Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam grupe

Kilka słów odnośnie grzejników pod oknem....mam znajomego który sprzedaje okna,,,fakt ze nie w Białymstoku, ale to chyba nie ma nic do rzeczy...

cytuje:

nie ma żadnego obowiązku montowania grzejnika pod oknem , a co w przypadku gdy okno dachowe jest połączone i wchodzi na ścianę do podłogi, i co nie ma gdzie grzejnika zamontować, to nie ma gwarancji?? bzdura!! nie ma takich żadnych wymogów ,co prawda grzejnik najlepiej zamontować pod oknem ,ale to ze względu na bardzo dobra wymianę powietrza na oknie i lepiej będzie wykorzystany ruch powietrza do grzania, dlatego powinien zamontować sobie grzejnik pod oknem, ale nie ma takiego wymogu ,co do roszenia sie okna, to jeżeli punkt rosy wyjdzie na oknie, i będzie duża wilgotność w pomieszczeniu to i tak sie będzie rosić i tak, ale przy dachowych oknach to sie bardzo rzadko zdarza "

 

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę podlaską.

Forum murator czytam od ponad 2 lat, jednak dopiero teraz zdecydowałem się na rejestrację, ponieważ 25.03.2008 podpisaliśmy akt notarialny i staliśmy się właścicielami 2200 mkw działki. Działka położona we wsi Tołcze, jakieś 12 km do centrum miasta, na lekkim wzniesieniu, wjazd od północy, prąd i woda jakieś 50m, gaz 150 m od działki. Cena chyba dobra bo po 30zł/mkw. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę podlaską.

Forum murator czytam od ponad 2 lat, jednak dopiero teraz zdecydowałem się na rejestrację, ponieważ 25.03.2008 podpisaliśmy akt notarialny i staliśmy się właścicielami 2200 mkw działki. Działka położona we wsi Tołcze, jakieś 12 km do centrum miasta, na lekkim wzniesieniu, wjazd od północy, prąd i woda jakieś 50m, gaz 150 m od działki. Cena chyba dobra bo po 30zł/mkw. Pozdrawiam.

 

Nic tylko pogratulować i powitać w naszym gronie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dylemat znowu. Jak macie ocieplone poddasze użytkowe. Chodzi mi o to czy macie krokwie zakryte dodatkowa warstwa welny na stelazach czy welne tylko pomiedzy krokwiami?

Justyna

 

Hej Rachela ;)

 

u mnie pomiędzy krokwiami wełna 15 cm + 5 cm pomiędzy listwami stelażu (stelaża?)

 

Robiłem to tak jak na instrukcji:

 

http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/

 

Crazy,

witaj w klubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie pomiędzy krokwiami wełna 15 cm + 5 cm pomiędzy listwami stelażu (stelaża?)

 

Robiłem to tak jak na instrukcji:

 

http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/03_poddasza/

 

Dziękuję za odpowiedź Robin :) Właśnie nad takim rozwiązaniem sie zastanawiamy, tylko moj projektant mi namieszal, bo on nie dodaje tych 5 cm welny na stelazu,tylko 20cm pomiedzy krokwie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufus, robin macie u mnie browara, bo moja ściana przy kominku ocalała dzięki namiarowi od Was!!!

 

Dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem ogień w moim kominku... miodzio:)

 

Wildek u mnie robił NIKOT. Nie wiem, czy atrakcyjni cenowo, ale po poprzednim hydrauliku nie chciałem ryzykować:) Firma spora, więc jest szansa, że w razie awarii będę miał kogo ścigać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam retoryczne pytanie . Czy ktoś z was ma narzędzia firmy FRISKAS .

Bo mnie się zachciało i kupiłem szpadel . Lekki poręczny i to tyle dobrych opini o tym szpadlu . Jak się zabrałem do roboty to niewiele wytrzymał . Jednym słowem szajs i gówno . To jest moja opinia . Za te kasę to zwykłych szpadli kupiłbym że starczyło by ba ze trzy budowy.

Nigdy więcej wydumek typu FRISKAS . Jak uważacie reklamować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Grupę po chwili nieobecności.

Brak internetu mocno doskwiera :wink:

Mam pytanie,

czy ktoś orientuje się w aktualnej cenie robocizny za metr

wylania fundamentu i wymurowania klinkierem ogrodzenia?

 

Wiesz co, ja mam chyba zaczątki sklerozy. Jesienią przecież (i to późną jesienią) robiłem ogrodzenie- własnie wylewanie podmurówki i klinkier i słowo honoru- nie pamiętam. No nic, skoczę potem do sasiada, u niego robiłą ta sama ekipa, zapytam.

 

Co do internetu- widzę, że Ci brakuje, przestałeś się pojawiać (zresztą Rufus i ja także).

Cóż, takie to uroki mieszkania w okolicy bez kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rufus, robin macie u mnie browara, bo moja ściana przy kominku ocalała dzięki namiarowi od Was!!!

 

Dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem ogień w moim kominku... miodzio:)

 

Shrekus,

miło mi, że w końcu i ja się na coś przydałem ;)

A co do Rufusa- chylę czoła. Ma wiedzę i doświadczenie.

 

CoolaTT

faktycznie, jakbyśmy sie zmówili z tym udzielaniem odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...