Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kurcze więc dlaczego u mnie jest tak dziwnie? Muszę pogadac z mooim wykonawcą. No bo skoro bierze 7000 za kondygnację + więźba to niektóre rzeczy wydają mi się nie do końca wyjaśnione. NP czy dodatkowo muszę zapłącić za fundament czy wymurowac go we własnym zakresie. Hmmmm, forum otwiera oczy, dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę ...i od razu mam prośbę....a nóż widelac ktoś doradzi :) Pan budowlaniec z którym się umawiałam na postawienie stanu surowego ma mały poslizg, przez co moja budowa rozpocznie się nie w październiku tak jak było planowane, tylko w listopadzie....i tak sie zastanawiam czy warto zaczynać w listopadzie....może lepiej przełożyc to już na wiosne 2009? Czy ktoś z Was zaczynał budować na zimę??? Czy warto??? Wiem, ze nie ma już dziś takich zim jak kiedyś, ale zima to zima....sama nie wiem....prosze o radę i z góry dziekuję :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak sie zastanawiam czy warto zaczynać w listopadzie....może lepiej przełożyc to już na wiosne 2009? Czy ktoś z Was zaczynał budować na zimę??? Czy warto??? :roll:

Zizi, moja budowa zaczela sie 15 pazdziernika, trwala rowno 3 m-ce (do więźby). Mialem szczesie, bo nie padalo ale jezeli cofniesz sie w postach- znajdziesz chocby rozterki Andrzejki ktora czekala na pokrycie dachu a deszcz padal i padal...

Witaj w grupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę ...i od razu mam prośbę....a nóż widelac ktoś doradzi :) Pan budowlaniec z którym się umawiałam na postawienie stanu surowego ma mały poslizg, przez co moja budowa rozpocznie się nie w październiku tak jak było planowane, tylko w listopadzie....i tak sie zastanawiam czy warto zaczynać w listopadzie....może lepiej przełożyc to już na wiosne 2009? Czy ktoś z Was zaczynał budować na zimę??? Czy warto??? Wiem, ze nie ma już dziś takich zim jak kiedyś, ale zima to zima....sama nie wiem....prosze o radę i z góry dziekuję :roll:

 

Jak dobra ekipa to do prawdziwej zimy czyli około połowy stycznia końca czy początku lutego powinni skończyć i nie będzie czym się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę ...i od razu mam prośbę....a nóż widelac ktoś doradzi :) Pan budowlaniec z którym się umawiałam na postawienie stanu surowego ma mały poslizg, przez co moja budowa rozpocznie się nie w październiku tak jak było planowane, tylko w listopadzie....i tak sie zastanawiam czy warto zaczynać w listopadzie....może lepiej przełożyc to już na wiosne 2009? Czy ktoś z Was zaczynał budować na zimę??? Czy warto??? Wiem, ze nie ma już dziś takich zim jak kiedyś, ale zima to zima....sama nie wiem....prosze o radę i z góry dziekuję :roll:

 

A ja bym budował w listopadzie.A ostatnie lata pokazują, że jakoś nie ma z tym problemu, a pierwsze poważniejsze mrozy i tak przychodzą w 2 połowie stycznia. W zeszłym roku pod koniec listopada zrobiłem kanalizację i wodociąg. A 8 grudnia małem zalewane posadzki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niedługo rodzice chcą zacząć budowę domu 180m2 pow użytkowej + piwnica 100m2 . Szukam wykonawcy stanu surowego otwartego . Jedna firma powiedziała 60 tys jak sądzicie dobra cena ? Może macie warte polecenia firmy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, kibicuje wam juz od dluzszego czasu i zwracam sie do tych, ktorzy ostatnio kupowali beton komorkowy, styropian do docieplenia scian 12 cm oraz welne mineralna do docieplenia dachu i stropu, gdzie w tej chwili w B-stoku i okolicach mozna kupic najtaniej. Dziekuje za pomoc.

 

Osobiście muruję z silikatów ale fajne cany na materiał ma Cemhurt na Octowej - trochę niższe od BCMB. Pewnie znajdzie się kilka firm co zaskoczą cenami - np. z Łomży albo Suwałk (widziałem na allegro ok 8,70 za siporeks 25cm Solbetu).

Może ktoś z miłych forumowiczów poleci sprawdzoną hurtownię z dobrymi cenami na cement, beton, zaprawę klejową do bloczków, styropian ekstrudowany na fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...