Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzien dobry, ruch tu duzy i ludzie pomocni. Prosze i ja was o pomoc. Poszukuje sprawdzonego hydaulika. Jezeli macie ten etap juz za soba i mozecie kogos polecic to prosze bardzo. Dziekuje.

 

PS. ile placiliscie za zrobienie wyprowadzen wodno-kanal. na etapie fundamentow i od czego ta cena zalezala?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Akurat pod żadnym z okien dachowych nie mam grzejnika :D

 

a gdzie powiesiłeś? daleko od okien?

pytam bo jutro mam pierwsze spotkanie z masta hydraulikiem

:)

 

Przy drugim oknie w pokoju.

 

hydraulik powiedzial mi ze pod oknem dachowym musi byc grzejnik bo takie są wymogi gwarancyjne okna. poza tym bez grzejnika moze mi rosic. :(

 

wkręca mnie?

 

Wildek mam hydraulika ale do konca roku zajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, w ten sposob nie chce z nim rozmawiać bo generalnie rozmowa z nim byla bardzo sensowna. w samej grabowce instalacje robil w ponad 50 domach wiec doświadczenie - jak sądzę - ma.

wysluchalem jego opinii i chcialbym ja skonfrontowac z rzeczywistocią. czy ktos moze mi potwierdzic ze producenci okien (fakro, velux) mają taki zapis w papierach? (nie mam papierów przy sobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda okien jeszcze nie wstawiałem :) ale wydaje mi się ze nie ma zapisu że grzejnik ma być obowiązkowo pod oknem, może za to być zapis że gwarancją nie będą objęte okna zamontowane w pomieszczeniu o zbyt dużej (określonej dokładnie w gwarancji) wilgotności, jest to związane z grzejnikiem ale nie tak bezpośrednio ja miejsce jego montażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, w ten sposob nie chce z nim rozmawiać bo generalnie rozmowa z nim byla bardzo sensowna. w samej grabowce instalacje robil w ponad 50 domach wiec doświadczenie - jak sądzę - ma.

wysluchalem jego opinii i chcialbym ja skonfrontowac z rzeczywistocią. czy ktos moze mi potwierdzic ze producenci okien (fakro, velux) mają taki zapis w papierach? (nie mam papierów przy sobie)

 

hmmm.... dziwne to jakieś? A co jeśli ktoś ma ogrzewanie podłogowe? to też się liczy jako grzejnik pod oknem? a jeśli ktoś ma okno dachowe na antresoli 5m nad podłogą to ma ten grzejnik podwieszać?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dzisiaj w firmie z oknami i faktycznie coś jest na rzeczy z tym kaloryferem pod oknem dachowym.

 

Na rzeczy jest to, że taki układ zapewnia lepszę naturalną cyrkulację powietrza.

W moim przypadku kaloryfer jest pod oknem obok, a nie pod dachowym. Coś mi wiedza Twojego hydraulika nie do końca przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem dzisiaj w firmie z oknami i faktycznie coś jest na rzeczy z tym kaloryferem pod oknem dachowym.

 

Na rzeczy jest to, że taki układ zapewnia lepszę naturalną cyrkulację powietrza.

W moim przypadku kaloryfer jest pod oknem obok, a nie pod dachowym. Coś mi wiedza Twojego hydraulika nie do końca przekonuje.

 

Przecież pisałem, że pytałem wczoraj w firmie, która montuje okna i koleś potwierdził, że w przypadku drewnianych okien dachowych gwarancja jest uzależniona, w szczególnych przypadkach, od grzejnika pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Grupa!

 

udało mi sie wleźć do netu, zaczytałem się trochę w Waszych postach i komentuję:

- gość od kominka opisany przez Rufusa- faktycznie jest OK, jestem zadowolony z jego pracy, myslę że w przypadku wnęki tez sobie poradzi

- grzejnik pod oknem dachowym: jedynym pomieszczeniem, w którym na jakimkolwiek oknie zbiera mi sie para wodna jest łazienka, ale w około 20 minut po kąpieli fiuuu... i już jej nie ma. To nie jest kwestia grzejnika ale wentylacji. Mam dwa komplety okien Veluxa, drewniane nad schodami oraz w otulinie PCV w drugiej łazience. Druga łazienka jeszcze nie skończona więc nie moge wyrazić opinii na ich temat ale te nad schodami, na wysokości ok. 4 m nigdy nie zaparowały choć nie ma pod nimi grzejnika. Na parterze mam prawie wszędzie podłogówkę, jest naprawdę cieplutko a sprawna wentylacja wyciąga wilgoć.

 

Zreszta, co tu duzo gadać- to co napisałem przekonanych utwierdzi w swoim

sposobie pojmowania tematu a niedowiarków i tak nie przekona ;)

Zimę przezyłem, było " i śmieszno i straszno" ale najważniejsze, że u siebie.

 

I to by było na tyle (jak mawiał prof. Jan Tadeusz Stanisławski)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...