Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Mam nadzieję pobyć z Wami trochę (zaczynam urealniać swoje marzenia co do własnego domu).

Na początku lutego złożyłem wniosek o wydanie WZ.

Mam pare pytań do bardziej zaawansowanych:

1. Działka (dwie) w sumie ma ok 3100 m, ale jest rolną. Czy po wydaniu Warunków Zabudowy muszę coś jeszcze robić jak odralnianie czy coś takiego? A jeśli tak to jak się za to zabrać. Dodam, że gmina Supraśl.

2. Na wiosnę chcę ogrodzić działkę siatką. Czy potrzebne jest na to jakieś pozwolenie?

3. Aby wjechać na działkę muszę przejeżdżać przez "drogę" wydzieloną przez właściciela na te cele i oczywiście mam służebność. Ale jest problem: rów przy drodze (działka jako droga jeszcze nie używana) oraz pare drzewek na drodze do mnie (w sumie ok. 50 m). Co powinienem zrobić? Właściciel za granicą a pozostałe działki jeszcze nie sprzedane.

 

Dzięki za odpowiedź.

pozdrawiam

 

Witam :)

1. Z tego co sie orientuje to jak dostaniesz warunki zabudowy to nie trzeba działki odralniać, ale trzeba wyłączyć grunty z produkcji rolnej. Prawdopodobnie dostaniesz pismo ze starostwa powiatowego (bo gmina wysyła im projekt decyzji o warunkach zabudowy do akceptacji) czy masz wyłączać te grunty z produkcji teraz czy możesz później. Zależy to od rodzaju gruntu, klasy( klas I, II, III, III a, III b oraz w przypadku użytków rolnych klas IV, IV a, IV b, V i VI, wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego (np. torfy) musisz wyłączyc z produkcji rolnej przed złożeniem papierów na pozwolenie na budowę). Do 5 arów wyłączenie jest bezpłatne, potem jest jakaś opłata. Decyzję w sprawie wyłączenia wydaje starostwo, konkretnie dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami.

 

2. Co do ogrodzenia to wg Prawa Budowlanego ogrodzenie o wyz. do 2,2m wymaga zgłoszenia robót w starostwie.

 

3.Co do tego to nie jestem pewna ale czy nie trzeba na tą służebna drogę jakiegoś zjazdu wykonać z drogi publicznej? No bo jakoś musisz na nią wjechać :) Jeśli zjazd to należy to chyba do właściciela tejże drogi.. Tu bym się wywiedziała więcej na Twoim miejscu albo w gminie albo w starostwie.

 

Pozdrawiam,

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Przepraszam, skłamałam z tym ogrodzeniem :))

Zamiar budowy odcinków ogrodzenia przylegających do dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych obiektów publicznych trzeba zgłosić w starostwie powiatowym przed zamierzonym terminem rozpoczęcia robót. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót, a także termin ich rozpoczęcia.

Każde ogrodzenie wyższe niż 2,2 m wymaga zgłoszenia przed rozpoczęciem budowy - bez względu na to, czy ma być wzniesione od strony miejsc publicznych, czy rozdzielać dwie sąsiadujące działki prywatne.

Przepisy budowlane nie stawiają osobnych wymagań wobec ogrodzeń między działkami sąsiadów. Jeśli zatem ogrodzenie ma być niższe niż 2,2 m, jego budowa nie musi być zgłaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie posieszyliście, 5 miesięcy i to jeszcze min :cry:

 

I jeszcze dziś dowiedziałem się nieoficjalnie, że ok. 200-300 m od mojej działki buduje się masarnia (trasa Ogrodzniczki-Ciasne, bliżej Ogrodniczek).

Sam już nie wiem co robić, może opchnąć działkę i rozejrzeć się za czymś innym, a tak mi się ona podoba.

A może odległość 200 m to wcale nie takie straszne.

Może ktoś ma coś takiego w sąsiedztwie i może pocieszyć lub dobić do końca.

Pozdrawiam

 

A ja bede mieszkał jakkieś 20 metrów od fermy drobiu. Wyczułem ją 2 lub 3 krotnie w ciągu 1,5 roku. Jakoś tak częstotliwość mi nie przeszkadza w ogóle.

 

Sorki tych metrów jest 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrzy ludzie, szukam pomocy w znalezieniu architekta ktory by zaadoptowal juz gotowy projekt.Bede budowal sie w Bialymstoku,dlatego najlepiej by bylo ,aby architekt tez byl z tego miasta.Prosze was o jakies namiary nr.telefonow, ewentualnie adresy mailowe.Bede bardzo wdzieczny za pomoc .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrzy ludzie, szukam pomocy w znalezieniu architekta ktory by zaadoptowal juz gotowy projekt.Bede budowal sie w Bialymstoku,dlatego najlepiej by bylo ,aby architekt tez byl z tego miasta.Prosze was o jakies namiary nr.telefonow, ewentualnie adresy mailowe.Bede bardzo wdzieczny za pomoc .

Pozdrawiam serdecznie.

 

Witaj

Jestem na podobnym etapie...jak na razie dostałam 2 tel. od znajomych, dałam ogłoszenie na portal białostocki..poza tym dziś wysłałam kilkanaście maili z zapytaniem o cenę. Jak dostanę jakąś konkretną i przyzwoitą propozycję to dam Ci znać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrzy ludzie, szukam pomocy w znalezieniu architekta ktory by zaadoptowal juz gotowy projekt.Bede budowal sie w Bialymstoku,dlatego najlepiej by bylo ,aby architekt tez byl z tego miasta.Prosze was o jakies namiary nr.telefonow, ewentualnie adresy mailowe.Bede bardzo wdzieczny za pomoc .

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Witaj

Jestem na podobnym etapie...jak na razie dostałam 2 tel. od znajomych, dałam ogłoszenie na portal białostocki..poza tym dziś wysłałam kilkanaście maili z zapytaniem o cenę. Jak dostanę jakąś konkretną i przyzwoitą propozycję to dam Ci znać.

pozdrawiam

 

 

Macie namiary na Prive - cenowo powinniście być zadowlebni - co do obsługi też było fajnie w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. buduje domek w okolicach Białegostoku i szukam dobrych okien. napiszcie mi na co mam zwracac uwage na co uwazac i moze jestescie zadowoleni ze swoich okien to dajcie znac z jakiej firmy...pozdrawiam

nie wiem jeszcze czy drewno czy pvc??

 

misiewicz hela witaj na Podlaskiej.

 

Jeżeli chodzi o pcv to producentów jest całe mnóstwo.

 

A jezeli chodzi o drewno to polecałbym:

 

Stolbud Włoszczowa

Stolbud Sokółka

Urzędowski

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. buduje domek w okolicach Białegostoku i szukam dobrych okien. napiszcie mi na co mam zwracac uwage na co uwazac i moze jestescie zadowoleni ze swoich okien to dajcie znac z jakiej firmy...pozdrawiam

nie wiem jeszcze czy drewno czy pvc??

 

misiewicz hela witaj na Podlaskiej.

 

Jeżeli chodzi o pcv to producentów jest całe mnóstwoa

 

A jezeli chodzi o drewno to polecałbym:

 

Stolbud Włoszczowa

Stolbud Sokółka

Urzędowski

 

[/b]

 

 

nie ukrywam ze o sokółce słyszałam złe rzeczy, mysle , ze poprostu zajade do 3 firm i porownam produkty oraz cene . wiem ze produktów pcv jest mase ale ja nie chce okna zrobionego w garazu, wiec pewnie ta lista firm znacznie sie zmniejszy i dlatego prosze o pomoc , poniewaz nie mam az tyle czasu aby objechac wszystkie. pozdrawiami dziekuje za szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Aby wjechać na działkę muszę przejeżdżać przez "drogę" wydzieloną przez właściciela na te cele i oczywiście mam służebność. Ale jest problem: rów przy drodze (działka jako droga jeszcze nie używana) oraz pare drzewek na drodze do mnie (w sumie ok. 50 m). Co powinienem zrobić? Właściciel za granicą a pozostałe działki jeszcze nie sprzedane.

 

 

3.Co do tego to nie jestem pewna ale czy nie trzeba na tą służebna drogę jakiegoś zjazdu wykonać z drogi publicznej? No bo jakoś musisz na nią wjechać :) Jeśli zjazd to należy to chyba do właściciela tejże drogi.. Tu bym się wywiedziała więcej na Twoim miejscu albo w gminie albo w starostwie.

 

Pozdrawiam,

Justyna

 

No właśnie to może być problem. Zjazd na drogę za służebnością trzeba zrobić, ale właściciel jest za granicą i żadnego kontaktu z nim :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w najbliższym czasie planuję budowę, a własciwie rozbudowę niewielkiego domu. Okolice Białego. W zwiazku z tym pewnie co jakiś czas będę was męczył różnymi pytaniami. I tak na początek:

Do CoolaTT:

Masz bardzo fajny domek. Czy możesz dać jakieś namiary na ekipę/firmę, która Ci ten szkielet robiła i ewentualnie czy ich polecasz czy nie, jakieś uwagi. Poza tym bardzo fajna szalówka. Szeroka - też taką planuję.

Czy ktoś może polecić dobrego i w miarę taniego architekta?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w najbliższym czasie planuję budowę, a własciwie rozbudowę niewielkiego domu. Okolice Białego. W zwiazku z tym pewnie co jakiś czas będę was męczył różnymi pytaniami. I tak na początek:

Do CoolaTT:

Masz bardzo fajny domek. Czy możesz dać jakieś namiary na ekipę/firmę, która Ci ten szkielet robiła i ewentualnie czy ich polecasz czy nie, jakieś uwagi. Poza tym bardzo fajna szalówka. Szeroka - też taką planuję.

Czy ktoś może polecić dobrego i w miarę taniego architekta?

 

Z góry dziękuję

 

 

Wszystkie namiary masdz na Prive.

 

Co do ekipy budującej to polecam na milion %. Świetni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Na razie to tylko marzenia ale już na tym etapie postanowiłem do Was dołączyć.Planuję budowę domu Zenit z pracowni Dobre Domy.Proszę oceńcie ten projekt.Osobiście mi odpowiada ale chcę poznać opinie innych aby nie wybudować "koczkodana".Pewnie zostanę z Wami długo bo będę potrzebował wielu porad.Od razu pierwsze pytanie:Ile mnie będzie kosztować 200 metrów przyłącza kanalizacyjnego?Orientacyjnie oczywiście.Budować planuję w Dobrzyniewie Fabrycznym.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........:Ile mnie będzie kosztować 200 metrów przyłącza kanalizacyjnego?Orientacyjnie oczywiście.Budować planuję w Dobrzyniewie Fabrycznym.Pozdrawiam

 

Z materiałem i robota przelicza się to na około 100 pln za mb. Ale myślę że jest to wykonalne za połowę, chyba że będzie trzeba przpompownie stawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555&IdKolekcji=

kurcze a może coś takiego? Chyba zbyt dużo szukam.

 

szukaj szukaj :) bo dobry i przemyslany projekt to podstawa.

 

jak dla mnie ten "Przemyslany" jest spoko, a jestem w temacie parterówek, bo sama taki dom buduję :)

bryła prosta, przyzwoity metraż pokoi, tylko dachu sporo wychodzi i to może Cie troszke kosztować

sprawdź ustawienie takiego domu względem stron świata na Twojej działce. jezeli północ nie wyjdzie na tarasie ... to buduj, albo weź pod rozwagę ten projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...