Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich! Jestem tu nowa :) Na początku przyszłego roku planujemy ruszyc z budowa domu. Jak na razie to mam warunki zabudowy, projekt na którym będę wzorować swój domek http://www.pprojekt.pl/projekt116-odyseusz_i.html i teraz szukam informacji o domach stawianych na palach (teren jest podmokł, architekta, który stworzy ten domek a także polecanych ekip budowlanych. Bardzo liczę na Was :)

 

Witaj :D

Ja robię na palach...właściwie będę robić...mogę dać Ci namiar na gościa który będzie u mnie stawiał ta metodą.

 

Dziękuje bardzo, też bedę budować sie w Fastach. Kiedy planujesz zaczac? Kochani poszukuje jeszcze srawdzonego architeka. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzien dobry, pomożcie.

Wlasnie jest deskowany dach, a zaraz potem wchodzi dekarz. Bedzie mial do wstawienia 2 okna polaciowe. Podpowiedzcie, gdzie w Bialymstoku warto pytac o takie okna? Czy sa okna połaciowe z opcja wyłazu? Co tak naprawde jest wazne przy wyborze takich okien. Dziekuje.

 

 

______________________________________________

Sprzedam: stemple (400 sztuk), beton komorkowy (5 palet)

tel. 885788797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, pomożcie.

Wlasnie jest deskowany dach, a zaraz potem wchodzi dekarz. Bedzie mial do wstawienia 2 okna polaciowe. Podpowiedzcie, gdzie w Bialymstoku warto pytac o takie okna? Czy sa okna połaciowe z opcja wyłazu? Co tak naprawde jest wazne przy wyborze takich okien. Dziekuje.

 

W zasadzie są 2 firmy na rynku, które robią dobre okna:

Fakro i Velux.

Fakro mają klamkę na dole a Velux najczęściej na górze.

Moim zdaniem, i nie tylko, Veluxy są lepiej wykonane , to znaczy bardziej eleganckie, ale to kwestia gustu.

Od znajomego dekarza wiem, że można kupić tanie okna wyglądające podobnie do markowych, ale powiedział mi, że to nie są takie same okna....

 

Co do wyłazów to Fakro ma w ofercie trzy rodzaje.

 

A gdzie pytać ?

Każda firma, która się zajmuje pokryciami dachowymi ma rabaty na okna.

 

Ja osobiście wziąłem dekarza, który sam mi zamówi i wstawi okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie są 2 firmy na rynku, które robią dobre okna:

Fakro i Velux.

Fakro mają klamkę na dole a Velux najczęściej na górze.

Moim zdaniem, i nie tylko, Veluxy są lepiej wykonane , to znaczy bardziej eleganckie, ale to kwestia gustu.

 

eldorado - odnośnie Twojej wypowiedzi - nasuwa mi się pewna myśl "cudze chwalicie, swojego nie znacie" - czyli Velux dlatego lepszy że jest niemiecki, a Fakro dlatego gorsze - bo polskie. W moim odczuciu są to okna tej samej klasy, a tylko i wyłącznie przez to, że są polskie to ja właśnie takie zamontowałem. Cena identyczna, jakość identyczna, technologia identyczna. Jeżeli chodzi o estetykę to napewno obydwa wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę CoolaTT. To co polskie nie jest gorsze od tego co "zachodnie" (raczej wschodnie).

Staram się brać DOBRE BO POLSKIE (oprócz blachy na dach).

Popieram lokalnych producentów (tarcica z moich okolic, bloczki z Silikatów Białystok, okna wyłącznie od polskich producentów - no fakt: okucia zagraniczne i szyby Pilkingtona; nawet domotyka będzie od rodzimej firmy - bo na fajnych i łatwo programowalnych sterownikach).

Taki lokalny patriotyzm.

Nawet zagraniczna wódka mi nie smakuje - wole z okolic Czarnej Białostockiej albo Michałowa - regionalny wyrób - a nie mikstura glikolowo spirytusowa.

 

Zabuzowało we mnie po przegranej Legii z Rus..mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę CoolaTT. To co polskie nie jest gorsze od tego co "zachodnie" (raczej wschodnie).

Staram się brać DOBRE BO POLSKIE (oprócz blachy na dach).

Popieram lokalnych producentów (tarcica z moich okolic, bloczki z Silikatów Białystok, okna wyłącznie od polskich producentów - no fakt: okucia zagraniczne i szyby Pilkingtona; nawet domotyka będzie od rodzimej firmy - bo na fajnych i łatwo programowalnych sterownikach).

Taki lokalny patriotyzm.

Nawet zagraniczna wódka mi nie smakuje - wole z okolic Czarnej Białostockiej albo Michałowa - regionalny wyrób - a nie mikstura glikolowo spirytusowa.

 

Zabuzowało we mnie po przegranej Legii z Rus..mi

 

W tym sezonie nie ma Ledii tylko tzw Legła

 

A odnośnie misktury z Michałowa i okolic, też próbuję i też mi zajefajnie smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eldorado - odnośnie Twojej wypowiedzi - nasuwa mi się pewna myśl "cudze chwalicie, swojego nie znacie" - czyli Velux dlatego lepszy że jest niemiecki, a Fakro dlatego gorsze - bo polskie.

 

Napisałem przecież, że to kwestia gustu. Nie wybiore okien Veluxa, dlatego, że są produkcji niemieckiej, tylko, że w mojej, i nie tylko opini, lepiej wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, pomożcie.

Wlasnie jest deskowany dach, a zaraz potem wchodzi dekarz. Bedzie mial do wstawienia 2 okna polaciowe. Podpowiedzcie, gdzie w Bialymstoku warto pytac o takie okna? Czy sa okna połaciowe z opcja wyłazu? Co tak naprawde jest wazne przy wyborze takich okien. Dziekuje.

 

Czopuch,

 

podejrzewam że już kupiłeś te okna mimo to wtracę swoje trzy grosze. O ile wiem- chyba nie ma na rynku okien z funkcją wyłazu. Mój dekarz na pytanie o wyłaz dachowy powiedział że nie warto- równie łatwo wychodzi się przez okno dachowe (po wyjęciu skrzydła) a wyłaz ma tę wadę, że nie możesz go w prosty sposób umyc od zewnątrz. Trzeba wystawiać rękę albo wyłazić na dach podczas gdy okno obrotowe... Przyznasz, że nie myśli się o takich sprawach w trakcie budowy, prawda?

 

Pozdrawiam wszystkich budujących, zwłaszcza nowych pasjonatów mieszkania na swoim ;)

 

Robert

 

 

P.S. CoolaTT- "przypadkiem" zapusciłem sie w Twoje okolice (troche z ciekawości, trochę z sentymentu do szkolnej klasowej miłości z Olmont) i musze przyznać, że Twój dom naprawdę ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robin2.

Okien nie kupilem, porozmawialem z dekarzem. Zapytalem go czy warto teraz wstawiac i jak to zabezpieczyc od wlamywaczy jezeli wykanczac bede w przyszlym roku, bo na zime to planuje jedynie zabezpieczenie od deszczu i sniegu. Odpowiedzial mi, ze nie ma takiej potrzeby, aby robic to dzisiaj. Kryje dachowka cementowa wiec wstawienie okien polaciowych nie bedzie problemem w pozniejszym etapie. Jezeli chodzi o wylaz to sie juz wczesniej zdecydowalem zamienic go na okno polaciowe. Jeszcze sie zastanawiam czy warto montowac stopnie kominiarskie dla usprawnienia komunikacji po dachu, jednak tak sie przygladam dachom juz wykonanym i w zasadzie nie znalazlem w okolicy polaci ze stopniami. Moze masz, macie w tym wzgledzie jakies doswiadczenie? Dziekuje za pomoc.

 

___________________________________________

Do sprzedania 400 stempli. Zapraszam, Wymiar ok. 2,80.

Kierunek Supraśl. Tel. 885788797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

po długim okresie wracam ... dzisiaj geodeta wytyczył budynek na działce. W tym tygodniu ruszają z wykopami a ja chyba zaraz zwariuję.... :(

Dopadł mnie jakiś stres przedbudowlany...

Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedziec czy na tym etapie jest mi już potrzebny hydraulik i elektryk, a jeśli nie to w którym momencie zaczynają?

bede wdzieczna za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HARMONOGRAM PRAC

 

STAN ZEROWY

zgłoszenie rozpoczęcia robót

usunięcie humusu

utwardzenie drogi

wytyczenie budynku

ustawienie sławojki

wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe

wykonanie wykopu pod ogrodzenie

rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu

przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka

przepust dla czerpni powietrza

przepusty dla okurzacza centralnego

stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami

wylanie chudziaka pod ławy i stopy

izolacja pozioma na chudziaku

szalowanie ław, stóp i ganku

szalowanie ogrodzenia

wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy

zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów

izolacja pozioma na ławach

szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty

zbrojenie ścian fundamentowych

zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów

usunięcie szalunków

izolacja pozioma na ścianach fundamentowych

izolacja pionowa ścian fundamentowych

ocieplenie ścian fundamentowych

usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie

rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji

wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje

izolacja podłogi na gruncie

połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia

drenaż odwodnieniowy (opcja)

zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych

zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

Może to będzie pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

No to chyba po mojej zabawie w budowanie

Otrzymałem dziś postanowienie ze Starostwa:

Postanowienie!

Na podst. Art. 53 ust 4 pkt 6, 60 ust 1 i art. 64 ustawy z dn. 27-03-2003 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (dz. U. Nr 80, poz 717 z późn, zm) oraz art. 106 ustawy z dnia 14-06-1960 kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn Dz. U. z 2000- Nr98 poz 1071 z późn zm)

Postanawiam odmówić

Uzgodnienia w zakresie ochrony gruntów rolnych zamiaru zrealizowania inwestycji, polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną na działkach ….., położonych ….. Gm. Supraśl

Uzasadnienie

W wyniku rozpatrzenia sprawy ustalono co następuje:

- na ww działkę nie była wydawana zgoda na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze

- dokonano analizy danych zawartych w operacie ewidencji gruntów i klasyfikacji gruntów i stwierdzono, że grunty w ww działkach zostały sklasyfikowane jako RIVb

- należy również dodać, iż uprzednio już uzgodniono projekty decyzji o WZ dla innych działek (wymienione) położone na tym samym konturze klasyfikacyjnym tj. klasy IV na powierzchnię 1,0178 ha.

Wnioskowana do uzgodnienia, w niniejszym postępowaniu, warunki zabudowy, obejmują swoim opracowaniem całą powierzchnię działki … tj. 0,31 ha gruntów klasy IV.

Zatem w przypadku, gdy zwarty obszar gruntów rolnych klasy IV, projektowany do przeznaczenia na cele nierolnicze przekracza 1ha wymagane jest uzyskanie zgody marszałka województwa wyrażonej po uzyskaniu opinii izby rolniczej, stosownie do art. 7 ust 2 pkt 3 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

….. itd.

 

 

Co dalej z tym robić?

Bez sensu jest prawo jeśli działać ma na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" do 1 hektara.

Dodam, że działki nie leżą w granicach administracyjnych miasta i wokół jest coraz więcej domów.

Czy ktoś ma pomysł???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, pogoda zaczyna się zmieniać, na szczęście dach zapapowany wiec na głowę nie leci. Jeszcze ciepło, więc postanowiłęm zrobić kilka prac wewnątrz. Do ich wykonania potrzebuję płyty OSB. Czy moglibyście poradzić, gdzie w Białymstoku można nabyć takie płyty i o jakiego rodzaju płyty pytać, chyba że jest tylko jeden rodzaj to nie ma sprawy. Do wykonania, sufit w garażu nieogrzewanym. Dziekuje za pomoc

 

 

____________________________________________

Do sprzedania 400 stempli. Zapraszam, Wysokość ok. 2,80.

Kierunek Supraśl. Tel. 885788797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...