Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaycie na Podlasiu :) i w grupie podlaskiej

jestem dość młodym iwestorem i wasze porady i uwagi sa mi bardzo przydatne i prosze o jeszcze....:)

Mianowicie, czy kwota 52000 za:

- podłogówka ok 66m2

- co i 11 grzejnikow

- instalacja wodna

- kotlownia + piec vaillant vsc ecocompakt 27kw kondensat

- hydrofor

- instalacja gaz 3 punkty

- solary (8000)

- kominek (wklad 3000-chyba jakiś slaby:))

co o tym myslicie ?

A tak na marginesie czy warto jest inwestowac przy gazie ziemnym w solary i kominek z plaszczem? a czy kominek z plaszczem ma mozliwośc ogrzewania i domu i wody przy zastosowaniu jeszcze solarow ? - czy 3 węzownice ? (moja zona jest zmarźlakiem:) i czy jest to efektywne ? moj fachowiec mowi iż aby nagrzać wodę kominkiem należy zywym ogniem palić.....

myśle jeszcze o kondensacie dietrich-a ew zestawie ulricha aqua coś tam.. Nie wiem co robić.

Mam wyceny zarówno firm sanpol, just, butrym instalacje i inwestorów innych i wszystkie oscyluja przy w/w cenie.

Aha, jeszcze jedno: czy warto wchodzić w miedź czy plastik jest dobrym rozwiazaniem

dzieki za porady... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te solary to do wody, czy do grzania domu?

 

Bo jak do wody to te 8 tys. nigdy Ci się nie zwróci.

 

3 tys. za kominek z płaszczem wodnym????? Cholerka, ja sporo więcej dałem za taki zwykły:(

 

P.S. Ja za ok. 60 tys. mam pompę ciepła i podłogówkę na 240m2 (i to z całą hydrauliką w domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te solary to do wody, czy do grzania domu?

 

Bo jak do wody to te 8 tys. nigdy Ci się nie zwróci.

 

3 tys. za kominek z płaszczem wodnym????? Cholerka, ja sporo więcej dałem za taki zwykły:(

 

P.S. Ja za ok. 60 tys. mam pompę ciepła i podłogówkę na 240m2 (i to z całą hydrauliką w domu)

 

witam, a jaka pompa i gdzie zamawiałes białystok czy dalej?aha, i jakie masz koszta operacyjne dot. pompy (ile ostatecznie płacisz za miesiąc?) myślę ze chyba dam sobie spokój z energią solarną... i zostane przy gazie sieciowym którm będe podgrzewał wodę... ktoś mi powiedział ze jezeli solary nie zwrócą się po 7 latach to nie ma senu inwestowac poniewaz później czeka wymiana szkła i spore koszta serwisowe.

pozdrawiam i wesołych życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz po świętach, to wracam do tematów budowlanych. :)

 

Ostatnio pisaliscie o solarach. Interesuje mnie ten temat.

Czy myslicie, że w polskim klimacie (generalnie mało słońca) warto inwestować w taki sprzęt? Bo może rzeczywiscie jak tylko do grzania wody to troche nieproporcjonalny wydatek.

Ale z drugiej strony, widzę coraz więcej solarów na dachach okolicznych domów. Wiec może nie sa takie "nierentowne"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz po świętach, to wracam do tematów budowlanych. :)

 

Ostatnio pisaliscie o solarach. Interesuje mnie ten temat.

Czy myslicie, że w polskim klimacie (generalnie mało słońca) warto inwestować w taki sprzęt? Bo może rzeczywiscie jak tylko do grzania wody to troche nieproporcjonalny wydatek.

Ale z drugiej strony, widzę coraz więcej solarów na dachach okolicznych domów. Wiec może nie sa takie "nierentowne"?

 

mam mieszane odczucia co do solarów...

nie wiem czy czytałaś to:

http://forum.muratordom.pl/kolektor-sloneczny-oplaca-sie-czy-nie,t90819.htm

i to:

http://forum.muratordom.pl/solary-moge-doradzic-i-pomoc-w-tym-zakresie,t119364.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mieszane uczucia lecz chyba zainstaluję solary poniewaz wspólnie zużywamy z żoną spore ilosci wody (myślę iż zasobnik 300l) i dlatego gdyby jednak ekonomicznie nie bedzie to w pełni uzasadnione to komfort myślę ze bedzie spory :wink:

Planuję kondensat na gaz z sieci (chyba vaiilant lub viessman-ponoć tylko oni robią ze z jakiegos cuda palniki które dość sporo wytrzymują) kominek z płaszczem wodnym na drewno do instalacji grzewczej (drewno za free od teścia :) oraz solary.

Ogólnie licząc efektywnośc finansową jest bardzo trudno obliczyc coś co będzie za parę miesięcy lub lat zależało od wielu czynników (gaz drozeje, energia) w tym jak się zachowa dom bez rekuperatora (dodatkowy odzysk ciepła) i jakie bedą zimy.... i tak dalej...

Ja w każdym razie prawie jestem zdecydowany na solary - chcę mieć wodę ciepłą 24h/365rok przy "normalnych kosztach" uzytkowania. Dodatkowo wymarzona wanna z hydromasażem potrzebuje sporo wody......

Pozdrawiam fanów solarów którzy się nie mogą zdecydowac

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ogrzewanie gazowe to i tak będziesz miał ciepłą wodę przez 365 dni w roku. Zużycie gazu do ogrzania wody będzie naprawdę minimalne. Natomiast zużycie na ogrzewanie będzie już dość znaczące dlatego w moim odczuciu nie koniecznie musisz się pchać w te solary, chociaż fajnie że chcesz - zawsze to jakieś inne zdanie niż moje. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe się zastanawiał - dzieki za opinię i wyrazenie zdania.

Teraz z inne beczki: chyba już jesteś po etapie kupna grzejników, wiec pytam: w jakie grzejniki głównie na poddasze pod okna połaciowe warto zainwestowac i jakie masz z ich doborem doswiadczenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pod żadnym z okien dachowych nie mam grzejnika :D Mam grzejniki różnch marek W pokojach na górze mam niemieckie Korrado, na dole mam niemieckie Burgmany, w grażu włoski Delonghi, a w łazienkach polskie z instal projektu.

Z tego co wiem ładne i dobre grzejniki łazienkowe są z firmy Gorgiel (http://gorgiel.com.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeczytałam i ... chyba mi przeszło :roll: w kazdym razie, poważne argumenty i dane tam podaja ludzie. warto wiedzieć.

no, gdyby w mojej gminie były dofinansowania do ekologicznych rozwiazań to może ... ale ich nie ma. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...