Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ar2r dzieki za podpowiedż. I tak jak do tej pory niewiele z tego rozumiem... :) Nareszcie teść zdecydował się dać nam drzewo na dach, szkoda że tak późno, bo z tego też bym miała deski do szalunków a tak to musze kupić. Myślicie , że dach z własnego lasu to dobry pomysł, czy może lepiej kupić gotowy materiał, np. w OBI albo Kastoramie, podobno jest ok i wychodzi taniej...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie postawiliśmy więźbe z "własnego" lasu, jest jak najbardziej ok, trochę dokupiłem (drzewa na pniu), trak własny, więźba jest ok i za kilkakrotnie niższą cenę niż w tartaku

jeśli możesz mieć za darmo (jak rozumiem ;) ) porządne drewno od teścia i do tego może z lasu jak z puszczy augustowskiej to nie ma się nad czym zastanawiać

poza tym w augustowie chyba cięzko bedzie znaleźć castodramę albo obi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Edde, a tak przy okazji ile bedziesz płacił dekarzowi? Mój zaśpiewał 35 pln za metr krycia (blachodachówka)

pozdrowka

 

mój zaśpiewał tak samo, 35/m2, akceptuję bo to dobry fachowiec jest

teraz ból głowy nad blachodachówką (szwedzki ssab sie marzy), membrana m być we wtorek (tyvek pro przez allegro, zawsze trochę taniej niż hurtowniach), jutro impregnacja lat i kontrłat, no i komin muszę dokończyć (wlasnoręcznie !) murowac i coś wymyślić na jego wykończenie (są to w sumie trzy kominy zestawione w jeden duży, jakies płytki elewacyjne chyba będą, oczywiście problem: ciężko znaleźć tkowe w regionie w graficie i cenie przyzwoitej i tak żeby palety nie trzeba było kupować :( ), o i jeszcze okna dachowe i wyłaz, no i kominki wentylacyjne, ból głowy zamiast odpoczywać w niedzielę... :(

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Kochani poradzcie gdzie mogę dostać ziemię. Muszę nawieźć na działkę około 100 wywrotek. Nie mam pojęcia jakie są ceny i skad to wziąć.

 

Ostatnio, to przerabiałem, ale z piaskiem...Dobra cena to 200 zł za wywrotkę 15tonową.

 

Najlepiej dać ogłoszenie, że przyjmiesz ziemię z wykopów za 100 zł i czekać.....

Może akurakt trafisz, że ktoś ma ziemię z wykopów i Ci od razu przywiezie..

Najlepiej poszukaj w swojej okolicy jakiegoś żwirowiska, pojedź tam i dogadaj się, bo transport sporo kosztuje, a może taniej Ci przywiozą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Kochani poradzcie gdzie mogę dostać ziemię. Muszę nawieźć na działkę około 100 wywrotek. Nie mam pojęcia jakie są ceny i skad to wziąć.

 

Możesz podpytać też firmy, które układają polbruk a raczej kierowników budów. Zanim zaczną roboty to muszą przygotować teren. Z tego co wiem czasami mają problem co zrobić z ziemią. Najlepiej , żeby budowa była niedaleko Ciebie wówczas nieb będziesz musiała płacić za transport.

 

Powodzenia

jona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może posłużyć rada jak obudował swoją studnię głębinową?

 

pozdrawiam,

 

Ja mogę służyć :) Wkopaliśmy na 1,5m 3 kręgi betonowe średnicy chyba 120cm, na to betonowa pokrywa plus jakiś właz, którego jeszcze nie mamy. Hydraulik zamontował nam pompę i wszystkie duperele w tej studni, po czym ja zasypiemy i pewnie zasiejemy trawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może posłużyć rada jak obudował swoją studnię głębinową?

 

pozdrawiam,

 

Ja mogę służyć :) Wkopaliśmy na 1,5m 3 kręgi betonowe średnicy chyba 120cm, na to betonowa pokrywa plus jakiś właz, którego jeszcze nie mamy. Hydraulik zamontował nam pompę i wszystkie duperele w tej studni, po czym ja zasypiemy i pewnie zasiejemy trawę.

 

My też tak zrobiliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a po jakiego grzyba jest taka studnia? Może ja też powinnam takową mieć i nic o tym nie wiem?

pozdrówka

 

Kasik taka studnia jest po takiego grzyba, że u mnie koszt przyłączenia do wodociągu we wsi jest sporo większy niż zrobienie tejże studni. Więc żeby mieć wodę wybrałam studnię głębinową. :) Teraz będę miała wodę za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może posłużyć rada jak obudował swoją studnię głębinową?

 

pozdrawiam,

 

Witam

Co prawda jeszcze nie zrobiłem tego, ale plan jest następujący:

- w studni pompa elektryczna,

- na kręgach betonowych pokrywa takaż, a na niej elegancka artezyjka,

- całość obłożna kamieniami i zielskiem.

Ot taka wizualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a po jakiego grzyba jest taka studnia? Może ja też powinnam takową mieć i nic o tym nie wiem?

pozdrówka

 

Kasik taka studnia jest po takiego grzyba, że u mnie koszt przyłączenia do wodociągu we wsi jest sporo większy niż zrobienie tejże studni. Więc żeby mieć wodę wybrałam studnię głębinową. :) Teraz będę miała wodę za darmo ;)

 

Dzięi za wyjaśnionko, więc nie muszę jej mieć :wink:

Ale wiesz Rachela, wolałabym mieszkać na wsi ze studnią głębinową tak jak Ty, niż w miescie z wodociągiem tak jak ja :cry:

Ale lepsze to niż blok...może kiedyś na stare lata i ja zamieszkam na wsi...to jest moje marzenie ... :D

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...