Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wersja 1: kierownik budowy - potrzebny do wykonywania wpisów w dziennku budowy

wersja2:kierownik budowy nadzorujący budowę

 

W wersji 1 ok 1000-2000 pln/budowa

W wersji 2 sądzę że conajmniej 3000pln/budowa, sądzę że za taka kwotę będzie bywał nie częsciciej niż 2 razy w tygodniu po maks 1 godzinie. I to tylko przez rok - jeżeli zamierzacie budować dom dłużej to nie znajdziecie chętnego do dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

dzieki za wcześniejsze posty i odpowiedzi. Mam nastepny który mnie dopadł po dzisiajszej rozmowie z instalatorem: otóż plany sa takie aby piec gazowy połaczyć z kominkiem z płaszczem wodnym i solarami. Wyjsciwo gdy budowałem stan surowy 2006/2007 założyłem z kominie kwasówke która trochę kosztowała, ponieważ przewidywałem olej. Na dzień dzisiejszy plany sie zmieniły i chcę mieć gaz z alternatywą.

Tylko czy po zastosowaniu solarów i w szczególnosci kominka z płaszczem wodnym jest sens pakować kasę w kondensacyjny piec? (wymagane odprowadzenie skroplin i dodatkowa rura w tej istniejacej kwasówce). Gdybym został przy zwykłym wykorzystam obecną budowę komina oraz nie będę musiał przewymiarowac grzejników (wymagana przy kondensacji). Ale kondensacyjne piece mają większą sprawność... nie wiem co robic i chyba idę spać..

pomózcie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin systemowy pewnie taki sam jak schiedel - tyle że tańszy. Sądzę, że wszystko z nim jest OK. W sumie w kominach systemowych nie da się nic zepsuć.

Przed budową należałoby jednak wymysleć jaki piec będziemy montować i na jakiej wysokości bedziemy montować trójnik spalinowy, zeby potem tak jak ja nie trzeba było dodatkowo przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie do pieca daleko, do konkretnego pieca, natomiast wylane mam ściany piwnicy i strop będę w tygodniu robił więc muszę zdecydować jaki będzie komin i jaki otwór w stropie zostawić na przejście komina

cena na allegro jest dużo niższa niż np. schiedla, potrzebuje dwóch takich kominów i różnica się robi całkiem niekiepska, zorientuję sie jeszcze co i jak w tej firmie i co np. z gwarancją, schiedel i inni chwalą sie 30 letnią, na tej aukcji nie ma wzmianki o gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle: na każdy z tych kominów mozna dać po 30 lat gwarancji. Bo żaden producent nie uzna reklamacji w przypadku mechanicznego uszkodzenia produktu. A w takim kominie zepsuć się nie ma co. W Schiedl'u płacisz tylko za marketing i za pierwsze prawo marketingowe "lepiej być pierwszym niż lepszym".

 

Zachęcam do zastosowania kominu z linku ze strony którą podłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz racje, tylko że jeśli goście sami do końca nie są pewni swego produktu to może dlatego nic nie wspominają o gwarancji, oczywiście moze to tylko niedopatrzenie z ich strony w opisie aukcji, na co liczę, bo nie wydaje mi się zeby gwarancji jakiejś długoterminowej nie dawali, choćby w myśl zasady "inni dają dam i ja" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ogrzewanie gazowe to i tak będziesz miał ciepłą wodę przez 365 dni w roku. Zużycie gazu do ogrzania wody będzie naprawdę minimalne. Natomiast zużycie na ogrzewanie będzie już dość znaczące dlatego w moim odczuciu nie koniecznie musisz się pchać w te solary, chociaż fajnie że chcesz - zawsze to jakieś inne zdanie niż moje. :D

CoolaTT masz może jakieś dane na temat podgrzewania samej wody gazem,ewentualnie jaka to może być kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeczytałam i ... chyba mi przeszło :roll: w kazdym razie, poważne argumenty i dane tam podaja ludzie. warto wiedzieć.

no, gdyby w mojej gminie były dofinansowania do ekologicznych rozwiazań to może ... ale ich nie ma. :-?

Każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie ,a w twojej sytuacji będą doskonałym uzupełnieniem instalacji,nie poddawaj się tak łatwo masz jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ogrzewanie gazowe to i tak będziesz miał ciepłą wodę przez 365 dni w roku. Zużycie gazu do ogrzania wody będzie naprawdę minimalne. Natomiast zużycie na ogrzewanie będzie już dość znaczące dlatego w moim odczuciu nie koniecznie musisz się pchać w te solary, chociaż fajnie że chcesz - zawsze to jakieś inne zdanie niż moje. :D

CoolaTT masz może jakieś dane na temat podgrzewania samej wody gazem,ewentualnie jaka to może być kwota?

 

Kwota podgrzania wody nie powinna być zastaraszająca. W moim odczuciu to groszówka. Chodzi raczej o ogrzewanie domu bo jak słysze od znajomych 800 pln miesięcznie za samo ogrzewanie w lutym to trochę mnie ciarki przechodzą. Przecież w tym roku nie było zimy. Najcieplejszy luty od 120 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pierwszy raz

Tak sobie czytam o Waszych wątpliwościach co do solarów. Moim zdaniem sprawa jest jasna - szukać najtańszych paneli na rynku, bo te sprawności które podają producenci to można o kant obić. Koszt instalacji rurowej, pompki, sterownika i zasobnika jest stały. Kolektory rurowe nadają się przez cały rok do grzania wody użytkowej, ale w okresie letnim są dużo gorsze od płaskich. Z drugiej strony płaskie nie działają zimą - chociaż zimą i tak trzeba grzać. Płaskie kolektory można kupić za ok 1800,- za 2,5m2 więc na 4 osoby. taki koszt zwraca się po ok. 5 latach, przy ogrzewaniu węglowym i dogrzewaniu wody prądem. Ale ceny energii elektrycznej rosną, więc i tak opłacać się będzie zakupić tzw. solary.

Przepraszam za odważną opinię ale trochę się na tym znam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...