Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

ten jest dla mnie taki... bardziej wydumany, a elewacja zewnętrzna to juz na pewno. generalnie, układ jest zblizony, nawet usytuowanie kominów podobne, częsć dzienna odzielona od nocnej. metraż w zenicie lekko wiekszy, co jest atutem, bo po to człowiek buduje dom, by miec wygodę. sa nawet takie teorie, że aby wygodnie mieszkać, trzeba mieć min.120mkw. zgadzam się z tym. ale jak wiadomo, wszystko kosztuje.

bardziej podoba mi się Przemyslany... ale ja mam subiektywną skłonność do form prostych i projektów muratora. :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Razem z mężem jesteśmy na etapie wyboru projektu. Zastanawiamy się czy nie będzie taniej zamiast adaptacji zlecic wykonanie projektu - oczywiście wzorując się na gotowym. Interesuje nas mały domek typu:

 

http://www.projekty24.com.pl/projekty/projekt,Szpak,rid,1786.html

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=310&IdKolekcji=

 

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=319&opcja=rzuty

 

niestety nie wiem jak wkleic linki :(

 

Niestety nasza działka ma wiazd od południa a wg mnie salon nie powiniem byc od północy.

 

Jak sądzicie ile budowa może nas kosztowac, nie jesteśmy zbyt zamożni :(

 

Proszę o rady i o namiary na sparwdzonego architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne.Powierzchnia biologicznie czynna min 50%max powierzchnia inwestycji25%powierzchni terenu,kąt nachylenia połaci od 35 do 45 stopni wysokość kalenicy 9 m wys okapu do 4 m szer elewacji frontowej 13,3 z tolerancją do 20%.takie właśnie mam warunki zabudowy i w związku z tym chyba prysnęły marzenia o parterowym domku bo chyba logika nakazuje aby poszukać czegoś z poddaszem użytkowym.Interesuje mnie Wasza opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BERNADETKA czy Fasty to gmina Dobrzyniewo?Jeżeli tak to jak u nich z czasem wydania warunków zabudowy i ogólnie jakie masz doświadczenia z tą Gminą?Pozdrowienia

 

Witaj

Tak jest Gmina D. Duże , ogólnie przyjazna ludziom.

Co do warunków to termin 3 m-ce dostałam, ale u nich to taki standard chyba :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Marza

Ja tez dopiero szukam i liczę.A z tego co wyczytałem to ma być prosto aby było tanio.Pewnie należałoby się z tym zgodzić.Osobiście preferuję jednak (niestety)dosyć skomplikowane formy,myślę że opamiętanie przyjdzie przy kosztorysie.Pozdrawiam całą Podlaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą Podlaską!

 

Przepraszam, że tak długo mnie nie było, jak już w końcu pojawi się łącze internetowe- bedę na stałe.

 

Ar2r, ja podobnie jak Bernadetka też czekałem na Decyzję 3 miesiące, w naszej gminie to chyba standard. I rzeczywiście ludzie są przyjaźnie nastawieni.

 

Marza

czy masz już warunki zabudowy? To one w decydującym stopniu ograniczają inwencję inwestorów- patrz przykład Ar2r. Tak jak Ar2r wspomniał- im prościej- tym taniej. Ja dodam- Im szybciej- tym taniej. Wprowadziłem się w rok po wbiciu łopaty w ziemię i zaoszczędziłem sporo kasy. Jeżeli chcesz- na przykładzie mojego domu możesz prześledzić koszty większości ważniejszych prac- prowadziłem bardzo szczegółowy kosztorys, aż do momentu wprowadzenia się. Co prawda, część danych mi uciekła ( padł komputer :) ) ale większość zapisków jest czytelna.

Pisałaś, że nie macie z mężem zbyt wiele funduszy- czy zamierzacie (jak Mikazuu) budować bardzo samodzielnie, czy może jak Rufus albo CoolaTT część zlecić fachowcom a dużą część robót wziąć na własne barki i przeznaczyć dużo czasu na kontrolę? Jeżeli tak- możesz pokusić się o jakiś wymyślny projekt- nawet jeżeli budowlańcy coś spaprają - zdążycie to w porę zauważyc i poprawić.

My (z zoną) budowaliśmy prosto i szybko, poszło rewelacyjnie choć i tak schudliśmy oboje. Było parę błędów, kilka rzeczy zrobilibyśmy teraz trochę inaczej. Mimo to budowanie to coś niesamowicie przyjemnego. Wstyd przyznać- bo jeszcze się urządzamy i nie zdążyłem się nacieszyć się spokojem własnego domu) ale ja już mam ochotę kupić kolejną działkę i zacząć budować ;)

 

Uff... ale się rozpisałem ;)

To wszytko przez tę internetową abstynencję.

I strasznie się za Wami stęskniłem ;)

 

Niech no tylko zaswieci mocniej słońce- złapię za grabie, posieję trawkę i spotkamy się u mnie na tarasie. Pogadamy przy kawie z domowym ciastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marza, jest tak jak klika Robin. Najpierw warunki zabudowy, a potem szukanie projektu. (Ja też mam wjazd od strony południowej :-?. Ale na wszystko jest sposób :) )

 

Czy znacie sklepy w Białymstoku, gdzie warto szukać drzwi wejściowych?

 

Sklepy są, pytanie tylko ile chcesz wydać na te drzwi?:)

 

Ale zgodzę się z wojtkiem, że wystarczy przejechać Hetmańską by kilka firm znaleźć.

 

Dodałbym jeszcze ulicę Upalną. Ostatnio mama wzięła tam drzwi gerdowskie do bloku i była naprawdę zadowolona z roboty, bo nie naświnili, nie zniszczyli i nie wymyślali dopłat za byle co:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy są, pytanie tylko ile chcesz wydać na te drzwi?:)

 

Ale zgodzę się z wojtkiem, że wystarczy przejechać Hetmańską by kilka firm znaleźć.

 

dokładnie to samo pytanie usłyszałam od jednego z handlowców :)

 

na Hetmańskiej już byłam, obejrzałam, wyceniłam ale ciągle łudzę się, że może gdzieś znajdę taniej drewniane drzwi wejściowe :roll: :wink:

Gerdę tez oglądałam - bardzo mi sie podobał jeden model, ale były bardzo ciężkie i nieciekawe doświetlenie posiadały.

 

a Wy jakie drzwi wejściowe wstawialiscie - drewniane, metalowe, pvc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze co prawda nie wybrałem, ale pewne warunki co do drzwi znam:)

 

Zdecydowanie drewniane. Niestety zachciało mi się szaleństw i mam otwór wejściowy o rozmiarze 180cm. Tak więc muszą być 2 doświetla i tu się zaczyna zabawa. Oczywiście to w sumie nie ma problemu, żeby znaleźć lub zrobić, ale cena... :(

 

W pierwszym sklepie usłyszeliśmy cenę 9 tys:( Potem było już trochę lepiej, ale i tak nieźle nas pociągnie.

 

Na razie poprosiliśmy o wycenę drzwi Nicewicza (na Hetmańskiej kilka punktów go ma) i wyszło coś koło 5 tys. Dodatkowo można sobie modyfikować wzory drzwi, które są w katalogu i to właściwie bez większych kosztów, więc może zdecydujemy się na takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich inwestorów z Podlasia :D

Podgladam Wasze poczynania od dłuższego czasu, ale dopiero dzis postanowiłam się "ujawnic".Oczywiscie robię to nie bez powodu :oops: W najblizszym czasie ma zamiar przeprowadzić casting na ekipę budowlaną, więc proszę o wszelkie namiary na ludzi godnych polecenia.Z góry dziekuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich budujacych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich inwestorów z Podlasia :D

Podgladam Wasze poczynania od dłuższego czasu, ale dopiero dzis postanowiłam się "ujawnic".Oczywiscie robię to nie bez powodu :oops: W najblizszym czasie ma zamiar przeprowadzić casting na ekipę budowlaną, więc proszę o wszelkie namiary na ludzi godnych polecenia.Z góry dziekuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich budujacych :D

 

Witajzizi1978 podglądaj, podglądaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...