Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie.Na wstepię chcę podziekować za namiary na architektów.

Potrzebuję paru rad a mianowicie czym mam się kierować w wyborze architekta bo rozpiętośc cenowa jest niemała od 7000 tyś do 3500 tyś.Prosze o rady i pozdrawiam.

Witaj

Może trochę przybliż sytuacje..masz gotowy projekt? potrzebujesz adaptacji tylko,...czy zmian? przyłącza?

 

Samo zaadoptowanie koszt najniższy z jakim sie spotkałam to 1500zł.Projekty przyłączy każde około 300zł , zmiany w projekcie ..no cóż nie wypowiem się bo ceny są różne. Podam Ci swój przykład , niby zmiana niewielka..bo zburzenie jednej ściany i w tym szkopuł. Taka zmiana kosztuje około 1 tyś. .Ale P. architekt mówiła ze można tego nie robić, tylko zrobić w trakcie budowy podciąg i zrobić tylko wpis w dzienniku .

pozdrawiam

No właśnie nie bedę się bawił w adaptację bo bardzo ciężko jest znależć projekt w 100% pasujący a dodatkowo mam jeszcze taki problem ,że warunki zabudowy ograniczaja troche choćby z tego powodu ,że dach ma być 2 spadowy.Nastepna sprawa jest taka że kasa nie pozwala mi na wiekszy domek niż max 120m2 + garaz (ale lepiej własny ciasny niż w bloku :lol: ) Co do architekta dzwoniłem do tej kobitki co pani mi połeciła i cena jest naprawde atrakcyjna pani robiła adaptacje i poprawki u niej?Będę musiał się z nią spotkać:D :D

Już nie mogę się doczekać kiedy ruszę do przodu narazie to tylko czytam i zbieram informacje ale może przy dobrych wiatrach uda sie choć w tym roku stan zerowy osiągnąć a jak nie to na wiosne będę zapewne startował.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Co do architekta dzwoniłem do tej kobitki co pani mi połeciła i cena jest naprawde atrakcyjna pani robiła adaptacje i poprawki u niej?Będę musiał się z nią spotkać

 

Jeszcze nie ,choć byłam u niej i wszystko jest obgadane..mam podział działki... czekam na mapki od geodety, wtedy wkroczy P. architekt o którą pytałeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dla mnie architekt za zagospodarowanie działki + dokumenty - (wodociągi i ZE załatwiłem sam walczę z gazownią ) zaśpiewał 2300 zł i 3 tyg oczekiwania na papiery do złożenia dokumentów na pozwolenie to chyba trochę długo ??

Witaj 2300 za samo zagospodarowanie działki to moim zdaniem trochę sporo biorąc pod uwagę że za 4000-5000 tyś mozna zrobić projekt domu i w tym też jest zawarte zagospodarowanie.

 

Jeszcze nie ,choć byłam u niej i wszystko jest obgadane..mam podział działki... czekam na mapki od geodety, wtedy wkroczy P. architekt o którą pytałeś.

 

Hehe ja czekam na mapki projektowe tylko że jeszcze nie mam projektu ani architekta wybranego ale powolutku powolutku ide do przodu.Ja jak do niej dzwoniłem to mówiła że roboty ma ful ale jak mi się mocno nie śpieszy to nie ma problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z miłych Forumowiczów może mi podpowiedzieć, ile może kosztować wytyczenie granicy pod fundament? Czy ktoś może zna "taniego geodetę" lub inną osobę z uprawnieniami? Szukam też kierownika budowy. Mam nadzieję, że do połowy czerwca dostanę pozwolenie na budowę i mogę ruszać z pracami - nareszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytanie. Do 31 maja miałem otrzymać WZ na swoją działkę.

Dzwoniłem do gminy 30 maja i dowiedziałem się że papiery leżą "chyba" u architekta, a poza tym to właśnie pisze przesunięcia odpowiedzi.

Zapytałem co mam robić, powiedziała, że nie wie i żebym czekał.

31 maja to już był kolejny termin "przesunięty".

Czy czekać spokojnie dalej, czy napisać zażalenie.

Tylko wydaje mi się, że jak będę walczyć to jeszcze wezmą i napiszą, że nie mogę nic postawić na swojej działce (jeszcze rolna).

Co robić?

Za czekaniem jest tylko jeden fakt: planowana budowa wiosna 2009.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z miłych Forumowiczów może mi podpowiedzieć, ile może kosztować wytyczenie granicy pod fundament? Czy ktoś może zna "taniego geodetę" lub inną osobę z uprawnieniami? Szukam też kierownika budowy. Mam nadzieję, że do połowy czerwca dostanę pozwolenie na budowę i mogę ruszać z pracami - nareszcie.

 

ja w lutym płaciłem 70zł/punkt (czyli 280zł za 4 punkty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z miłych Forumowiczów może mi podpowiedzieć, ile może kosztować wytyczenie granicy pod fundament? Czy ktoś może zna "taniego geodetę" lub inną osobę z uprawnieniami? Szukam też kierownika budowy. Mam nadzieję, że do połowy czerwca dostanę pozwolenie na budowę i mogę ruszać z pracami - nareszcie.

Podesłalem ci namiary na geodeta dla porownania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z miłych Forumowiczów może mi podpowiedzieć, ile może kosztować wytyczenie granicy pod fundament? Czy ktoś może zna "taniego geodetę" lub inną osobę z uprawnieniami? Szukam też kierownika budowy. Mam nadzieję, że do połowy czerwca dostanę pozwolenie na budowę i mogę ruszać z pracami - nareszcie.

 

wznowienie granic ( wytyczenie ) kosztuje około 250 zł punkt

mapka do celów projektowych od 400 - 600 zł

wytyczenie fundamentów - 400 zł

dane zebrane od 3 geodetów dla działki w Białymstoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytanie. Do 31 maja miałem otrzymać WZ na swoją działkę.

Dzwoniłem do gminy 30 maja i dowiedziałem się że papiery leżą "chyba" u architekta, a poza tym to właśnie pisze przesunięcia odpowiedzi.

Zapytałem co mam robić, powiedziała, że nie wie i żebym czekał.

31 maja to już był kolejny termin "przesunięty".

Czy czekać spokojnie dalej, czy napisać zażalenie.

Tylko wydaje mi się, że jak będę walczyć to jeszcze wezmą i napiszą, że nie mogę nic postawić na swojej działce (jeszcze rolna).

Co robić?

Za czekaniem jest tylko jeden fakt: planowana budowa wiosna 2009.

Pozdrawiam

Jurku a jaka to gmina tak z ciekawości? Ja radziłabym wziąć może od gminy namiary na tego architekta i jego przycisnąć jakoś, znaczy zadzwonić porozmawiać.. Nam warunki mieli wydawać 2 miesiące, i przeciągnęło się do 4. Po 2 miesiącach pani architekt zadzwoniła do nas żebyśmy przywieźli jej jeszcze jedną mape, ewidencyjną, a potem jak już wydali warunki to tam napisali tak, że te 4 miechy to wygląda jakby z naszej winy bo tej mapki nie było (czyli uzupełnianie dokumentacji). A nigdzie nie jest napisane że potrzebne są 2 mapki, bo daliśmy jej mapę swojej działki.

Wracając: sprobuj wypytać architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jurek

Miałam tez opóźnienia w WZ około 2 miesięcy, ale tylko dlatego że jeden sąsiad był za granica i nie odbierał nikt a'visa. jeśli chodzi o ziemie rolną to nie ma nic wspólnego z opóźnieniem, ja takowa miałam i nie wpłynęło to zasadniczo na opóźnienie. Dodam że moja Gmina było Dobrzyniewo Duże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Na wstepię chcę podziekować za namiary na architektów.

Potrzebuję paru rad a mianowicie czym mam się kierować w wyborze architekta bo rozpiętośc cenowa jest niemała od 7000 tyś do 3500 tyś.Prosze o rady i pozdrawiam.

 

Witaj w grupie slon23:) Jesli chodzi o architektów to dam Ci jedną dobrą radę. Nie bierz żadnego "znajomego" architekta.Ja popełniłam ten błąd i szczerze odradzam.Czasami miałam wrażenie, ze mnie "zbywał", poza tym projekt indywidulany miał być gotowy w ciagu 3 miesięcy, a ja czekam już poł roku :evil: Co prawda w tym tygodniu mamy złozyć wniosek o PnB, ale uważam ze trwało to stanowczo za długo. Na dzień dzisiejszy podpisałabym jakąś umowę, zobowiązująca go do zachowania terminu.Jak nie dotyrzyma ustalonego terminu, wynagrodzenie zostanie pomniejszone...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...