Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W tym roku zaczynamy budowę naszego domeczku http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=359 ale tylko same fundamenty. Moze ktoś mi podać stawki jakie w tym roku chodzą za wybudowanie podobnego w Białymstoku ? Czy ktoś wie jak zgłosić budowę studni ok20m? We wniosku jest mowa o rysunku itp. nie mam o tym zielonego pojęcia.Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Czy ktoś wie jak zgłosić budowę studni ok20m? We wniosku jest mowa o rysunku itp. nie mam o tym zielonego pojęcia.Pozdrawiam!

 

Ja bym nic nie zgłaszał. No chyba że nie masz alternatywy wodociągu i papier Ci będzie potrzebny do odbioru domu.

 

Będę miała wodę z wodociągów,studnia służyłaby tylko do celów typu: podlewanie ogródka itp. Zastanawiam się tylko czy mogę wykopać tak bez zgłoszenia zgodnie z prawem? Ma ktoś namiary na solidną i niedrogą ekipę od wywiertu studni z białegostoku? Jakie są stawki za metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie ile się czeka w Starostwie na Borsuczej na uprawomocnienie decyzji o Pozwoleniu na budowę?

Sprawy załatwiam sam, bez architekta, więc trochę się już gubię w tej papierologii i urzędologii. Co mnie jeszcze czeka, zanim będę mógł wbić łopatę?

 

Uprawomocnienie decyzji ustawowo dwa tygodnie, potem z dziennikiem budowy zgłaszasz rozpoczęcie robót i po 7 dniach od tego zgłoszenia można zaczynać. http://akademia.dom.pl/cv_3559_7574,krok_7_-_zgloszenie_rozpoczecia_robot.htm

Tyle teorii :) Może praktyk sie wypowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Czy ktoś wie jak zgłosić budowę studni ok20m? We wniosku jest mowa o rysunku itp. nie mam o tym zielonego pojęcia.Pozdrawiam!

 

Ja ostatnio zgłaszałam studnie, wypełniłam wniosek w którym napisałam że będzie to studnia wiercona z pompą głębinową gł. do 30m, wydajność 1m3/dobę, wykonanie sposobem gospodarzcym, i na mapce zaznaczyłam kółeczkiem w którym miejscu, musi być odsunięta min. 5m od granicy działki, i tyle, kobietka w starostwie na borsuczej bardzo miła, wszystko pomogła na miejscu wypełnić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Czy ktoś wie jak zgłosić budowę studni ok20m? We wniosku jest mowa o rysunku itp. nie mam o tym zielonego pojęcia.Pozdrawiam!

 

Ja ostatnio zgłaszałam studnie, wypełniłam wniosek w którym napisałam że będzie to studnia wiercona z pompą głębinową gł. do 30m, wydajność 1m3/dobę, wykonanie sposobem gospodarzcym, i na mapce zaznaczyłam kółeczkiem w którym miejscu, musi być odsunięta min. 5m od granicy działki, i tyle, kobietka w starostwie na borsuczej bardzo miła, wszystko pomogła na miejscu wypełnić. :)

 

A mogę wiedzieć ile u nas chodzi za metr wykopania i ogólnie jakiego rzędu jest cały koszt?? Może masz namiary na kogoś dobrego i niedrogiego?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRYSIAX poszło na prv.

 

Prośba kolejna droga grupo: Potrzebuję namiar na jakąś ekipę wycinającą drzewa, nie wiem, nie bardzo wiem jak szukać nawet, mam dwa drzewa do wycięcia na działce, pozwolenie na wycinkę też, jedno drzewo niefortunnie rośnie przy drutach energetycznych, może ktoś zna kogoś kto sie taką wycinką zajmuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. jeśli dostawaliście wycenę np. stanu surowego od kogoś i to było np. 35tys. to czy ta cena zawierała już podatek..? Pytam bo my umówilismy sie z kolesiem na kwotę, a teraz jak przyszło do podpisania umowy to się okazało że tamta to była bez podatku, więc z podatkiem wyszła sporo większa.. Po prostu nie zrozumielismy sie chyba i teraz sie zastanawiam czy to normalna procedura że sie podaje kwotę netto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRYSIAX poszło na prv.

 

Prośba kolejna droga grupo: Potrzebuję namiar na jakąś ekipę wycinającą drzewa, nie wiem, nie bardzo wiem jak szukać nawet, mam dwa drzewa do wycięcia na działce, pozwolenie na wycinkę też, jedno drzewo niefortunnie rośnie przy drutach energetycznych, może ktoś zna kogoś kto sie taką wycinką zajmuje. :)

 

Poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. jeśli dostawaliście wycenę np. stanu surowego od kogoś i to było np. 35tys. to czy ta cena zawierała już podatek..? Pytam bo my umówilismy sie z kolesiem na kwotę, a teraz jak przyszło do podpisania umowy to się okazało że tamta to była bez podatku, więc z podatkiem wyszła sporo większa.. Po prostu nie zrozumielismy sie chyba i teraz sie zastanawiam czy to normalna procedura że sie podaje kwotę netto?

 

Z założenia nie jesteś firmą i nie interesuje Cię kwota netto lecz brutto. Przynajmniej u mnie wszystkie ceny jakie negocjowałem ze wszystkimi ekipami były kwotami do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. jeśli dostawaliście wycenę np. stanu surowego od kogoś i to było np. 35tys. to czy ta cena zawierała już podatek..? Pytam bo my umówilismy sie z kolesiem na kwotę, a teraz jak przyszło do podpisania umowy to się okazało że tamta to była bez podatku, więc z podatkiem wyszła sporo większa.. Po prostu nie zrozumielismy sie chyba i teraz sie zastanawiam czy to normalna procedura że sie podaje kwotę netto?

 

Z założenia nie jesteś firmą i nie interesuje Cię kwota netto lecz brutto. Przynajmniej u mnie wszystkie ceny jakie negocjowałem ze wszystkimi ekipami były kwotami do zapłaty.

 

 

Jeżeli umawiałaś się na usługę czyli z vatem powinno ci wyjść (35000+7%) 37450. A jeżeli doliczył Ci 22 % VAT to zwykły oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.. jeśli dostawaliście wycenę np. stanu surowego od kogoś i to było np. 35tys. to czy ta cena zawierała już podatek..? Pytam bo my umówilismy sie z kolesiem na kwotę, a teraz jak przyszło do podpisania umowy to się okazało że tamta to była bez podatku, więc z podatkiem wyszła sporo większa.. Po prostu nie zrozumielismy sie chyba i teraz sie zastanawiam czy to normalna procedura że sie podaje kwotę netto?

 

Z założenia nie jesteś firmą i nie interesuje Cię kwota netto lecz brutto. Przynajmniej u mnie wszystkie ceny jakie negocjowałem ze wszystkimi ekipami były kwotami do zapłaty.

 

tylko że b. często faktycznie jest to kwota do zapłaty ale bez faktury, fachowcy wyceniają tak bo większość ich klientów nie bierze faktur, jeśli się o nią poprosi to wtedy vat doliczają, oczywiście jest tak przeważnie w małych firmach, niestety tak już mamy w naszym pięknym kraju że firemki muszą kombinować żeby sie conieco opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...