamtąd okna. Trudno mi powiedzieć coś o nich, bo póki co to są i tyle:) Wiem tylko, że dwie szyby mam do wymiany, bo mają jakąś wadę fabryczną, ale wymienią mi podobno bez problemu:)

 

Jak zrobią mi podłogi i całą resztę to pewnie będę wiedział czy dobrze mi wstawili:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z grupowiczów robił u siebie ogrzewanie podłogowe? Może posiadacie jakieś namiary na firmy z podlaskiego wykonujące podłogówki? Zastanawiamy się czy zamawiać projekt takiego ogrzewania w jakiejś firmie czy samemu rozrysować ewentualnie i dać do wykonania. Ktoś może już to przeszedł i poradzi :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie mam schematu . Tamten elektryk wycenił po powierzchni domu (około 180 m2 z garażem i kotłownią).Wziął pod uwagę instalacje elektryczną ,alarmową ,

telefoniczną , internetową, SAT , domofonową.Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. Z materiałem wycenił na 15.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...