Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czasem każdemu się zdarzy.... zabłądzić ;)

A Ty sie przeniosłaś z NIBY- do CZEKO-LANDI, co się stało, tak zamiana adresu, :o a raczej apetytu ? :)

 

 

Pytanie od Dehy:

 

Kabel antenowy leży normalne na połaci dachowej i wchodzi pod blachę przy kołnierzu okna, czy szlag go nie trafi za prędko, czy powiniem być może w jakiejś osłonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie od Dehy:

 

Kabel antenowy leży normalne na połaci dachowej i wchodzi pod blachę przy kołnierzu ona, czy szlag go nie trafi za prędko, czy powieniem być może w jakiejś osłonie ?

Kiedyś kilkanaście lat wstecz zdarzało się widzięc na dachu popękane przewody antenowe, teraz natomiast nie.Jeżeli leży on od strony południowej to możesz zawinąc w worek foliowy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z z tymi przewodami to czy mógłbyś pokrótce opisać jak należy je rozprowadzać .. ja mam domek szkieletowy i planujemy w wiekszości pokojów porobić gniazda antenowo radiowe

Mogę opisać jeden uniwersalny sposób rozprowadzenia przewód

Do kazdego gniazdka z jednego punktu (z zasilanie 220v i dodatkowym wyłącznikiem) należy ułożyć po 2 przewódy antenowe(tylko błagam b. dobrej jakości) i jeden przewód UTP(skrętka), na zewnątrz budynku (tan gdzie satelita )2 przewody i tam gdzie antena naziemna 1 przewód .

 

To jest rozwiązanie uniwersalne

Natomiast każdą instalacje należy traktować indywidualnie i można zastosować inne rozwiązanie np. tanio dołączyć obserwację posesji kamerą w TV(koszt 500/600PLN),jeśli piesek sąsiada zaszczeka lub boimy się wyjść nocą na zewnątrz i popatrzeć co się dzieje to wystarczy włączyć TV na kanał np 0 i obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deha

jak już wcześniej pisałem dom stoi 3 km od przekaźnika w Krynicach i z 10 km od Białegostoku. Instalacja antenowa częściowo gwiazda i reszta szerg. Da się to jakoś sensownie zestroić czy jednak najpierw wydać trzeba majątek.

Musiałbym poznać więcej szczegółów.Proszę na GADU 4543709.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...