Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podaję wszystkim zainteresowanym namiary na gościa, który sam robi kręgi w dobrej cenie po 100zł., w sklepie kosztują najmniejsze 160zł., ma transport też niedrogo.

 

Kręgi betonowe, Fi 500, 800, 1000, 1200, 1400, 1800, pokrywy betonowe, bloczki betonowe, pierścienie odciążające betonowe

 

 

Dane kontaktowe:

512861107

Zaścianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktos wie, gdzie w Białymstoku szukać napędów do bram?

Jak szukałem napędu do swojej bramy to jeżdziłem po sklepach , w których montują bramy.Byłem na hetmańskiej ,na sienkiewicza,na dojlidach w pobliżu patkaru,nie pamiętam dokładnie nazw firm.Generalnie nie było różnicy w cenie napędu.Mikazuu byle był firmowy to będzie chodził .Ja mam akurat nice ,ale wykonawcę miałem do kitu i trochę to trwało zanim wszystko dograliśmy. Teraz to bym kupił od razu z montażem i byłby święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat jakości betonu B20 z Rakbud-u bo słyszałam złe opinie. Ceny mają dość dobre ale ponoć nie idzie to w parze z jakością? Czy ktoś może to potwierdzić?

 

To tzw. "czarny PR".

Pewnie takie ploty rozsiewa o RakBudzie konkurencja albo niezadowoleni klienci.

Ja także brałam od nich beton na swoja budowe i wszystko jest ok. Wprawdzie do zadowolonych klientów nie należę, ale to raczej z powodu obsługi, niż złej jakości towaru.

Faktycznie z obsługą jest u nich różnie,też mam różne wspomnienia. :-?

Swoją drogą sami częściowo jesteśmy sobie winni bo skoro można kupić taniej to czemu nie ,ale skąd co i jak to już nikt się nie zastanawia.Sam też nie jestem bez winy,dlatego spuszczę zasłonę milczenia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was instalował bądź zamierza zainstalować odkurzacz centralny. Interesuje mnie wszystko na ten temat

 

POZDRAWIAM

 

Ps Ale pogoda skiepściła się.Trzymajcie się ciepło

Wszystko już było na forum ,wystaczy przeczytać, a tak od siebie to :

-rzadziej opróżnia się worek ,raz na parę miesięcy zaglądam tam z ciekawości i przy okazji czyszczę filtr,

-mam wrażenie ,że jest mocniejsza siła ciągu,ale mam słabe porównanie bo w poprzednim mieszkaniu rzadko odkurzałem :oops:

-bardzo mi się przydaje szufelka przy kominku,po każdym podłożeniu dwa ruchy zmiotką i śmieci lądują w odkurzaczu,

-generalnie wygodniej się odkurza jakby szybciej mimo ,że rura ma 9 m dł , jednak patrz punkt 2,

-cały kurz ląduje na zewnątrz budynku,

-nie mam schodów ,nie wiem czy to dobrze,

-oglądać tv można ,ale słyszeć nie do końca,szum powietrza,

z grubszego tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zaprojektowania domu i jego otoczenia na przepięknej,12 arowej

leśnej (starodrzew) działce w okolicach Białegostoku. Szukam

kreatywnych, odważnych projektantów z doświadczeniem w realizacji

nietypowych ale nie nazbyt futurystycznych pomysłów. Zamierzam zacząć

budowę w I poł. 2009. Potrzebuję usługi kompleksowej, od koncepcji do

realizacji.

Mile widziane referencje i zrealizowane projekty.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy!

w tym tygodniu zalewają ławy a ja nie mogę sie zdecydować: kłaść podłogówkę czy nie :cry: Nie wyobrazam sobie w salonie innej podłogi niż drewno, ale co zrobić, żeby w nóżeczki nie zmarznąć (nie mam też piwnicy)???? Może polożyć tylko tam gdzie bedzie ceramika? Błagam niech odezwie sie ktoś, kto mieszka bez piwnicy :) i niech napisze co zrobił, ze nie zimno w nóżki ...i wogóle

pozdrówka

 

p.s. no i nadal nie wiem czy ktoś jest z okolic augustowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy!

w tym tygodniu zalewają ławy a ja nie mogę sie zdecydować: kłaść podłogówkę czy nie :cry: Nie wyobrazam sobie w salonie innej podłogi niż drewno, ale co zrobić, żeby w nóżeczki nie zmarznąć (nie mam też piwnicy)???? Może polożyć tylko tam gdzie bedzie ceramika? Błagam niech odezwie sie ktoś, kto mieszka bez piwnicy :) i niech napisze co zrobił, ze nie zimno w nóżki ...i wogóle

pozdrówka

 

p.s. no i nadal nie wiem czy ktoś jest z okolic augustowa

 

U kochana od ław do podlogówki to jeszcze trochę możesz się pozastanawiać.

 

Ja bede miał prawie na całym dole podłogówkę i faktycznie mam tam trochę drewna bo około 30m2. Jak działa? Mogę Ci powiedzieć gdzieś około świąt Bożego Narodzenia. Myślę że jeszcze do tego momentu będziesz mogła zdecydować się na rodzaj ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy!

w tym tygodniu zalewają ławy a ja nie mogę sie zdecydować: kłaść podłogówkę czy nie :cry: Nie wyobrazam sobie w salonie innej podłogi niż drewno, ale co zrobić, żeby w nóżeczki nie zmarznąć (nie mam też piwnicy)???? Może polożyć tylko tam gdzie bedzie ceramika? Błagam niech odezwie sie ktoś, kto mieszka bez piwnicy :) i niech napisze co zrobił, ze nie zimno w nóżki ...i wogóle

pozdrówka

 

p.s. no i nadal nie wiem czy ktoś jest z okolic augustowa

 

U kochana od ław do podlogówki to jeszcze trochę możesz się pozastanawiać.

 

Ja bede miał prawie na całym dole podłogówkę i faktycznie mam tam trochę drewna bo około 30m2. Jak działa? Mogę Ci powiedzieć gdzieś około świąt Bożego Narodzenia. Myślę że jeszcze do tego momentu będziesz mogła zdecydować się na rodzaj ogrzewania.

 

ok, ale czy już nie powinnam tego powiedziec wykonawcy? podobno musi być trochę wyżej strop aby zostałomiejce na zalanie posadzek, czy tak? :roll:

 

p.s. a to drewno na podłodze to co planujesz położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH...JESTEM TUTAJ PIERWSZY RAZ..JUTRO ODBIERAM PROJEKT http://www.archipelag.pl/projekty-domow/dina-z-garazem/?Kind=1&Name=dina&SearchForm=1 .BUDOWĘ ROZPOCZYNAM WIOSNĄ .JESTEM NA ETAPIE PAPIEROLOGII ...JAK NARAZIE IDZIE DOBRZE ....SZUKAM ARCHITEKTA DO ADAPTACJI PROJEKTU...JESTEŚCIE MOŻE ZORIENTOWANI ILE W NASZYM REGIONIE BIORĄ ARCHITEKCI ZA PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA DZIAŁKI????Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ...!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie, gdzie w Białymstoku szukać napędów do bram?

Jak szukałem napędu do swojej bramy to jeżdziłem po sklepach , w których montują bramy.Byłem na hetmańskiej ,na sienkiewicza,na dojlidach w pobliżu patkaru,nie pamiętam dokładnie nazw firm.Generalnie nie było różnicy w cenie napędu.Mikazuu byle był firmowy to będzie chodził .Ja mam akurat nice ,ale wykonawcę miałem do kitu i trochę to trwało zanim wszystko dograliśmy. Teraz to bym kupił od razu z montażem i byłby święty spokój.

 

Na Twoje rady zawsze mozna liczyć. :) :wink:

U nas będzie napęd CAME.

Wygodna to sprawa, ale nie wiedziałam, że taka kosztowna. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy!

w tym tygodniu zalewają ławy a ja nie mogę sie zdecydować: kłaść podłogówkę czy nie :cry: Nie wyobrazam sobie w salonie innej podłogi niż drewno, ale co zrobić, żeby w nóżeczki nie zmarznąć (nie mam też piwnicy)???? Może polożyć tylko tam gdzie bedzie ceramika? Błagam niech odezwie sie ktoś, kto mieszka bez piwnicy :) i niech napisze co zrobił, ze nie zimno w nóżki ...i wogóle

pozdrówka

 

Jeżeli dobrze wykonasz izolację podłogi to nie poczujesz chłodu.

Podłogówka owszem daje lepszy komfort cieplny niz parkiet, ale zimno nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH...JESTEM TUTAJ PIERWSZY RAZ..JUTRO ODBIERAM PROJEKT http://www.archipelag.pl/projekty-domow/dina-z-garazem/?Kind=1&Name=dina&SearchForm=1 .BUDOWĘ ROZPOCZYNAM WIOSNĄ .JESTEM NA ETAPIE PAPIEROLOGII ...JAK NARAZIE IDZIE DOBRZE ....SZUKAM ARCHITEKTA DO ADAPTACJI PROJEKTU...JESTEŚCIE MOŻE ZORIENTOWANI ILE W NASZYM REGIONIE BIORĄ ARCHITEKCI ZA PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA DZIAŁKI????Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ...!!!!!!

 

Witaj

Ja za adaptacje gotowego projektu ,zmiany , zagospodarowanie terenu..i bla bla ...zapłaciłam w sumie 1900 zł.

 

P. architekt super konkretna baka..notabene tu polecona przez forumowicza :D

 

Jakbyś chciał to dam Ci namiary

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system proponujecie do kominów na paliwa stałe (kominy dymowe) a jaki na gazowe (kominy spalinowe) ? Coś czytałem o systemach LAS, coś o dwóch kanałach, jeden odprowadza dym, a drugi czerpie powietrze. Może ktoś coś doradzi albo wskaże firmę od kominów w Białym i okolicach ?

 

Dodatkowo czy warto się zdecydować na wentylację mechaniczną ? Problem w tym, że wszyscy sąsiedzi ostro palą czym się da i nie chciałbym przy wymuszonej wentylacji tego wdychać ? Jakie są wasze opinie, doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już było na forum ,wystaczy przeczytać, a tak od siebie to :

-rzadziej opróżnia się worek ,raz na parę miesięcy zaglądam tam z ciekawości i przy okazji czyszczę filtr,

-mam wrażenie ,że jest mocniejsza siła ciągu,ale mam słabe porównanie bo w poprzednim mieszkaniu rzadko odkurzałem :oops:

-bardzo mi się przydaje szufelka przy kominku,po każdym podłożeniu dwa ruchy zmiotką i śmieci lądują w odkurzaczu,

-generalnie wygodniej się odkurza jakby szybciej mimo ,że rura ma 9 m dł , jednak patrz punkt 2,

-cały kurz ląduje na zewnątrz budynku,

-nie mam schodów ,nie wiem czy to dobrze,

-oglądać tv można ,ale słyszeć nie do końca,szum powietrza,

z grubszego tyle :)

 

Dzięki Długi Rufusie za odpowiedź i podpowiedź. Czytałam już o odkurzaczach na forum i nawet zanotowałam gdzieś kto z Was je ma, żeby w przyszłości (czyli teraz) pomęczyć Was o nich. Dałeś mi dobrą podpowiedź odnośnie szufelki przy kominku. Oczywiście na to bym nie wpadła. W kuchni i owszem ale przy kominku...pewnie nie zwróciłabym na to uwagi. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie postawiliśmy więźbe z "własnego" lasu, jest jak najbardziej ok, trochę dokupiłem (drzewa na pniu), trak własny, więźba jest ok i za kilkakrotnie niższą cenę niż w tartaku

jeśli możesz mieć za darmo (jak rozumiem ;) ) porządne drewno od teścia i do tego może z lasu jak z puszczy augustowskiej to nie ma się nad czym zastanawiać

poza tym w augustowie chyba cięzko bedzie znaleźć castodramę albo obi... ;)

 

Edde, padło 25 "sosenek" , drzewo juz jest w tartaku, w poniedziałek będzię się tarło :wink: ale fajnie zawsze to pare zł w kieszeni :D

i masz rację , nie ma u nas castodramy ani obi ...

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...