Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ps. A tak na marginesie to coś mimo usilnych próśb Robina nie widać tych dzienników budowy. Czy wszyscy budujecie schrony??

 

He, he, he:) U mnie budowa jeszcze się nie rozpoczęła, więc chyba jestem usprawiedliwiona :lol: . Jak tylko zacznie sie coś dziać, na pewno wszyskich WAS poinformuję.....A tak przy okazji kogo polecacie w Białym do wykonania dachu ???? Mam już jedna ofertę, ale wypadałoby porównac ją u konkurencji....Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ps. A tak na marginesie to coś mimo usilnych próśb Robina nie widać tych dzienników budowy. Czy wszyscy budujecie schrony??

 

He, he, he:) U mnie budowa jeszcze się nie rozpoczęła, więc chyba jestem usprawiedliwiona :lol: . Jak tylko zacznie sie coś dziać, na pewno wszyskich WAS poinformuję.....A tak przy okazji kogo polecacie w Białym do wykonania dachu ???? Mam już jedna ofertę, ale wypadałoby porównac ją u konkurencji....Z góry dziękuję :)

Poszło na priv - producent blach to BudMat - szwedzkie i austriackie blachy no i oczywiście Pruszyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. A tak na marginesie to coś mimo usilnych próśb Robina nie widać tych dzienników budowy. Czy wszyscy budujecie schrony??

 

He, he, he:) U mnie budowa jeszcze się nie rozpoczęła, więc chyba jestem usprawiedliwiona :lol: . Jak tylko zacznie sie coś dziać, na pewno wszyskich WAS poinformuję.....A tak przy okazji kogo polecacie w Białym do wykonania dachu ???? Mam już jedna ofertę, ale wypadałoby porównac ją u konkurencji....Z góry dziękuję :)

Poszło na priv - producent blach to BudMat - szwedzkie i austriackie blachy no i oczywiście Pruszyński

 

 

Nic nie dostałam na priv :( Czy ta firma wykonuje też dachy z dachówki, bo taki ma własnie byc...???

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm pytałam o kierbuda i nie dostałam odpowiedzi, czyli nikt z Was nie jest zadowolony ze swojego kierownika!!!!

to może ktoś budował z łotewskiego gazobetonu aeroc i ma jakieś wyrobione zdanie na temat tego materiału :-)

pozdr

[email protected]

 

luuuz, koleżanka, ja np. ze swojego jestem bo spełnia swoją funkcję tak jak miał spełniać (a funkcja ta to "tani kierownik"), za to np. on nie robi w białym niestety

z aeroca buduje moj znajomy, choć buduje to za wcześnie bo narazie bloczki betonowe piwnicy się murują a suporex jeszcze w paletach stoi więc narazie konkrentie trudno coś powiedzieć, to co zasłyszałem to materiał dobry jak każdy beton komórkowy, nadaje sie zarówno do murowania tradycyjnego jak i na klej bez spoin pionowych, zresztą w czasie głodu materiałowego dużo tego przyjechało, jako ciekawostkę powiem że wtedy (a często jeżdżę na Litwę) równo jechały do nas tiry zaladowane pomaranczowymi paletami z aeroc'iem mijając sie z równie intensywie podróżującymi na Litwę i Łotwę tirami z białymi paletami Solbetu, a na budowach i hurtowniach budowlanych w Wilnie czy Kownie widać tak samo często pomarańczowe jak i białe paklety, z tego wnioskuję że towar porównywalny i wszystko powinno rozbić się o cenę i opłacalność zakupu danego BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od szafki z linii ogrodzenie poprowadzi kabel w ziemi ok. 10 m i na posesji postawi skrzynkę. O coś takiego chodzi.

 

Ceny mogą być przerżne. Zależy czego poszukjesz. A ile chce ten Twój kolega??

 

 

teoretycznie w opisanym przez ciebie przpadku to mogłaby taka za 150 zł wystarczyc. A taka w miarę cywilizowana to powinna ok 500-600 kosztować. No może lepiej 500+VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od szafki z linii ogrodzenie poprowadzi kabel w ziemi ok. 10 m i na posesji postawi skrzynkę. O coś takiego chodzi.

 

Ceny mogą być przerżne. Zależy czego poszukjesz. A ile chce ten Twój kolega??

 

 

teoretycznie w opisanym przez ciebie przpadku to mogłaby taka za 150 zł wystarczyc. A taka w miarę cywilizowana to powinna ok 500-600 kosztować. No może lepiej 500+VAT

 

ale nie chodzi mi o koszt samej skrzynki tylko łącznie z robocizną ogólny koszt, on chce 1500zł.ze wszystkimi materiałami i skrzynką, czy to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w linii ogrodzenia masz zabudowane złącze kablowe niskiego napięcia (skrzynka z zamontowanym m.in. licznikiem lub miejscem pod licznik) to chyba chce dość drogo. Kabel do zailania placu budowy nie powinien kosztować więcej niż 15 zł/brutto za metr(spokojnie wystarczy 5x4 - ja u siebie jechałem na 5x2,5 odległość ok 10m).Zależy jak daleko trzeba postawić rozdzielnicę budowlaną od tej jak to tam nazywasz skrzynki.

 

Jeżeli opisana wyżej sytuacja jest zgodna z Twoją, to Twojemu elektrykowi pozostaje tylko wprowadzić kabel do złącza w ogrodzeniu (przykręca 5 kabelków), zakopać w ziemiii na głębokość szpadla kabel i potem wprowadzić go do rozdzelnicy budowlanej (też ptrzykręcić 5 kabelków).

 

W moim odczuciu po znajomoście to nie jest tanio. Po znajomości powinno być na gotowo ok 700-800 zł. Chyba że odległość jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mama w końcu prawomocny podział dziełek.

Zbieram papiery do pozwolenia.

 

Potrzebuje PILNIE architekta z uprawnieniami do przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

Musze zrobić takowe i puścić jak najszybciej rury przez działkę sąsiada.

 

Pozdrawiam

 

Architekta z takimi uprawnieniami to chyba trudno znaleźć. Potrzebujesz z tego co mi se wydaje sanitarnika (inżyeniera sanitarnika) z uprawnieniami do projektowania przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Dla mnie przyłącze robił............i tu nazwisko pamietam i wyślę CI na Prive, ale nr telefonu mogę dopiero jutro podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógłby podać namiary do dobrej ekipy od ogrodzenia (murek, siatka, słupki klinkierowe). Jaka jest aktualnie cena robocizny?

 

Aktualnie poszukuję szamba betonowego szczelnego. Przeglądając internet najwięcej producentów jest w okolicach Radomia. Niestety cena transportu tylko dla mnie wyniesie ok 1500-1800 zł, prawie tyle co zbiornik. Może ktoś ma również zamiar zamawiać i miałby chęć na wspólny tarnsport, koszty spadłyby o połowę. Jak coś to na prv.

 

z góry dzięki

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mama w końcu prawomocny podział dziełek.

Zbieram papiery do pozwolenia.

 

Potrzebuje PILNIE architekta z uprawnieniami do przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

Musze zrobić takowe i puścić jak najszybciej rury przez działkę sąsiada.

 

Pozdrawiam

 

Halio. Troszke późno, ale masz na Prive :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poszukuję szamba betonowego szczelnego. Przeglądając internet najwięcej producentów jest w okolicach Radomia. Niestety cena transportu tylko dla mnie wyniesie ok 1500-1800 zł, prawie tyle co zbiornik. Może ktoś ma również zamiar zamawiać i miałby chęć na wspólny tarnsport, koszty spadłyby o połowę. Jak coś to na prv.

 

pozdrawiam,

 

Czemu wcześniej tu nie zajrzałam? :-?

Teraz to musztarda po obiedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...