Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

szperajac w necie znalazlem dzis taki temat:

http://finanse.wp.pl/kat,69476,wid,9743261,raportwiadomosc.html?rfbawp=1205227586.343&ticaid=4582b

ale najbardziej mnie zainteresowalo dwa zdania zdania.

"Zachętą może być odzyskanie nawet 25 tysięcy złotych z tytułu zwrotu VAT na materiały budowlane. Budujacy małe domy moga też liczyć na dopłatę z budżetu państwa. "

 

staral sie ktos z was o takowa doplate z budzetu panstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam i ja już mam za sobą kupno okien. chce podziekowac Mikazuuu za pomoc w podjeciu decyzji. zdecydowalam sie na okna pvc w obustronnej okleinie orzech z fazowanymi szprosami mam nadzieje ze bedzie super.

a p. Jacek z Podlaskiego konsorcjum handlowego jest faktycznie miły jak tylko bedą zamontowane to dam znac co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem ludki.

Siedze przed kompem, klikam i klikam w poszukiwaniu kierownika budowy.

Cienko mi to jakos wychodzi, malo konkretow .Mam pare ofert na telefon ,ale jest mi ciezko sie zdecydowac.Dlatego zwracam sie z wielka prosba o podanie namiarow na sprawdzonego kierownika budowy.Zapewne wiekszosc z was miala z wieloma do czynienia to moze cos podpowiecie.

Obiecuje ,ze jak ruszy budowa to zaloze dziennik budowy i bede wstawial zdjecia.

Pozdrawiam

 

 

 

Co do kierownika opcji drugiej to poszło na priva.

Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu sto lat mnie tu nie było. Pozdrawiam wszystkich budujacych z podlasia.

U mnie budowa ruszyła pełna parą. dachówki , leżą , okna wstawione, i teraz zaczyna sie wykańczanie uuuffff podobno najgorsze :D

A zapomniałbym i tu moje pytanie , co dawaliście pod styropian na podłoge Pape czy Folię ???

 

Ula ja dawałem folię pod styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też sie zastanawiamy nad folią , a jaką dawałeś i czy wogóle dało sie po niej chodzic , tzn czy nie rwała sie . Boje sie za jak sie połozy styropian , potem bedzie sie robiło ogrzewanie podłogowe, to folia moze sie uszkodzić. Jak to wyglądało u ciebie ?

 

Szło tak:

 

Na pierwszą posadzkę folia budowlana - dość mocna i trwała.

 

Potem 10 cm styropianu twardego

 

Potem 3 cm styropianu do podłogówki (taki z folią aluminiową)

 

Na to rurki od podłogówki

 

I na to wylewka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

staral sie ktos z was o takowa doplate z budzetu panstwa?

 

Czapelki my byliśmy w banku PKO BP pytać o kredyty preferencyjne - bo tak się nazywa ta pomoc państwa. Ogolna symulacja wyszla taka że jeśli chcemy kredyt na 300tys.zl to musimy miec wklad wlasny w wysokości 20% czyli kredytu weźmiemy 240tyś. z tego po obliczeniu oprocentowania (juz nie pamiętam jakie wyszło, cos chyba koło 6% koniec zeszłego roku) na 30 lat spłacić byśmy musieli około 450 tys z odsetkami z czego państwo w ciągu pierwszych 8 lat spłaca połowę odsetek co wyniesie 30tys zl. :) Tak to sie nie opłaca chyba. Dom musi być do 140m2. Może krótkoterminowy kredyt byłby bardziej opłacalny. Ten kredyt jest tylko dla małżeństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek50 Wysłany: Sro, 12 Marzec 2008 09:41 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

W zwiazkuz tym że do jutra mam zapłacić podatek od swojwj dzialeczki . To pytanko do Was ile placicie podatku od swoich nieruchomości

my placimy cos 300pln za 1479m2 w miasto Bialystok.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałbym i tu moje pytanie , co dawaliście pod styropian na podłoge Pape czy Folię ???

 

u mnie będzie papa.

słyszałam, że niektórzy odradzaja papę pod podłogówkę, że potem niby śmierdzi pod wpływem ciepła, ale to chyba ściema.

papa czy folia to chyba kwestia wyboru, albo ekonomii, bo jezeli chodzi o trwałość to wydaje mi się, że teraz folie są bardzo mocne i nie będa sie rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znów ponawiam pytanie o namiary na sprawdzone ekipy od stanów surowych.Czy naprawde nikt z Was nie dysponuje namiarami do ludzi??? Przecież część z Was wybydowała już domy...Proszę o pomoc w tym temacie....

pozdrawiam

moze by tak wziasc poranny i podzwonic po ludziach z ogloszen i ich po prostu sprawdzic.

http://buduj.poranny.pl/s/buduj/lista.php?podrozdzial_id=17

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znów ponawiam pytanie o namiary na sprawdzone ekipy od stanów surowych.Czy naprawde nikt z Was nie dysponuje namiarami do ludzi??? Przecież część z Was wybydowała już domy...Proszę o pomoc w tym temacie....

pozdrawiam

 

A możesz przypomnieć kiedy planujesz ten domek budować? Ja swego majstra mógłbym spokojnie polecić, ale ma już jeden budynek na ten rok, a poza tym ma u mnie jeszcze płot zrobić, więc na razie go nie oddam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrekus mam zamiar zacząc budowę jeszcze w tym roku.Sadzę, że nie zaczniemy wczesniej niż w sierpniu, ponieważ nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę, ba, nie złozyliśmy jeszcze papierów na pozwolenie, ale bliżej nam do tego niż dalej :oops: .Dlatego też uważam, że sierpień to w miarę realny termin na rozpoczecie budowy....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znów ponawiam pytanie o namiary na sprawdzone ekipy od stanów surowych.Czy naprawde nikt z Was nie dysponuje namiarami do ludzi??? Przecież część z Was wybydowała już domy...Proszę o pomoc w tym temacie....

pozdrawiam

moze by tak wziasc poranny i podzwonic po ludziach z ogloszen i ich po prostu sprawdzic.

http://buduj.poranny.pl/s/buduj/lista.php?podrozdzial_id=17

pozdrawiam

 

CZAPELKI, dziekuję za radę, ale nie szukam ludzi z ogłoszeń, tylko kogoś poleconego i sprawdzonego.... :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...