Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zizi ja się nie znam, ale 100zl za m2 dachu to cuś maławo.. sama dachówka (cementowa braasa za sztukę około 2,5 zł, na m2 wchodzi 10 dachówek=25zł) :) Także jak to sprawdzona ekipa to bierz :)

 

Ekipa sprawdzona, w dachach "siedzą" dobrych kilka lat.Pan K. zaproponował mi,ze zakupi materiał (on 7% vat, ja 22%), stąd moze ta 100 za metr to brzmi sesownie....a jak ida Ci poszukiwania ekipy budowlanej.....???

 

To mam jeszcze jedno pytanko.Czy ktoś sie orientuje ile teraz kosztuje zrobienie projektu instalacji elektrycznej? Z tego co wiem, taki projekt nie jest wymagany obecnie przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę...Mamy projekt indyw.i sie zastanowaim czy powinnam molestowac architekta o takie rzeczy....Z drugiej strony pewnie i tak bede musiała kiedyś zdobyc projekt instalacji elektrycznej, wiec jestem zainteresowana kosztami takiej przyjemności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co tu tak cicho :) Wszyscy budują pewnie :)

 

Witam

Ja zamarłam w bezruchu :D

czekam na WZ

 

a ja czekam na pana urzędnika odpwiedzialnego za wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego, przyłącza wod-kan. chciałoby się zrobić... a tu pan urzednik zrobił sobie wolność do 5 maja :( ot i nasza szara (tzn. moja szara - pana kolorowa) rzeczywistość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ida Ci poszukiwania ekipy budowlanej.....???

 

To mam jeszcze jedno pytanko.Czy ktoś sie orientuje ile teraz kosztuje zrobienie projektu instalacji elektrycznej? Z tego co wiem, taki projekt nie jest wymagany obecnie przy składaniu wniosku o pozwolenie na budowę...Mamy projekt indyw.i sie zastanowaim czy powinnam molestowac architekta o takie rzeczy....Z drugiej strony pewnie i tak bede musiała kiedyś zdobyc projekt instalacji elektrycznej, wiec jestem zainteresowana kosztami takiej przyjemności....

 

Moje poszukiwania ekipy właśnie się zaczną, nie wiem czy dziękowałam Ci za namiary :) dopiero dziś zacznę wydzwanianie, dam znać jak wybiorę ekipę.

Z ta instalacja to nie wiem, mój projektant dołączył projekty instalacji wod-kan i elektrycznej, i razem to dałam na pozwolenie. Nie jest to wymagane, kiedys pytałam na grupie i mikazuu tak mi odpowiedziała:

"to jest tak - projekty instalcaji sa składnikiem kompletnej dokumentacji jaka składasz na koniec budowy do starostwa, czyli projekt domu + projekty elektryki, c.o itp

a projekty robisz w trakcie budowy, tzn robia je fachowcy z uprawnieniami. oni wiedza co i jak, stawiaja pieczęć i jest ok. dzieki temu starostwo sie potem nie czepia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum i bardzo się cieszę, że takie (regionalne) istnieje. Jestem na etapie zakupu działki i mam nadzieję latem zacząć budowę. Poszukuję kompleksowego wykonawcy do stanu deweloperskiego. Rozmawiam z firmą Eurobud z Białegostoku. Może ktoś z Państwa miał z nimi do czynienia jeśli tak będę wdzięcznie za opinie.

Będę również zobowiązany za polecenie innych firm, które świadczą tego typu usługi.

 

Macie może też kompetentnych inspektorów nadzoru - jeśli chcecie się nimi "podzielić" będzie miło :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam wszystkim minęła majóweczka?? Grillowanie, opalanie, kopanie ogródków??:)

 

Mam pytanie w temacie ogrodzenia. Mam już właściwie konstrukcję metalową i teraz wypadałoby pozbyć się resztek rdzy i jakoś to zabezpieczyć. Ma ktoś jakiś pomysł jak najlepiej to zrobić? No i przede wszystkim czym?:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PostWysłany: Nie, 4 Maj 2008 19:11 Temat postu:

Jak Wam wszystkim minęła majóweczka?? Grillowanie, opalanie, kopanie ogródków??

 

Mam pytanie w temacie ogrodzenia. Mam już właściwie konstrukcję metalową i teraz wypadałoby pozbyć się resztek rdzy i jakoś to zabezpieczyć. Ma ktoś jakiś pomysł jak najlepiej to zrobić? No i przede wszystkim czym?

 

osobiście nie polecam produktów typu Hamerite - miałem doświadczenie z tym produktem i moim zdaniem jest on trochę przereklamowany. swego czasu używałem Stalochronu, który równie dobrze sobie radzi z lekko pordzewiałym metalem. Jedna uwaga - po roku od pomalowania w miejscach, gdzie była stara, żle trzymająca sie farba, na której potem dałem warstwę antykorozyjnej, zaczęło odłazić. Cała reszta trzyma się godnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie masz RobSto

Ja mam u siebie kostkę z rakbudu jest wporządku,ale ekipę miałem do bani.Musiąłem strasznie ich pilnować,żeby nie zchrzanili roboty.Teraz o bym całość wziął z Hryniewicz.Dychę drożej ,a robota cycuś.Ja płaciłem za całość {robota+materiał) 80 zł,a Hryniewicze były za 90zł.Układali u sąsiada normalnie jak szkło.

Co do samej kostki ,to jeszcze zadzwoń do bruk polska czy jakoś tak na octowej,w okolicach cemhurtu.Tam kolega kupował wiosną to było poniżej 30zł za metr.

Mikazuu,a nad czym teraz tak myślisz ,może coś pomożemy :wink:

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikazuu,a nad czym teraz tak myślisz ,może coś pomożemy :wink:

 

Hmmmm, myślę jak wyjdą mi posadzki?

Ale generalnie to nurtuje mnie kwestia... kiedy będe mogła skosić nowy trawnik, bo po tych deszczach rośnie jak szalony! :)

Aaaa, no i szukam dobrego sposobu na kreta. Doprowadza mnie do szału bardziej niż plaga komarów ostatnio. :-?

 

Czyli dylematy okołobudowlane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...