Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zizi1978

 

a zwycięzca ile otrzyma? Ja mam ekipe, która chce 30 tys razem z wieżbą (bez krycia) ale jeszcze sie nie zdecydowalam. WYdaje mi sie troche za dużo.

 

pozdrawiam

 

 

Gdyby ktos wycenił robocizne mojego domu na 30 tyś z więżbą, nie zastanawiałabym sie ani chwili:) Niestety nikogo takiego nie było :( Tak naprawde projekt wyceniały tylko 3 ekipy.Jedna z niech chciała 67 tyś z deskowaniem i papowaniem dachu+materiały+sprzęt.Dwie pozostałe oferty były zblizone cenow, tj. 45 tys (sama więżba+sprzęt+materiały). Casting wygrała ekipa polecona przez 4 osoby, które były bardzo zadowolone z ich usług.Jak dla mnie to ogromna kwota, ale i dom nie jest mały.Wyszło nam 233m powierzchni uzytkowej, o całkowitej nie bede pisała :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Szukam fachowca od ogrodzenia ...podmurówka + siatka będzie togo około 150 metrów ..może ciut więcej...i jakie są teraz cenniki, może ktoś z Was niedawno robił takie rzeczy u siebie?

P.S.

wyczaiłam niezłą ekipę od stanów surowych..jakby ktoś chciał mogę dać namiary

< co do wolnych terminów to dopiero jesienią dysponują>

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ar2r"]Kasik20081

 

dla mnie geodeta zaspiewal 500 - o nie bede jeszcze sie targowac a co!

 

Lepiej nie bo mój zmienił zdanie i zaśpiewał 800.Jutro dzwonię po innych.Może macie jakieś namiary na niedrogiego a dobrego geodetę?

 

Myślę, że 500 to dobra cena - tym bardziej że jeśli mapy są cyfrowe to ok. Za mapki w niektórych miejscach, tam gdzie nie ma cyfrowych, geodeci śpiewają o 100 więcej. Osobiście robiłem u Pana Kozaka w Brończanach. Facet jest trudny w gadce (czyt. co to nie on) ale daje konkretne ceny i trudno gdzieś wynegocjować więcej. W razie czego można się na mnie powołać (priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zizi1978

 

a zwycięzca ile otrzyma? Ja mam ekipe, która chce 30 tys razem z wieżbą (bez krycia) ale jeszcze sie nie zdecydowalam. WYdaje mi sie troche za dużo.

 

pozdrawiam

 

 

Gdyby ktos wycenił robocizne mojego domu na 30 tyś z więżbą, nie zastanawiałabym sie ani chwili:) Niestety nikogo takiego nie było :( Tak naprawde projekt wyceniały tylko 3 ekipy.Jedna z niech chciała 67 tyś z deskowaniem i papowaniem dachu+materiały+sprzęt.Dwie pozostałe oferty były zblizone cenow, tj. 45 tys (sama więżba+sprzęt+materiały). Casting wygrała ekipa polecona przez 4 osoby, które były bardzo zadowolone z ich usług.Jak dla mnie to ogromna kwota, ale i dom nie jest mały.Wyszło nam 233m powierzchni uzytkowej, o całkowitej nie bede pisała :cry:

 

 

 

Moja ekipa zaśpiewała 27 tys. za stan surowy otwarty z więźbą bez krycia papą. Myślę, że to niezła cena. Inni chcieli powyżej 35 tys. Jak tylko będę miał pozwolenie na budowę to ściągam koleżków i walimy pełną parą. Oj się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ar2r"]Kasik20081

 

dla mnie geodeta zaspiewal 500 - o nie bede jeszcze sie targowac a co!

 

Lepiej nie bo mój zmienił zdanie i zaśpiewał 800.Jutro dzwonię po innych.Może macie jakieś namiary na niedrogiego a dobrego geodetę?

 

Myślę, że 500 to dobra cena - tym bardziej że jeśli mapy są cyfrowe to ok. Za mapki w niektórych miejscach, tam gdzie nie ma cyfrowych, geodeci śpiewają o 100 więcej. Osobiście robiłem u Pana Kozaka w Brończanach. Facet jest trudny w gadce (czyt. co to nie on) ale daje konkretne ceny i trudno gdzieś wynegocjować więcej. W razie czego można się na mnie powołać (priv).

 

800 to przesada (no chyba że tak wszyscy wolają w okolicy :( ), ja za mapki zapłaciłem 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zizi1978

 

a zwycięzca ile otrzyma? Ja mam ekipe, która chce 30 tys razem z wieżbą (bez krycia) ale jeszcze sie nie zdecydowalam. WYdaje mi sie troche za dużo.

 

pozdrawiam

 

 

Gdyby ktos wycenił robocizne mojego domu na 30 tyś z więżbą, nie zastanawiałabym sie ani chwili:) Niestety nikogo takiego nie było :( Tak naprawde projekt wyceniały tylko 3 ekipy.Jedna z niech chciała 67 tyś z deskowaniem i papowaniem dachu+materiały+sprzęt.Dwie pozostałe oferty były zblizone cenow, tj. 45 tys (sama więżba+sprzęt+materiały). Casting wygrała ekipa polecona przez 4 osoby, które były bardzo zadowolone z ich usług.Jak dla mnie to ogromna kwota, ale i dom nie jest mały.Wyszło nam 233m powierzchni uzytkowej, o całkowitej nie bede pisała :cry:

 

 

 

Moja ekipa zaśpiewała 27 tys. za stan surowy otwarty z więźbą bez krycia papą. Myślę, że to niezła cena. Inni chcieli powyżej 35 tys. Jak tylko będę miał pozwolenie na budowę to ściągam koleżków i walimy pełną parą. Oj się będzie działo.

 

 

A mogę zapytac ile metrów bedzie miał budowany dom....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem coś, czego nie jestem pewien. Otóż kupiłem jeszcze w grudniu pustaki silikatowe, które stoją sobie do tej pory, ale zauważyłem, że sporo z nich podciągnęło wilgoć i są bardziej kruche od tych suchych. Wobec tego podciągnąłem folię która je zabezpiecza na paletach. Wydumałem, że wiatr i słońce trochę powinny przesuszyć te bloczki. Czy dobrze zrobiłem, bo nie wiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej rozdzielnicy to nie ma potrzeby kupować Bóg wie czego. Wystarczy zwykła rozdzielnica z atestem, którą można wsadzić do jakiejś skrzynki. Polecam towary producenta http://www.aep.pl/. Sam sobie kupiłem rodzielnicę za 150 zł i wsadziłem ją do skrzynki plastikowej po apteczce. Co prawda sam sobie to podłączyłem, ale każdy elektryk z uprawnieniami może to zrobić za parę złotych. Na wspomnianej stronie jest dużo akcesoriów elektrycznych przydatnych przy budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Was ma rozeznanie co do cen dot.wykonania dachu??? Ostatnio dostałam wycenę 100zł/m2 w tym: materiał (dachówka cementowa brass podwójne s), robocizna, wszelkie obróbki, orynnowanie. Pytam bo wydaje mi sie, ze to przyzwoita cena i nie wiem czy dalej szukac....Co o tej ofercie sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...