Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to złożyłem dziś wnioski o warunki techniczne energii elektrycznej ZEB Dystrybucja i wodno-kanalizacyjne w Supraślu.

Teraz tylko czekać.

Jak się dowiedziałem w elektrowni warunki wydają w ciągu 1,5 tygodnia, ale jak spojrzeli na umiejscowienie mojej działeczki to powiedzieli, że wykonanie projektu i przyłącza potrwa ok. 5-6 miesięcy (trochę długo), ale tak czy inaczej trzeba czekać.

Za dwa-trzy tygodnie odbieram warunki techniczne i biegnę dołączyć jako brakujące do wydania warunków zabudowy i więcej stanie się jasne.

Wtedy wybieram projekt i zaczynam adaptację do moich potrzeb.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za dotychczasową pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja twierdzę, że w każdej białostockiej hurtowni próbują klienata indywidualnego trochę oszukać.

 

Ale w końcu na tym polega interes.

 

Nie polecam żadnej indywidualnej. Polecam natomiast kilka. Ze stwierdzeniem Mirpol jest dobry się nie zgadzam, bo tak samo "dobre" są inne hurtownie.

 

Pozdrawiam Podlasian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że w każdej białostockiej hurtowni próbują klienata indywidualnego trochę oszukać.

 

Ale w końcu na tym polega interes.

 

Z tym pierwszym stwierdzeniem zgadzam się, ale że interes polega na oszukiwaniu klienta to przesada. Owszem, to jest metoda na robienie intetresów. Sa takie hurtownie w Białym, które ja praktykują.

Osobiście nie znalazłam idealnej. W każdej trzeba byc czujnym i miec rozeznanie w cenach. Dodam też opinie, że Kamir do ideałów nie należy absolutnie. Co nie zmienia faktu, że ceny na niektóre materiały ma dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja twierdzę, że w każdej białostockiej hurtowni próbują klienata indywidualnego trochę oszukać.

 

Ale w końcu na tym polega interes.

 

Nie polecam żadnej indywidualnej. Polecam natomiast kilka. Ze stwierdzeniem Mirpol jest dobry się nie zgadzam, bo tak samo "dobre" są inne hurtownie.

 

Pozdrawiam Podlasian

 

Wcale nie musisz się zgadzać ze stwierdzeniem, że jest dobry. Natomiast ja uważam, że dla mnie jest dobry, ale co kto lubi:) Ja zanim coś tam kupię to obdzwaniam kilka innych hurtowni i jadę negocjować do nich i wtedy mam pewność, że nie przepłacę więcej niż gdzie indziej(chociaż mistrzami w darciu z klienta są hurtownie elektryczne, gdzie nawet rabat rzędu 70% na kable jest możliwy:). Poza tym zdarzało mi się, że towar leżał w hurtowni nawet pół roku, a kiedy go potrzebowałem to miałem najpóźniej na drugi dzień.

 

P.S. Faktem jest jednak też to, ze zdarzało mi się robić zakupy gdzie indziej, gdzie mieli czasem "perełki cenowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, takimi prawami rządzi się rynek... :(

ja bym proponował żebyśmy pisząc tu o hurtowniach podawali ich choćby nazwy, to może ułatwić życie innym forumowiczom, a to to w tym wszystkim przecież chodzi (sam bym chętnnie się dowiedział z jakimi hurtowniami warto porównywać ceny Kamiru, Mirpolu, Imbudu czy Silikatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, takimi prawami rządzi się rynek... :(

ja bym proponował żebyśmy pisząc tu o hurtowniach podawali ich choćby nazwy, to może ułatwić życie innym forumowiczom, a to to w tym wszystkim przecież chodzi (sam bym chętnnie się dowiedział z jakimi hurtowniami warto porównywać ceny Kamiru, Mirpolu, Imbudu czy Silikatów)

 

Dodałbym jeszcze Cemhurt oraz BBWW, chociaż ta pierwsza mimo swej nazwy ma jakiś kosmicznie drogi cement, a w drugiej kupowałem komin Schiedla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prośba... ;) Potrzebuje tym razem namiarów na tartaki, może macie swoje sprawdzone.

A hurtownie obdzwonione. Najgorszy problem z tym składowaniem materiałow, bo przydałoby sie kupić wcześniej, a składować nie mam gdzie, hurtownie przetrzymują 1-2 miesiące. No ale będę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prośba... ;) Potrzebuje tym razem namiarów na tartaki, może macie swoje sprawdzone.

A hurtownie obdzwonione. Najgorszy problem z tym składowaniem materiałow, bo przydałoby sie kupić wcześniej, a składować nie mam gdzie, hurtownie przetrzymują 1-2 miesiące. No ale będę kombinować.

 

hurtownie mówią, że trzymają 1-2 miesiące:) Dam przykłady: dachówka kupiona w lutym odebrana we wrześniu (miała leżeć max 2 tygodnie:), wełna kupiona w kwietniu odebrana w październiku (tu od razu wiedzieli, że tyle poleży), terakota, którą miałem odebrać max po 3 tygodniach odebrałem sobie po 3 miesiącach:)

 

Więc z tymi terminami spokojnie. Ja mam teraz kupione płyty k-g w Mirpolu i nie zamierzam odebrać tego wcześniej niż w czerwcu:)

 

Kiedyś tylko Silikaty nie chciały mi przetrzymać stali i dlatego nie skorzystałem z ich usług, ale może zmienili już trochę podejście do tego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrekus a jak nie odbierzesz po ustalonym czasie to co oni robią, dzwonią? Poza tym jak sie okaże po tych powiedzmy 4 miesiącach nieobierania że już ich nie mogę odebrać bo gdzieś wcięło, może się tak zdarzyć? :)

 

następuje pewnie konfiskata mienia :D :D

pewnie są bardziej elastyczni, tylko nie wiedząc jak im bedzie towar schodził nie wiedzą jak z miejscem na placu będzie, dlatego wolą się zabezpieczyć mówiąc klientom krótsze terminy, jeśłi będzie tak jak w zeszłym roku że skąłdy puste to problemu z przechowywaniem towaru raczej być nie powinno, mało tego, jeśli to towar typu stal czy pustaki to pewnie ten "twój" kilka razy się obróci po klientach zanim go odbierzesz :) czyli tak jakby twoje pustaki sprzedają, kupują kolejne, sprzedają i tak do momentu gdy "twoje" pojadą do Ciebie, a hurtownia już trochę na tym obrocie jest do przodu ;) i wilk syty i owca cała :) przeciez w przeciwnym razie powinni brać jakieś "placowe" na zdrowy rozsądek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wybrałaś to, na co ja nie mogłam sie zdecydować - fazowane szprosy. wygląda extra. na pewno wyjdą ładne okna. :)

a jaki kolor okleiny wybrałaś?

 

 

witam , przepraszam ze tak dlugo tu nie zaglądałam ale czasowo jestm mało dostepna. okna bertrand wybralam z progiem wodnym w okleinie orzech i szprosy fazowane 10 mm- błyszczące . wiem ,ze poszłam na całośc ale mam tez pewnosc ze moj domek dzieki tym oknom bedzie wyjatkowy. zobaczymy jak to bedzie wygladalo, podobno jet niesamowity efekt gdy światło słoneczne wpada przez okna ---- zobaczymy i brama bedzie tez w orzechu z przetłoczeniami. pozdrawiam wszystkich i postaram sie czesciej tu zagladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam, Pani Helu, nie ma za co przepraszać ;)

 

a tak z ciekawości to na czym polega próg wodny w oknie?

 

 

witam ponowie. , wiec prog wodny wytłumaczono mi w ten sposób, ze jest to komora sucha i mokra , widac go po otworzeniu okna to jest taki ząb w oknie i te okno jest niby mocniejsze, bezpieczniejsze i cichsze . pozdrawiam i polecam ta firma w ktorej zdecydowałam sie na zakup - bardzo profesjonalnie podchodzi do sprzedazy,wiec jesli bedzie Pan potrzebowac okien czy bramy dam Panu namiar na priv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrekus a jak nie odbierzesz po ustalonym czasie to co oni robią, dzwonią? Poza tym jak sie okaże po tych powiedzmy 4 miesiącach nieobierania że już ich nie mogę odebrać bo gdzieś wcięło, może się tak zdarzyć? :)

 

Zazwyczaj mają taki nawał roboty, że nie kojarzą czy odebrałaś czy nie:) A zginąć nie ma prawa, bo zapłacone. Kiedyś tylko zadzwonili do mnie i zapytali czy mogą mój towar dać innemu klientowi, a mi ściągną w ciągu tygodnia ze świeżej dostawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...